+ Lisa oma töö      

Tõhus kodukoristus: 6 näpunäidet, kuidas mitte koristada

11. märts 2024 Hange.ee
Tagasi
koristamise nipid, koristusnipid, vead koristamisel, kuidas koristada pindu

Kodukoristus kuulub vähemal või suuremal määral meie igaühe päeva. Millised on aga enimlevinumad eksiarvamused ja vead, mida igapäevasel kodukoristusel tehakse?

Äädikas puhastab kõike

Äädikas on populaarne looduslik puhastusvahend, mis sobib tänu oma happelisele koostisele paljude pindade puhastamiseks. Äädikas puhastab tõhusalt klaaspindasid/peegleid, samuti eemaldab plekke ja on hea lõhnade neutraliseerija. Küll aga ei sobi see looduslikust kivist pindadele. Äädikas võib kahjustada looduslikke kivipindu nagu marmor, graniit ja lubjakivi. Hape võib söövitada kivi pinda, põhjustades tuhmumist ja samuti võib äädika kasutamine puidul põhjustada struktuuri kahjustumist ja värvimuutusi. 

äädikaga puhastamine, puhastustööd, kodukoristus
Äädikas on efektiivne puhastusvahend, kuid see ei pruugi sobida igat tüüpi pindade jaoks.

Kogu kodu puhastamine ühe lapiga

Efektiivse puhastamiseks on vaja eraldi lappi erinevatesse ruumidesse. Kui kasutate sama lappi erinevate pindade puhastamiseks, võite kanda mustust ja baktereid ühelt pinnalt teisele. Seega võite tahtmatult levitada mikroobe üle terve kodu, eriti kui pühite esmalt vannitoa pinnad ja liigute sealt edasi elupindadele. Samuti vajavad eri pinnad erinevat tüüpi puhastamist. Näiteks võib lapp, mis sobib hästi köögi tööpinnale, kahjustada õrnemaid pindu nagu roostevaba teras või puit. Eriti hoolikas peab olema, kui kodus on allergikuid. Sama lapiga puhastamine võib levitada allergeene (näiteks lemmikloomade karvu, tolmu, õietolmu) kogu majas.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Masinate ebapiisav puhastamine

Regulaarne nõudepesumasina ja pesumasina puhastamine aitab tagada seadmete optimaalse töötamise ja pikendab nende eluiga, mis omakorda aitab kaasa tervislikumale ja puhtamale kodukeskkonnale. Mustus, seebijäägid ja katlakivi võivad takistada masinaid korralikult töötamast. Puhas masin tagab riiete ja nõude parema puhastamise. Samuti võib niisketes tingimustes tekkida hallitus, mis ei ole mitte ainult ebameeldiv, vaid kahjustab ka tervist, eriti allergikute ja astmaatikute puhul.

pesumasina hooldamine, pesumasina puhastamine, seadmete puhastamine
Pesumasina puhastamine on oluline, kuna see aitab säilitada masina tõhusust ja tagada puhtad pesutulemused.

Liigne puhastusvahendite kasutamine

Võib tunduda, et mida suurem on puhastusvahendite kogus, seda efektiivsemalt see puhastab - tegelikult võib see töötada vastupidiselt. Liigne puhastusvahendi kasutamine võib jätta pindadele jäägid, mis põhjustab nende veelgi kiiremat määrdumist, sest need seovad tolmu ja mustust. Lisaks võib tekkida keemiliste reaktsioonide risk - mõned puhastusvahendid võivad suurtes kogustes kasutamisel reageerida teiste kemikaalidega või pindadega kahjulikul viisil.

pindade puhastamine, kodukeemia, kuidas puhastada kodu, kodukoristus. puhastusvahendid
Liigse puhastusvahendi kasutamine võib kahjustada pindu ja muuta neid veel räpasemaks.

Aknapesu otse päikesevalguse käes

Otsese päikesevalguse käes akende pesemine võib algselt tunduda kui hea mõte, sest siis on hästi näha kogu mustust. Tegelikult soovitatakse pesta aknaid pilvise ilmaga või kui aknale otse päikest peale ei paista. Päikesevalgus võib põhjustada puhastuslahuse kiiret kuivamist akna pinnal. See võib jätta aknale triipe ja laike, kuna pole piisavalt aega lahust korralikult maha pesta. Ka mõned klaasitüübid, näiteks toonitud klaasid võivad olla tundlikud kuumuse suhtes. Nende akende pesemine otse päikese käes võib suurendada termilise stressi riski, mis võib põhjustada klaasikahjustusi.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Põrandatest alustamine

Koristamisel põrandatest alustamine on levinud viga, sest üldjuhul on põrandapind kõige mustem. Tavaliselt soovitatakse koristamist alustada toa kõige kõrgematest punktidest ja liikuda järk-järgult allapoole. See tähendab, et alustatakse näiteks laelampidest või riiulite ülemistest osadest ja lõpetatakse põrandatega. Koristamist põrandate puhastamisest alustades võite teha hoopis topelt tööd. Pärast seda, kui olete puhastanud riiulid, lauad või muud kõrgemal asuvad pinnad, peate uuesti põrandaid puhastama, et eemaldada sinna langenud tolm ja mustus.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge