+ Lisa oma töö      

Postide paigaldamine isepaisuva vahuga

24. aprill 2024 Hange.ee
Tagasi
isepaisuv vaht, isepaisuvvaht, isepaisuva vahu kasutamine, isepaisuv vaht aiapostide jaoks, postid isepaisuva vahuga, isepaisuva vahu praktiline kasutamine, parim isepaisuv vaht, isepaisuva vahu eelised

Isepaisuvat vahtu kasutatakse ehitusel laialdaselt erinevate avade täitmiseks, kuid vähemtuntud on teadmine, et seda on võimalik kasutada ka postide maasse paigaldamiseks. Traditsiooniliselt kasutatakse selle töö jaoks betooni, mis on ennast aja jooksul igati tõestanud, kuid teatud juhtudel võib polümeerne paigaldussegu omada betooni ees mõningaid eeliseid. 

Mis on polümeerne paigaldussegu?

Kui tavaliselt ollakse harjunud, et isepaisuvat vahtu saab osta ehituspoest aerosoolpudelis, siis postide paigaldamiseks mõeldud vaht on sünteetilise vaigu baasil loodud kahekomponentne polümeerne segu. Mõlemad komponendid eraldi kotikestes, sest nende kokku segamisel tekib keemiline reaktsioon, mille tulemusena paigaldussegu paisub ja saavutab oma tugevuse.

Polümeerse paigaldusseguga töötamine on väga lihtne, kuna see on betooniga võrreldes kerge. Segu saab valmistada samas kotis, kuhu see on pakendatud, mistõttu ei ole selle kasutamiseks vajalikud erinevad lisatarvikud. Kuna paigaldussegu müüakse pakendites, mille maht vastab ühe posti jaoks vajamineva vahu kogusele, siis on ka materjalikulu arvestamine väga lihtne.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Vahu ja betooniga postide paigaldamise peamised erinevused

Postide ankurdamine. Üldjoontes on postide paigaldamine nii vahu kui ka betooniga väga sarnane. Esiteks kaevatakse 1/3 posti ulatuses süvend, kuhu asetakse post. Seejärel täidetakse auk paigaldusseguga. Vahuga poste paigaldades on need vaja enne segu auku valamist korralikult maapinna suhtes ankurdada. Vastasel juhul on üsna kindel, et vahu paisumisel vajuvad postid viltu ja kuna kuivamisprotsess on selle meetodi puhul ülikiire, siis vajalikke kohandusi ei ole võimalik hiljem teha. Betooni kasutades ei ole samuti paha, kui postid on augus võimalikult kindlalt püsti, kuid isegi kui mõni neist peaks valamistööde käigus viltu vajuma, on piisavalt aega neid tagasi sirgeks saada.

Kiirus. Isepaisuva vahu kasutamine on erakordselt kiire, kuna see tahkub vaid mõne minutiga, saavutades maksimaalse kõvaduse paari tunni jooksul. Nii saate vajadusel kogu töö ühe päevaga ära teha, samal ajal kui betooni valades tuleb oodata selle täieliku kõvastumiseni 24-48 tundi, mis tähendab, et kogu töö tuleb selleks ajaks pausile panna.

Sõltuvus ilmastikust. Kui betooni valamisel tuleb alati arvestada õhutemperatuuriga, siis vahuga seda probleemi ei ole. Polümeerset paigaldussegu võib vabalt kasutada suurte miinuskraadidega. Lisaks võib sellega töötada kõige kuumematel suvepäevadel. Siiski tuleb maapinda poste valades alati arvestada, et see ei oleks töö tegemise hetkel rohkem kui 5 cm ulatuses läbi külmunud. Kuna paigaldusvaht ei ole vesilahustuv, siis sobib see hästi kasutamiseks ka vihmase ilmaga. Väikese niiskusega saab hakkama ka betoon, kuid kui liiga palju vett betoonisegusse imbub, siis muutub selle struktuur tunduvalt nõrgemaks.

Hind. Isepaisuv vaht on tavaliselt mitu korda kallim kui sama kogus betooni, seega sobib see enamasti kasutamiseks vaid siis, kui tööde maht ei ole väga suur. Siiski võib see osutuda asendamatuks abimeheks nendel hetkedel, kui tööde kiire teostamine on oluline või ilmastikuolud ei soosi betoonitöid.

Tugevus. Sobivat valamissegu valides tuleb alati arvestada, et lõppkokkuvõttes on betoon märkimisväärselt tugevam kui vaht. Seega, kui on vaja rajada kandvaid struktuure, nagu näiteks paigaldada väravaposte, siis on mõistlik eelistada betooni. Samas, kui ehitatakse kergeid aedu või on vaja kinnitada postkasti post maasse, osutub vaht suurepäraseks abivahendiks.

isepaisuv vaht, isepaisuvvaht, isepaisuva vahu kasutamine, isepaisuv vaht aiapostide jaoks, postid isepaisuva vahuga, isepaisuva vahu praktiline kasutamine, parim isepaisuv vaht, isepaisuva vahu eelised
Isepaisuvat vaht sobib pigem kergemat sorti aiapostide ja piirete paigaldamiseks.

Põhilised raskuspunktid polümeerse paigaldusseguga töötamisel

Augu mõõdud on valed. Isepaisuv vaht on pakendatud konkreetsete mõõtmetega augu täitmiseks. Kuna pärast isepaisuva vahu kokkusegamist seda säilitada ei saa, peaks posti jaoks kaevatud auk olema täpselt õige suurusega. Vastasel juhul tekib olukord, kus liiga suur auk ei saa täis ja kasutusele tuleb võtta veel terve teine paigaldusvahu komplekt. Liiga väikese augu puhul tõuseb vaht aga maapinnale ja hiljem tuleb selle puhastamisega vaeva näha.

Kotti ei lõigata piisavalt kiiresti lahti. Iga paigaldusvahu puhul tuleb hoolega juhuseid lugeda ja komponente kotis segada vaid nii kaua, kui on välja toodud tootja poolsetes juhistes. See aeg on polümeerse vahu puhul väga lühike jäädes enamasti 15-30 sekundi vahele - seega töötada tuleb kiirelt. Kui kotti piisava kiirusega avada ei õnnestu, siis paisuva vahu tulemusel segukott õige pea plahvatab ja kõik ümbritsev saab paigaldusvahu pritsmetega kaetud. Vahu eemaldamine pindadelt ei ole aga teadupärast just kõige lihtsam ülesanne.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Puudub kaitseriietus. Nagu igasuguse muu vahu puhul, tuleb ka polümeerse paigaldusseguga töötades kanda kaitseriietus ja kindaid. Seda põhjusel, et vahu eemaldamine riietelt on pea ilmvõimatu. Vahu sattumisel nahale tuleb arvestada, et see kinnitub sinna ülitugevalt ning läheb aega kuni vaht lõpuks maha kulub.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge