+ Lisa oma töö      

Valmista terrass suveks ette - kuidas hooldada ja millised on terrasside tänavused sisustustrendid?

22. mai 2024 Hange.ee
Tagasi
Terrassti hooldamine, kuidas hooldada terrassi, terrassi puhastamine enne suve, terrassi sisustustrendid, terrassi sisustamine, terrassi sisustus
Terrass

Terrassi ettevalmistamine on üks olulisemaid tegevusi enne suve, kui on plaanis luua mõnus väliruum nii pere kui sõpradega aja veetmiseks. Selleks, et terrass oleks õigeks ajaks valmis, tuleb tähelepanu pöörata nii hooldusele kui ka mõnusale sisustusele. Siin on mõned näpunäited ja ideed, kuidas seda teha.

Terrassi hooldus

Terrassi hooldus võiks alata selle korralikust puhastamisest. Eemalda kõik praht, lehed ja muu sodi, mis sügisest perioodist kogunenud on ning kasuta survepesurit või terrassiharja, et eemaldada mustus, pori ja sammal. Harja valimisel ole tähelepanelik - liiga kare hari võib kahjustada terrassi pinda, ka survepesuriga puhastades kasuta madalamat rõhku. Vahenditena sobib seebivesi igale terrassi pinnale - äädika ja vee segu sobib aga puit- ja betoon terrassidele.

Pärast põhjalikku puhastust kontrolli terrassi pind üle, et leida võimalikke kahjustusi nagu näiteks märke mädanemisest, pragudest või lahtistest kruvidest. Tee vajalikud parandustööd, et vältida edasisi kahjustusi ja kui terrass on puidust, siis asenda vajadusel kahjustada saanud lauad.

Terrassi hooldamine survepesuriga, terrassi puhastamine, terrassi hooldamine, terrassi pesemine, terrassiharja kasutamine, terrassi sisustamine, terrassi sisustus
Terrassi pesemine survepesuriga

Pärast puhastamist ja parandamist kaitse oma terrassi kas ilmastikukindla laki või terrassiõliga, mis aitab kaitsta puitu niiskuse ja päikesekahjustuste eest. Parim ilm terrassi õlitamiseks on pilvine, kuna märg pind ei võimalda õli korralikult imenduda ja tugev päikesekiirgus paneb õli liialt kiiresti kuivama, mis võib viia ebaühtlase viimistluse tekkimiseni. Terrassiõli valikul on oluline eelistada tooteid, mis pakuvad libisemiskindlust ja sisaldavad koostisosi, mis aitavad puitu kaitsta niiskuse, UV-kiirguse, sambla ning hallituse kahjustuste eest. Hea terrassiõli aitab puitpinda kaitsta kogu hooaja jooksul, säilitades selle ilu ja pikendades kasutusiga. Õlitamiseks kasutage kas pintslit või käsna, et tagada ühtlane pealekandmine ja optimaalne imendumine.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Sisustustrendid – minimalism ja dark mode

Minimalism ei lähe kunagi moest välja, nii ka tänavu. Isikupära saab aga sisse tuua just omanäoliste aktsentidega - puhtad jooned, rohke hele/pastelne toon ning neutraalsus ja maalähedus lisab ruumi ja avarust. Aktsente valides mõelge silmapaistvatele värvikontrastidele näiteks diivanipadjad ja -pleedid. Samuti lisavad põnevust ja silmailu silmapaistvad skulptuurid või dekoratiivpotid, kuhu istutada võimas taim või puu. Terrassil hoia mööbel ja põhitoonid malbed ja neutraalsed lisades särtsu aksessuaaridega. Lisaks pane rõhku valgustusele - kasutades dekoratiivtulesid, LED-lampe ja terrassi sisse ehitatud tulesid, mis võimaldavad reguleerida valgust õhkkonna järgi.

Terrassi sisustuselemendid, terrassi sisustus, terrassi sisustustrendid, terrassi sisustamine
Terrassi sisustus

Dark mode - kujundustrend, mis on tulnud, et jääda. Vali terrassimööbel tumedates toonides, nagu must, tumehall või sügavpruun. Tume mööbel mitte ainult ei lisa elegantsi, vaid on ka praktiline, peites paremini plekke ja kulumismärke. Kasutades terrassi põrandal tumedaid toone, aitab see paremini välja tuua mööblit ja disainielemente. Samas selleks, et terrass ei muutuks liiga süngeks, lisa kontrastseid aktsente heledate patjade, vaipade või dekoratiivesemetega. Heledad elemendid tumeda tausta ees tõmbavad tähelepanu ja lisavad sügavust. Elavust ja värvi lisa taimede ja rohelusega! Rohelised taimed ja lilleõied paistavad silma tumeda mööbli ja põranda taustal. Kasuta soojade toonidega valgustust, et luua hubasust - näiteks LED-ribad mööbli all.

Terrassi sisustuselemendid, terrassi sisustus, terrassi sisustustrendid, terrassi sisustamine
Terrassi sisustus

Jätkusuutlikkus -  keskkonnateadlikkus kasvab jätkuvalt, ja jätkusuutliku disain kogub jätkuvalt hoogu. Disainerid eelistavad keskkonnasõbralikke materjale, minimalistlikku pakendamist ja energiatõhusaid lahendusi. Terrassil tähendab see taaskasutatud või jätkusuutlikult hangitud mööbli ja materjalide kasutamist ning palju rohelust ja taimi. Osta kasutatud või vintage mööblit, aksessuaare, mis mitte ainult ei lisa terrassile unikaalset iseloomu, vaid säästab ka keskkonda. Vali terrassile taimeliigid, mis on kohandunud kliimaga ja pinnasega, vajades seetõttu vähem kastmist ja hooldust. Kasuta päikeseenergial töötavad või LED-valgusteid, mis on energiasäästlikud ja vähendavad elektri kasutust, pakkudes hubast atmosfääri terrassil.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Millist mööblit aga kasutada terrassil, et lisaks silmailule säiliks ka praktilisus? Mööbel võiks olla multifunktsionaalne - söögilaud, mille pikkust saab muuta või diivan, mida lahti tõmmata voodiks. Eriti peab terrassi mööbli puhul jälgima kvaliteeti - vali ilmastikukindlad materjalid nagu roostevaba teras, alumiinium või UV-kindlad sünteetilised kiud. Need materjalid tagavad mööbli pikema eluea välitingimustes. Eesti kliimas tuleb suureks kasuks varikatused ja päikesevarjud, mis pakuvad kaitset päikese ja vihma eest ning võimaldades terrassi nautida mugavalt igasuguse ilmaga.

Valmista terass varakult suveks ette, et nautida mõnusaid ilmasid juba kevadel, ära unusta terrassi aastaringselt hooldada - nii pikendad selle eluiga ja rõõmu jätkub kauemaks.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge