+ Lisa oma töö      

Kuidas talvine lumekoristus meeldivaks muuta?

11. detsember 2023 Hange.ee
Tagasi
lume lükkamine, lihtsad viisid lume lükkamiseks, lume eemaldamine, kuidas lund eemaldada

Tänavune talv on toonud endaga kaasa märkimisväärse lumerohkuse, mille tulemusel on terve maa kaetud paksu koheva lumevaibaga. See aga tähendab, et majaümbrus, teed ja parklad on vaja igapäevaselt alla sadanud lumest puhastada. Tavapärase lumelabidaga võib see võtta aga ebamõistlikult palju aega ja energiat. Kui soovid, et sul jääks rohkem aega talverõõmude nautimiseks, siis loe läbi alljärgnev artikkel ja saad teada, kuidas on võimalik lume koristamist meeldivamaks muuta.

Elektriline "lumelabidas"

Väikese lumepuhuri ehk elektrilise lumelabidaga, on lihtne ja kiire lumest puhastada ka väiksemaid alasid, kus tavaline lumelabidas võtaks liialt palju aega. Selle tööriistaga kulgeb lumekoristus tunduvalt kiiremini ja lisaks saavad selle käsitlemisega hakkama ka need, kellel muidu töö jaoks jaksu väheks kipub jääma. Kui puhastamist vajab ka mõni jalgtee, mis majast kaugemale kulgeb, võib olla mõistlik soetada endale akudega mudel.

elektriline lumelabidas, elektriline lumepuhur, lume lükkamine, lume eemaldamine, lihtne lumerookimine
Elektriline lumepuhur teeb väiksematel aladel puhastamise võrdlemisi lihtsaks ja see sobib ka vähese jõuga kasutajatele.

Silmas peab vaid pidama, et elektriline lumelabidas suudab koristada vaid lahtist kinni sõtkumata lund ja ka tema töösügavus on vastavalt mudelile piiratud. Seega tuleks masin tööle panna pärast iga suuremat lumesadu.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Lumefrees

Kui lume koristamist on maja ümbruses rohkem, siis tasub kaaluda lumefreesi soetamist. Seejuures on neid saadaval väga erineva võimsuse ja tööraadiusega, nii et sobiva peaks leidma igaüks. Võimsamad lumepuhurid suudavad nad eemaldada ka rasket paksu lund ja vajadusel puhastada suuri alasid.

lumefrees. lumepuhur, lume lükkamine, lume eemaldamine, lihtne lumerookimine
Lumefrees on hea vahend ka suurema lumekihi efektiivseks eemaldamiseks erinevatelt pindadelt.

Lehepuhur

Kui sinu majapidamises on juba olemas täiesti töökorras lehepuhur ja sa ei soovi iga töö jaoks eraldi tehnikat hankida, siis tegelikult saad ka selle tööriistaga teatud tingimustel lund koristada. Lehepuhur sobib hästi näiteks jalgradade puhastamiseks, kuid pead silmas pidama, et see töötab vaid siis, kui lumi on kerge. Sulailmade ja raske vajunud lume puhul lehepuhurist suuremat kasu ei ole.

lehepuhur, lehepuhur lume eemaldamine, lume lükkamine, lume eemaldamine, lihtne lumerookimine
Lehepuhur võib osutuda praktiliseks tööriistaks mitte ainult lehtede, vaid ka väikse ning kerge lumekihi eemaldamiseks.

Soojendusega uksematt

Maja sissepääsu juurde tasub paigaldada spetsiaalselt külmade ilmade tarbeks mõeldud soojendusega uksematt, mille saad alati vastavalt vajadusele tööle lülitada ja sellel oleva lume ning jää ära sulatada. Nii saad alati muretult ilma libedust kartmata uksest välja astuda ja boonusena võid eriti lumised jalanõud enne tuppa tõstmist matile sulama ja kuivama jätta.

Sahk

Kui lumest on vaja puhastada suur parkla ja mõnikord pead lahti lükkama ka mõne väiksema autotee, siis on mõistlik mõelda saha soetamise peale. Seejuures ei ole vajalik traktori olemasolu, vaid sahkasid on saadaval pea kõikidele erinevatele sõidukitele. Nii saad ühe sellise paigaldada oma auto, atv või murutraktori ette.

Tähtis on meeles pidada, et mida raskemat lund soovid lükata, seda võimsam peaks olema sinu sõiduki jõuallikas. Kui kavatsed lumekoristamiseks kasutada ATV-d või oma murutraktorit, siis talvehooajaks on soovitatav varustada sõiduki rattad spetsiaalsete lumekettidega.

murutraktorile paigaldatud sahk, murutraktor, sahk, lume lükkamine, lume eemaldamine, lihtne lumerookimine
Murutraktorile paigaldatud spetsiaalne lumesahk.

Lumesulatuskaabel

Kõik kelle maja ümbritseb kivisillutis-, betoon- või asfaltpinnad, teavad omast käest, kui libe neil talvel liikuda on. Loomulikult võid erinevate libedustõrjetega neid töödelda, kuid kui sa selle kõigega tegeleda ei viitsi ja soovid ülimugavalt talve nautida, siis paigalda oma majaesise parkla, või muude pindade alla spetsiaalsed küttekaablid, mille saad soovi korral külmal ajal sisse lülitada. Nii võid unustada talvise lumerookimise, libeduse, ning ka sillutis peab selliselt kauem vastu.

Lumesulataja

Kui pead lumest puhtaks rookima kohti, mis on vaatamata sinu kiirele reageerimisele korralikult kinni tallutud, siis võid appi võtta granuleeritud jää- ja lumesulataja. Vastupidiselt soolale, mis mõjub hävitavalt taimedele ja võib ärritada lemmikloomade käppasid, on selline jääsulataja mõlemale täiesti ohutu. 

Siiski ei tasu seda kasutada puidust pindadel, seega puitterrassi puhastamiseks tuleb leida teine moodus. Samas on selle vahendi kasutamine ääretult lihtne, seega on see ideaalne vahend neile, kel jõudu suuri lumekuhjasid kokku vedada napib.

lume sulataja, jää sulataja, lume lükkamine, lume eemaldamine, lihtne lumerookimine, kuidas sulatada lund
Lume- ja jääsulataja on tõhus vahend talviste ilmastikuolude mõjude leevendamiseks, tagades libedate pindade ohutuks kasutamiseks.

Palka professionaalid

Enne lumepuhuri või teiste lumekoristusvahendite soetamist on oluline kaaluda mitte ainult nende ostu- ja hoolduskulusid, vaid ka uurida professionaalse lumekoristusteenuse hindu. Tegelikult on selline asjade korraldus alati kõige meeldivam ja võib juhtuda, et see ei pruugi lõppkokkuvõttes ka oluliselt kallimaks osutuda. Samuti saad nii kindel olla, et ükskõik milline on ilm, on neil probleemi lahendamiseks õiged vahendid käepärast. 

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Ehita lumememmesid

Kui soovid lund koristada siiski võimalkult lihtsalt ja odavalt, siis kasuta ära kõik sulailmad ja kutsu kogu naabruskonna lapsed ja muidu lumememme-entusiastid oma majaesisele lumest ehitiste tarvis palle veeretama. Nii saad lumest maksimumi võtta ja pealekauba ei maksa see midagi, kuid ainsa miinusena saab seda suurepärast ideed kasutada vaid siis, kui miinuskraadid nullilähedasena püsivad.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge