+ Lisa oma töö      

Kuidas oma kodu efektiivselt koristada? I osa

22. juuni 2022 Hange.ee
Tagasi
kodu koristamine, kuidas kodu kiiresti koristada, pindade puhastamine, pesuvahend, kodukoristamine, kodukoristusteenus, kodukoristaja

Koristamine võib mõne jaoks olla teraapiline tegevus, teiste jaoks aga ebameeldiv ja tüütu kohustus. Selge see, et valed töövõtted ja vahendid ei taga kvaliteetset tulemust ning võib muuta koristamise vastumeelseks. Millega arvestada koristamisel ja kuidas teha seda nii, et tulemus oleks põhjalik?

Pesuvahend

Igale pinnale on olemas spetsiaalsed pesuvahendid, aga mõnikord kasutatakse ka universaalseid pesuvahendeid. Üheks selliseks on näiteks valgendaja, mis on nii tugeva toimega, et paljud inimesed kasutavad seda n-ö raskemate plekkide eemaldamiseks. Peab meeles pidama, et valgendajat ei tohiks segada teiste pesuvahenditega. Valgendaja segamine äädika, ammoniaagi või alkoholiga võib tekitada keemilise reaktsiooni, mille tulemusena tekivad ohtlikud gaasid, mis võivad silmi ärritada ja nahka kahjustada.

Koristamisel võib peale poodides müüdavate kemikaalidega täidetud pesuvahendite kasutada ka naturaalsemaid vahendeid. Sega omavahel äädikas, sidrunimahl või teised kodus leitavad vahendid eeterlike õlidega, et saada tulemuseks oluliselt loodussõbralikum pesuvahend.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Võta aega

Paljud inimesed ei taha koristamisele kuigi palju aega kulutada. Seetõttu ei lasta pesuvahendit kasutades sellel plekile piisavalt kaua sisse imbuda. Pesuvahendite pakendil on reeglina kirjas, kui pikalt peaks vahend plekil olema enne kui see ära puhastada. Soovitatav aeg on tavaliselt minut või kaks. Andes vahendile rohkem aega pleki sisse imbumiseks, hävitatakse paremini bakterid ja pisikud. Vaiba või lemmikloomadest jäetud jälgede puhastamisele kulub veel rohkem aega, seega loe kindlasti pakendilt, kui kaua peab enne puhastamist ootama.

Pesuvahendit “kõikidele pindadele” pole olemas

Tihti võtavad inimesed terminit “kõikidele pindadele” sõna-sõnalt. Kuigi on olemas pesuvahendid, mida saab kasutada erinevate pindade juures, siis vajavad teatud pinnad siiski eraldi tähelepanu.

Kui kodus on kallid või eriti vett imavad pinnad, siis peaks nende puhastamisel investeerima just nende pindade jaoks mõeldud pesuvahendisse. Naturaalsed materjalid, nagu graniit või marmor, puidust mööbel, antiikesemed, seemisnahk või elektroonilised seadmed vajavad kõik spetsiaalseid pesuvahendeid. Nende pindade jaoks vale pesuvahendi kasutamine võib kaasa tuua rahalise kahju, mida oleks saanud vältida. 

Pesuvahendeid peaks kasutama vaid pindadel, mille puhastamiseks need on mõeldud. Kui kasutada aknapesuvahendi asemel näiteks leti puhastamiseks mõeldud vahendit, siis võivad pärast puhastamist pinnale jääda plekid või triibud. Puhastatavast pinnast oleneb, millist naturaalset pesuvahendit seal kasutada. Näiteks äädikas võib hea vahend olla vannitoa puhastamiseks, kuid võib kahju teha puidust mööblile ja aknaraamidele. Seega on eeltöö vajalik.

pindade puhastamine, pesuvahend, kodukoristamine, kodukoristusteenus, kodukoristaja
Puhastatavast pinnast oleneb, millist pesuvahendit tuleks kasutada.

Kõike korraga ei saa

Koristamisele peaks lähenema organiseeritult. Tee enne suuremat koristust endale plaan, mida ja millal teha. Nii on võimalik iga päev natuke koristada, selle asemel, et püüda kõike korraga ära teha.

Oskus korda hoida ja koristada ei ole kaasasündinud, vaid selle oskuse peab elu jooksul omandama. Mida rohkem enda ümber igapäevaselt korda hoida, seda vähem on vaja koristada. Internetis leidub palju koristamiseks kasutatavaid nippe, mida kasutades võib koristamise pealt kokku hoida aega ja raha. Kui aga koristamine ei ole Sinu proovi jaotada koristamine oma leibkonna liikmete vahel või leia kodukoristusteenuse osutaja.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Ära unusta kopitust ja hallitust

Keegi ei ignoreeri kopitust ja hallitust meelega, kuid on üllatav, kui kiiresti need võivad majapidamises tekkida. Hallitus on paljudes majapidamistes suur probleem. See võib tekkida ootamatutes kohtades ja põhjustada haiguseid.

Erinevate uuringute kohaselt on vannitoad ja köögid kohad, kus kopitus ja hallitus kõige enam tekivad. Kõrge niiskustaseme või puuduva ventilatsiooni tõttu võivad need tekkida muidugi igale poole. Alati kui paned rätikud, pesu, jalatsid, jakid ja teised riided kappi, siis veendu, et need oleksid kuivad. Loe ka: Köögi puhastamise ABC

Viska pilk peale ka akna tihenditele, duši, vanni ja kraanikausi ümbrusele ning teistele pindadele, mis on muutunud halliks, kuldseks, mustaks, roheliseks või pruuniks. Hallitus võib tekkida ka majapidamisvahenditele, mis puutuvad kokku veega ja millel on tihendid. Sellised seadmed on näiteks pesumasinad ja külmkapid. 

Püüa oma kodu korralikult tuulutada ja korista kohe ära igasugused märjad plekid. Ära unusta ka keldrit, akende ümbrust, lagesid, pööningut või muid kohti, mis on ootamatult värvi muutnud või eritavad ebameeldivat haisu. Kui kahtlustad, et midagi on tõsiselt korrast ära, siis ära pelga kutsuda asjatundjat, kes kodu üle vaatab.

Loe ka: Kuidas oma kodu efektiivselt koristada? I osa

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge