+ Lisa oma töö      

Survepesuga erinevate pindade puhastamine

27. juuni 2022 Hange.ee
Tagasi
rennide puhastamine, survepesu, survepesur, survepesuriga puhastamine, survepesuriga pesemine

Survepesur on hea ja kiire lahendus erinevate pindade puhastamiseks. Siiski tasub arvestada, et tugeva survega veejuga võib pesurit valesti kasutades pinda hoopis kahjustada.

Selleks, et pind jääks terveks, tuleb meeles pidada, et erinevaid pindu puhastatakse erineval moel. Pesuri kasutamisel peab seda hoidma puhastatavast pinnast parajal kaugusel. Survepesur peab olema ka puhastatava pinna jaoks sobiliku võimsusega ja pesuri otsikut tuleb hoida õige nurga all. Neid punkte meeles pidades saab igasugused pinnad korralikult puhtaks.

Puit

Survepesuriga on võimalik anda enda oma terrassile või aiale uus hingamine. Tegu on küllaltki kiire protsessiga, mille saab tehtud nädalavahetusega. Selleks läheb vaja kas bensiinimootoriga või elektrilist pesurit, kuid viimasega kulub tõenäoliselt rohkem aega. Otsik võiks olla 25° nurgaga roheline düüs, mis on keskmine ehk mõõdukas nurk. Mida madalam on nurk, seda võimsam on veesurve. Pärast puhastamist peaks pinda ka töötlema sobiva puidukaitsevahendiga, et see ilmastikuoludele kauem vastu peaks. Loe ka kuidas valida survepesurit?

Survepesuri kasutamine nõuab oskuseid ja kogemusi, sest muidu võib pinda kahjustada. Seega, kui Sa pole varem pesurit kasutanud, oleks mõistlik teha sarnasel pinnal test, et teada saada, mis distantsilt ja mis nurga alt on pinna puhastamine kõige parem. Enamik aedu ja terrasse on tehtud küllaltki pehmest puidust nagu näiteks männist, mistõttu on neid pindu väga lihtne kahjustada.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Mõned nõuanded puidust pinna puhastamiseks:

  • Liiguta pesuri otsa võrdsete, üles-alla liigutustega.
  • Parimaks puhastamiseks ära lase veejoal ühte kohta liiga kauaks seisma jääda. Õppides pesurit paremini kontrollima, peaks raskema koha puhastamiseks sellest mitu korda üle käima. See on tõhusam, kui agressiivselt ühte kohta tugeva survega rünnata.
  • Ära jäta pesemist pooleli, lõpeta töö, kui oled jõudnud aia või terrassi lõppu.
  • Ära alusta pinna puhastamist keskelt, vaid ühest või teisest otsast.
  • Käi pinnast mitmel korral üle, et puhastamisel ei jääks maha jälgi.

Olles puhastamisega ühele poole saanud, lase sel umbes päev kuivada ja kata sobiliku puidukaitsevahendiga.

survepesuriga terrassi puhastamine, terrassilaudade pesu, survepesur, survepesuriga puhastamine, survepesuriga pesemine, survepesuri valimine
Survepesuri abil terrassilt mustuse eemaldamine.

Betoon

Betoonist pinnal, näiteks sissesõiduteel või seinal, on lihtne märgata erinevaid plekke või hallitust, kuid igapäevase mustuse tekkimist ignoreeritakse. Sageli ei teatagi, kui must kodune sissesõidutee võib olla. Betoonist pinna puhastamiseks läheb vaja võimsat survepesurit, mida võimsam veesurve, seda parem. Otsik võiks olla kollane ehk 15° nurgaga. Efektiivsemaks puhastamiseks peaks kasutama just betooni pesemiseks mõeldud puhastusvahendit, lisaks jäikade karvadega harja, kaitsevarustust ning pärast puhastamist betoonilakki.

Betooni puhastamiseks on vaja tugeva survega pesurit, seega tasub kaaluda asjatundja kohale kutsumist. Kui aga inimene tunneb, et on ise piisavalt pädev või eksperdi kutsumiseks pole vahendeid, siis tuleks puhastamise ajal kasutada kaitsevarustust, minimaalselt prille ja kindaid. Kuna surve pinnale on tugev, siis ei ole välistatud, et mingid osad sellest võivad lahti tulla ja laiali lennata. 

Mõned nõuanded betooni turvaliseks ja efektiivseks puhastamiseks:

  • Enne pesuri kasutamist puhasta harjaga terve pind ära.
  • Kui sissesõiduteele on valgunud mootoriõli vms, siis vala plekile enne betooni puhastamiseks mõeldud pesuvahendit ja hõõru seda harjaga.
  • Kui oled valmis pesurit kasutama, siis kasuta madalama kaldenurgaga otsikut. Mida madalam on nurk, seda tugevam on surve.
  • Kui plekk ei taha välja tulla, lisa pesurisse seepi ja proovi uuesti.

Raskemad plekid vajavad rohkem tähelepanu, seega ole valmis nende eemaldamiseks rohkem aega kulutama. Olles pesemisega valmis, lase pinnal kuivada ja kata see betoonlakiga. Laki kasutamine ei ole vajalik, kuid see annab pinnale järgmisteks aastateks parema väljanägemise.

tänavakivide pesu, survepesur, survepesuriga puhastamine, survepesuriga pesemine, survepesuri valimine
Survepesuriga tänavakivide puhastamine

Sindlid

Sindlid, eriti PVC-st, võivad aastate jooksul tuhmuda ja nende vahedesse võib tekkida hallitus. Õnneks on võimalik anda neile survepesuriga uus hingamine ja jätta mulje, nagu oleks sindlid just paigaldatud.

Tööks läheb vaja survepesurit, rohelist või valget düüsi (kõrge kaldenurgaga) , seebiotsikut, pika varre ja jäikade karvadega harja ning kodu väliste pindade puhastamiseks mõeldud pesuvahendit.

Enne puhastama hakkamist tee majale ring peale ja otsi, kas kusagil on sindlid lahti, seinas on praod või muud vahed, mille alla võib vesi tungida. Pesuri kasutamise eesmärk on pinna puhastamine, mitte selle kahjustamine. Bensiinimootoriga pesuri kasutamisel tuleb arvestada suurema võimsusega ning kui veejuga sindli alla tungib, siis võib see sindli lahti kiskuda ja pinnale kahju teha. Seega peaks lahtiste sindlite leidmisel need korralikult kinnitama ja praod vastava vahendiga katma.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Järgi puhastamisel neid samme:

  • Kinnita pesuri otsa seebiotsik ja täida pesuri veepaak pesuvahendiga.
  • Kata pesuri abil sein seebiveega. Kui seinal on eriti raskesti kättesaadav plekk, siis tuleb plekki enne harjaga hõõruda või katta see tugevama pesuvahendiga.
  • Vaheta seebiotsik rohelise või valge otsiku vastu ja loputa sein. Mõlemad otsikud loovad tugevama veesurve ja tänu sellele on seebivee seinalt puhastamine kergem.

Olenevalt maja suurusest võib kõikide seinade puhastamine aega võtta. Ära kiirusta, eriti kui pead redelit kasutama. Ka mitu päeva või nädalavahetust tööd on parem kui potentsiaalne õnnetus. Kui endal aega ja huvi pesemise vastu pole, siis saab alati kutsuda appi professionaali, kes saab puhastamisega tegeleda ka siis, kui ise tööd oled.

Olenevalt kliimast ja teistest keskkonnast tingitud faktoritest tuleb maja seina puhastada iga paari aasta tagant.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge