+ Lisa oma töö      

Kumba eelistada – kas taastada vana maja või ehitada uus?

23. mai 2022 Hange.ee
Tagasi
plekk-katus, teraskatus, katusepaigaldus, katusepaigaldajad

Tihtilugu seisavad maakoha ostnud inimesed dilemma ees, kas võtta ette vana maja taastamise kulukas ja aeganõudev protsess või minna lihtsama vastupanu teed ja ehitada uus maja. Tarmo jaoks seda probleemi polnud – tema soov oli taastada vana maja, millel on oma lugu ja iseloom.

Kui Tarmo Harjumaale üsna kehvas korras maamaja ostis oli tal plaan juba selge – tegemist ei saa olema pelgalt suvekoduga, vaid sellest saab koht, kuhu päriselt elama kolida. Ühelt poolt vaikus ja rahu. Teisalt on Tallinn, kus mees igapäevaselt töötab, tänapäeva mõistes vaid kiviviske kaugusel.

Krundil asuva maamaja seisukord oli aga kehvakene. Aeg oli tühjana seisnud majale jätnud oma jälje kuid Tarmo ei läinud lihtsamat vastupanu teed ning otsustas ajaloolise, kõrgel paekivisoklil asuva taastada.

Vana hoone enne katusevahetust.

 „Ma saan suurepäraselt aru nendest inimestest, kellele meeldivad sirged nurgad ja ma mõistan ka ehitajaid, sest uut maja on tunduvalt kergem ehitada,“ mõtiskles Tarmo. „Kuid minu jaoks on oluline maja iseloom ja lugu ning samuti olen ma taaskasutuse usku, et igat asja tuleb kasutada nii kaua kui võimalik.“ 

Hoone ja selle katuse olukord enne renoveerimistööde algust.

Tarmo on praegu käsil juba kolmanda maja ehitus ja kogenud ehitajana tellis ta taastamistöödeks arhitektuurilise ja insenertehnilise projekti ning alustas eelmisel aastal maja taastamisega. Kõigepealt paigaldati septik ning vahetati välja mõned palgiread ja tänavu jõudsid tööd katusevahetuseni ning fassaaditöödeni. Fassaaditööde hange on Tarmol praegu Hange.ee ehituskeskkonnas üleval, kuid katusetööd lõppesid äsja ning selle tulemusega jäi ta väga rahule.

Oluline eelmiste klientide tagasiside

Tarmo otsis katusetööde tegemiseks täislahendust ehk siis alates olemasoleva puidust katusekonstruktsiooni lammutamisest uue katuse ehitamiseni. Lisaks pidi hinnapakkumine sisaldama materjalide maksumust ja hilisemat ehitusprahi utiliseerimist. Tarmo oli Hange.ee-d kasutanud ka varasemalt ja ta jäi tulemusega igati rahule. Seetõttu otsustas ka seekord leida tööde teostaja ehituskeskkonna abil. 

„Turuolukord on selline, et ehitusfirmade poole otsepöördumisel pole mõte. Teisalt ei tea ma nende tausta. Kuid Hange.ee eelis on firmadele antud eelnevate klientide tagasiside, mis annab mulle kui tellijale lisakindluse. Minu jaoks on ehitusfirma eelmiste klientide tagasiside üheks peamiseks argumendiks,“ rääkis ta.

Tarmo ei teinud saladust, et hanke võitnud ettevõtte valikul mängis rolli ka asjaolu, et tegemist oli Preemium+ paketi omanikuga, kus olid nähtavad firma andmed ja väike taustauuring andis Tarmole julguse eelistada just seda firmat.

Turuolukord on selline, et ehitusfirmade poole otsepöördumisel pole mõte. Teisalt ei tea ma nende tausta. Kuid Hange.ee eelis on firmadele antud eelnevate klientide tagasiside, mis annab mulle kui tellijale lisakindluse.

Hanke võitnud ettevõtte hinnapakkumine oli 48 000 eurot, mis oli tunduvalt kõrgem keskmisest 40 875 euro suurusest pakkumisest ja üldse kõige kõrgem pakkumine. Väga suurt erinevust hinnapakkumistes aga ei tulnud ja selle üheks põhjuseks võis olla ka tõik, et Tarmo laadis töö kirjelduse juurde ka tööjoonised, mis kergendasid ettevõtjal pakkumiste tegemist.

Ühe eelistuse põhjusena tõi Tarmo välja ka ettevõtjaga suhtlemise. „Tegelikult on nii, et nii tellija kui ka ettevõtja ootavad üksteiselt normaalset suhtlemist ning ettevõtjaga oli meil vastastikune arusaam – saime kokku, täpsustasime tööprotsessi üle ja töö võis alata,“ meenutab Tarmo.

Päevinäinud eterniitkatus vahetatud klassikprofiil teraskatuse vastu.

Katusevahetuseks kulus poolteist kuud ja Tarmo sõnul oli ta tavapärasest pikema ajaga varasemalt arvestanud. Kuna tal ajasurve puudus jäi vahepeal vastastikusel kokkuleppel objektil töö seisma ning ehitusfirma tegeles muude töödega. Lõpptulemusega jäi Tarmo väga rahule, mida kinnitas ka tema poolt ettevõtjale tagasisidena antud maksimumtärnid.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Nagu öeldud, lisas Tarmol Hange.ee keskkonda ka fassaaditööde hanke. Kuigi ehituses on hoolimast kõrgetest ehitushindadest kiired ajad ja ehitajad suuremas osas hõivatud, loodab Tarmo leida sarnase väärt ehitusfirma teostama ka fassaaditöid.

Vaata ka lõppenud tööd "Katuse ehitus" ja Tarmo ehitajale antud hinnangut.

Töö tellija hinnang ehitustööde tellijale.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge