+ Lisa oma töö      

Kuidas oma kodu efektiivselt koristada? II osa

22. juuni 2022 Hange.ee
Tagasi
koristamine, kodukoristus, kodukoristamine, puhastusteenus, kodukoristusteenus

Koristamise muudab efektiivsemaks õigete töövahendite ja meetodite kasutamine. Kahjuks aga ei mõelda alati koristamisel erinevatele aspektidele ja seetõttu ei saa pinnad korralikult puhtaks.

Pesupehmendaja ei mõju rätikutele hästi

See kõlab küll veidralt, kuid pesupehmendaja lisamine pesupesemisel ei ole alati soovitatav. Pehmendaja muudab kanga küll õhuliseks ja pehmeks, kuid materjal kaetakse kemikaaliga, mis ei lase neil vett imada. Järgmine kord, kui oma rätikuid pesed, proovi lisada pisut äädikat. Pärast pesu lõhnavad rätikud tänu pesupulbrile (või kapslile) piisavalt hästi, need on pehmed ja nendega on end võimalik kuivatada. Pesupehmendaja kasutamist peaks kaaluma ka mikrokiududest lappide pesemise puhul.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Akende pesemisel oota pilvist ilma

Sooja ja päikesepaistelise ilmaga tuleb paljudele peale kodu koristamise tuhin, kuna neil on siis justkui rohkem energiat. Aknaid soovitatakse pesta siiski teisel ajal. Päikesekiirte ja kõrgete temperatuuride tõttu aurustub pesuvahend kiiremini ja aknaklaasidele jäävad ebameeldivad triibud.

Seega oota klaaside puhastamiseks jahedamat või pilvist ilma. Lõpptulemusena saadud säravad klaasid kompenseerivad väikese ooteaja.

klaaside puhastamine, akende pesemine, koristamine, kodukoristus, kodukoristamine, puhastusteenus
Aknaid ära pese otsese päikesevalguse käes, sest nii jäävad klaasile ebameeldivad triibud.

Pinna puhastamine enne pesu

Enne pesuvahendi pinnale kandmist ole kindel, et seal ei oleks üleliigset puru ega tolmu. Desinfitseerivad pihustid tapavad küll pisikuid ja baktereid, kuid need ei aita purust ja tolmust lahti saada. Pealegi võivad lapsed või lemmikloomad selle puru või pisikesed toiduosakesed, mis on nüüd kemikaalidega kaetud, kogemata suhu pista. Võib tunduda uskumatu, aga paljud inimesed pihustavad pinnale desinfitseerimisvahendit ja pühivad puru lapiga lihtsalt põrandale.

Kõigepealt tuleb suurem puru eemaldada, pind lapi ja tolmuimejaga üle käia ning alles siis see desinfitseerida. Lõpptulemus ei ole mitte ainult siledam, vaid ka ohutum.

Alati pole vaja puhastamisel palju jõudu kasutada

Plekkide hõõrumine nende puhastamisel võib mustuse hoopis sügavamatesse kiududesse suruda. Kui keegi oma joogi ümber ajab, siis pühi lapiga ära nii palju kui võimalik ja kanna siis pinnale hapnikuga küllastunud puhastusvahendit. See takistab ainel sügavamale kiudude sisse imbumast. Alati pole vaja kõvasti nühkida, tuleb hoopis varuda kannatust ja kasutada õigeid puhastusvahendeid.

Puhasta ülevalt alla

See tundub loogiline, aga ometi on inimesi, kes gravitatsioonile ei mõtle ja loovad puhastamise käigus endale hoopis lisatööd. Alati tuleks puhasta ülevalt alla. See võimaldab prahil, veepiiskadel, pesuvahendi vahul jms allapoole langeda, et need siis pärast ühe korraga ära koristada. Koristamisel puhasta enne lae nurgad, siis seinad, aknad, aknalauad, seejärel mööbel ja viimasena põrandad.

Põranda pesemine enne tolmuimejaga puhastamist ei ole soovitatav, kuna see võib tolmu põranda sisse suruda. Põranda puhastamine peaks igas ruumis olema viimane tegevus. Ülevalt alla koristamine muudab puhastamise kiiremaks, aitab kaasa organiseerituse loomisele ja tekitab tunde, et ruum on pärast puhastamist tõepoolest puhas.

koristamine, kodukoristus, kodukoristamine, puhastusteenus
Koristamisel puhasta enne kõik muu ja alles viimasena põrandad.

Patjade, tekkide ja kardinate regulaarne puhastamine

Me mõtleme väga vähe sellele, et erinevad padjad, tekid ja kardinad sisaldavad tolmulestasid, naharakke, mustust ja teisi mikroorganisme. Puhta padjapüüri musta padja ümber panemine või tolmuse padja puhastele voodilinadele viskamine võimaldab mikroorganismidel puhastesse pindadesse tungida. Patju, linu ja tekke peaks selle vältimiseks regulaarselt pesema.

Kardinad, eriti dušikardinad, võivad tegelikult olla väga mustad. Need on tihti barjääriks niiskuse ja mustuse ning kogu ülejäänud majapidamise vahel. Kangas on pooridega ja hoiab eelnevalt mainitud mikroorganismid enda sees. See aitab küll kodu puhtana hoida, kuid kardinaid tuleks aastas mitu korda pesta.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Käsna ei tohiks liiga kaua kasutada

Paljud püüavad pesukäsnast viimase välja võtta. Pesukäsn, mida on liiga kaua kasutatud, on ühel hetkel peaaegu kõige mustem asi majapidamises, jäädes napilt alla vetsupotiharjale.

Viska käsn pärast iga kasutamist minutiks mikrolaineahju. See aitab baktereid tappa. Käsn tuleb uuega asendada iga nädala või kahe tagant. Enne käsna, harja või muu puhastamiseks mõeldud vahendi ladustamist lase sellel täielikult kuivada, sest bakterid ja pisikud armastavad niisket elukeskkonda.

Kokkuvõtvalt saab öelda, et tasub pidevalt hoida enda ümber puhtust ja korda. Siis ei ole vaja nii tihti suurt ja vaevarikast koristamist ette võtta. Me kõik tahame elada puhtas keskkonnas ja puhas kodu ütleb inimese kohta palju.

Loe ka: Kuidas oma kodu efektiivselt koristada? I osa

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge