+ Lisa oma töö      

Tuba näeb igav välja? Puudu on fookuspunkt!

12. mai 2023
Tagasi
fookuspunkt, sisekujundus, sisekujundaja, elutuba

Mõnikord on tunne, et ruumis on kõik justkui õigesti, aga samas on midagi tunnetuslikult puudu. Kui räägime sisekujundusest, siis suure tõenäosusega on igava ja näotu toa põhjuseks fookuspunkti puudumine. Mis on interjööri fookuspunkt ja kuidas selle abil ruum särama panna?

Fookuspunkt ehk pilgumagnet ehk toa visuaalne kese

Mis on kõige esimene asi, millel pilk toas pidama jääb? See ongi ruumi fookuspunkt. Kui ükski element ei hakka kuidagi eriliselt silma, on fookuspunkt kas puudu või halvasti esile toodud. Ilma keskse pilgupüüdjata mõjub ruum igava ja elutuna. 

kamin, fookuspunkt, sisekujundus, sisekujundaja
Fookuspunktina toimib väga hästi ka pilkupüüdev kamin.

Hästi eksponeeritud fookuspunkt aga teeb toa visuaalselt põnevaks ja seob kõik sisustuselemendid harmooniliseks tervikuks. Lisaks sellele on kavalalt esitletud pilgumagneti abil võimalik juhtida tähelepanu kõrvale vähem atraktiivsetelt detailidelt. Niisiis - fookuspunkt on hea ruumikujunduse A ja O.

diivan, elutoa kujundamine, fookuspunkt, sisekujundus, sisekujundaja
Ruumi fookuspunktiks võivad olla ka erinevad aksessuaarid nagu näiteks värvilised diivanipadjad.

Kuidas fookuspunkti luua?

On mitmeid sisekujunduslikke detaile, mille ümber saab toa keerlema panna. Fookuspunktidena toimivad hästi järgmised elemendid:

  • kamin,
  • efektsein (kaetud silmapaistva värvi või tapeediga),
  • aken, millest avaneb imeline vaade,
  • silmatorkava mustriga kardinad,
  • põnev valgusti,
  • kunstiteos.

Igas toas saab olla ainult üks fookuspunkt. Mitme efektse detaili vahel tekib konkurents ja ruumist kaob visuaalne korrapära. Inimese pilkki saab korraga pidama jääda ainult ühel kohal.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kuidas tuba fookuspunktist lähtudes kujundada?

Nagu juba mainitud sai, ei tohiks toas olla mitut omavahel konkureerivat pilgumagnetit. See tähendab, et muu sisustus peaks olema võrdlemisi tagasihoidliku väljanägemisega või toetama fookuspunkti. Nii pääseb efektne detail piisavalt mõjule.

köögimööbel, fookuspunkt, sisekujundus, sisekujundaja
Ka isikupärane köögimööbel on fookuspunktina suurepärane lahendus.

Väljanägemise kõrval on oluline ka mööbliesemete paigutus. Fookuspunkt peab moodustama ümbritsevaga harmoonilise terviku. Ideaalis on kogu sisustus koondunud pilgumagneti ümber: kamin, suur maal või muu silmapaistev ese asub kesksel kohal. Teinekord piisab sellestki kui sisustus on selle eseme poole pööratud.


Allikas: Moodne kodu

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge