+ Lisa oma töö      

Millal hakata otsima remonditööde teostajat?

04. märts 2024 Hange.ee
Tagasi
Ehitustööde planeerimine, ehitustööde eelarve, ehitaja otsimine, ehitaja leidmine, remont, korteri remont, maja remont
Ehitusetööde planeerimine

Ehitus- või remonditööde ettevõtmine nõuab kohati põhjalikku planeerimist ja ettevalmistust. Tööde kaardistamine või mõõtude võtmine läheb küll üldjuhul ruttu, aga üks olulisemaid samme on leida usaldusväärne ja pädev ehitaja. Kusjuures ehitaja otsinguid peab alustama õigel ajal, sest see mõjutab üldist projekti ajakava, eelarvet ja lõpptulemust. Alljärgnevalt jagame, millal on parim aeg alustada ehitaja otsinguid, miks see on oluline ja kuidas varajane planeerimine aitab kaasa projekti edukusele.

Panusta aega eelarve koostamisele ja optimeerimisele

Ehitus ja remonditööde puhul on selge, et väljaminekud on keskmisest suuremad, seega on mõistlik panustada oluline aeg eelarve koostamisele ja selle optimeerimisele. Mõistagi tuleb arvesse võtta ka planeerimata kulutusi, sest ehitus või renoveerimise käigus kipub neid tulema pigem rohkem kui vähem. Eelarve optimeerimise kontekstis peab ära mainima ka mitmelt ehitusettevõttelt pakkumise saamise, et anda endale võimalus leida parim hinna ja kvaliteedi suhe. Lõppkokkuvõttes ongi ainult mitmete pakkumiste olemasolul võimalus saada päriselt aimu turuolukorrast ja hindadest.

Lisa oma ehitus- või remonditöö ja hoia kokku tuhandeid eurosid - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Ehitaja otsingut alusta varakevadel

Eesti kliimavöödet arvestades aktiviseerub kohalik ehitusturg kevadel, mil nõudlus ehitajate järele on kõrge. Selleks, et leida kvalifitseeritud ja usaldusväärne töövõtja, kes on saadaval just teie projekti ajakava järgi, tuleks alustada ehitaja otsinguid mitte kõrghooajal, vaid hiljemalt märtsi alguses. Nii on võimalus kaasata ehitajat näiteks ka projekteerimisfaasis, mis omakorda võib tuua endaga kaasa konstruktiivseid ettepanekuid ja ideid.  Selline koostöö aitab vältida tulevasi võimalikke probleeme ja vähendada vajadust muudatuste järele ehitusfaasis, mis omakorda aitavad hoida projekti eelarve ja ajakavas.

Remonditööde planeerimine, ehitaja otsimine
Remonditööde planeerimine, ehitaja otsimine

Kuidas alustada?

Enne ehitaja otsingute alustamist on oluline kirja panna tööde ulatus võimalikult konkreetselt. See hõlmab nii ehitustööde mahtu kui materjalide kvaliteedi eelistusi, samas ka võimalikud takistavad asjaolud. Mida täpsem on projekti kirjeldus, seda täpsemad ja võrreldavamad on ka saadud pakkumised. Hea oleks, kui pakkumise küsimise hetkeks on olemas remonditava ala mõõdud, fotod hetkeolukorrast, joonised, projektid jms, ehk kõik vajalik, et ehitajal oleks selge arusaam tehtavatest töödest. Õnneks oskavad spetsialistid küsida täpsustavaid küsimusi õigel hetkel, seega ei pea muretsema, kui midagi kahe silma vahele jääb.

Seejärel järgneb väga vastutusrikas tegevus – ehitaja leidmine. Paljudel juhtudel hakatakse seda tegema oma tutvusringkonnast või saadetakse ettevõtetele laiali hinnapäringud. Paraku on selle miinuseks asjaolu, et ettevõtted ei kipu alati päringutele vastama, mistõttu võib see tegevus kujuneda üsna ajamahukaks. Miinuseks on ka asjaolu, et alati pole saadud hinnapäringud omavahel võrreldavad.

Ehitaja leidmine ei pea olema keeruline
Ehitaja leidmine ei pea olema keeruline

Ehitaja leidmine ei pea olema keeruline

Siin on üheks lahenduseks www.hange.ee ehituskeskkond, kuhu saab oma töö  üles panna. Hange.ee kasuks räägib eelkõige keskkonna lihtsus ja pakkumiste võrreldavus – hanke koostamisega saab hakkama igaüks ja pakkumisi teevad ettevõtted, kes on ühes infoväljas ja on ise huvitatud töö teostamisest. 

Kui pakkumised on tehtud, siis võitja valikut lihtsustavad pakkujatele keskkonnas antud tagasiside, milline on ettevõtte ajalugu ja majandusnäitajad. Siinkohal lähtu rusikareeglist – mida läbipaistvam on ettevõtte tegevus, seda tõenäolisem on, et probleemide tekkimisel saavad need ka kiiresti lahendatud.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et iga ehitustöö juures, olgu selleks väike remont või suurem renoveerimistöö eeldab eeltööd ja kui see on hästi tehtud, läheb ehitaja leidmisega ladusalt. Ehitushooaeg algab Eestis kevadel ja kui soovite kevad/suvel võtta ette mõne remondi- või ehitustöö, siis peaks hakkama ehitaja otsingute suunas liikuma. Põhjaliku planeerimisega on võimalik juba eos vältida mitmeid probleeme ja võita ehitushinnas. 

Lisa oma ehitus- või remonditöö ja hoia kokku tuhandeid eurosid - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge