+ Lisa oma töö      

Põhjused, miks inimesed kasutavad kodu remondiks laenu

20. veebruar 2023 Hange.ee
Tagasi
remont, Inbank remondilaen, remondilaen, remonditööd, kodu remont, korteri remont, maja remont, ehitustööd

Kinnisvara omamisega kaasneb paratamatult vajadus teha suuremaid ja väiksemaid kulutusi erinevatele ehitus- ja remonditöödele, et ära hoida hilisemalt suuremaid väljaminekuid. Üsna sageli leiavad inimesed end olukorras, mil piiratud rahaliste ressursside tõttu tuleb teha valikuid, mis ei ole kuigi mõistlikud ja võivad hoopis kinnisvara väärtust vähendada.

Selliste olukordade tekkimisel tasub põhjalikult läbi mõelda, kuidas probleem võimalikult mõistlikult lahendada. Ühe lahendusena võib kaaluda remondilaenu kaasamist, et lahendada oma kinnisvara probleemid kiiresti ja tegemata seejuures järeleandmisi kvaliteedis.

Selge see, et alati ei ole võimalik kõiki kulutusi oma kinnisvarale ette planeerida. Isegi kui tulevikule mõeldes on taoliste väljaminekute tarbeks kõrvale pandud arvestatav hulk raha, võib kallimate projektide puhul sellest ikkagi väheseks jääda. Järgnevalt anname ülevaate enamlevinud põhjustest, miks inimesed remondi jaoks laenu kasuks otsustavad ning toome Inbank näitel välja peamised remondilaenu iseloomustavad nüansid.

Suured ja kulukad sisetööd kodus

Eesti inimesed peavad kõige olulisemaks ruumiks ja oma kodu südameks kööki. Sellele järgneb kaalukalt vannituba. Nimetatud ruumide sisustamine ja remonttööd on teadupärast kõige kulukamad sisetööd, mida kodus ette võtta. Seda eriti juhul, kui remonditav köök või vannituba plaanitakse ehitada kasutades kvaliteetseid ja vastupidavaid materjale ning palgata töid teostama spetsialistidest koosnev ehitusmeeskond. 

Lisaks tuleb arvestada, et kui remondi ajaks ei ole plaanis ajutiselt teist elukohta leida peab tööd lõpetama võimalikult kiiresti. Olukorras, kus remonditöö on vaja lõpetada kiiresti ja tuleb reeglina ette ootamatuid kulutusi ning võib paraku puudu jääda rahalistest vahenditest. 

vannitoa remont, Inbank remondilaen, vannitoa renoveerimine, remont, remondilaen, kodu remont, korteri remont, maja remont, ehitustööd,
Vannituba enne ja pärast remonti.

Ruumi on juurde vaja

On tavapärane, et pere kasvades ja nõudmiste suurenedes tekib vajadus oma eluruume laiendada. Selleks on üldjuhul kaks võimalust - soetada suurem kodu või tekitada ruumi juurde oma elukohas.

Viimase puhul kasutatakse sageli võimalust ehitada välja näiteks katusealune, lisada majale juurdeehitus või kasutada ära tühjana seisevat garaaži või keldrit. Ükski nimetatud variantidest ei ole odav väljakutse. Samas on see tihti soodsam ja lihtsam lahendus, kui uue ja suurema kinnisvara omandamine. Seejuures jäävad ära ka uude kohta kolimisega seotud ebamugavused.

Maja vajab renoveerimist

Pärast vana elumaja või suvila soetamist on tavapärane, et on vaja ette võtta mõned kiireloomulised renoveerimistööd. Näiteks katusekonstruktsioonide päästmiseks võib vahetamist vajada katus või tuleb elementaarse tuleohutuse tagamiseks välja vahetada kogu elektrisüsteem või küttekolle.

Ootamatud olukorrad

Isegi kõige hoolikamal planeerijal võib ette tulla ootamatusi, mis nõuavad kiiret sekkumist. Samas ei pruugi need tööd olla alati taskukohased. Nii võib juhtuda, et suure tuulega kannatada saanud katus vajab väljavahetamist või aastaid heas korras olnud ahi vajab kokku varisenud korstna tõttu uuega asendamist.

kolimine, tühi ruum, puuduv mööbel, Inbank remondilaen
Uude elamusse kolimine toob endaga kaasa rõõmsa elevuse, kuid tuleb hakata mõtlema ka oma kodu sisustamise peale.

Kolitakse uuselamusse

Pärast uuselamu soetamist on reeglina kogu olemasolev raha kulunud kodulaenu sissemakseks, kuid oma unistuste kodust puudub veel sisustus. Isegi, kui mõne sisustuselemendiga on aega oodata, siis näiteks köögi- ja magamistoa mööblit on vaja kasutada kohe. Seejuures ei ole köögimööbli ja -tehnika puhul üldjuhul saadaval kuigi soodsaid lahendusi.

Kuidas remondilaen nendes olukordades aitab?

Olukordades, kus enda poolsest rahalisest panusest jääb väheseks või on kogu vaba raha kulunud kinnisvara soetamiseks, võib osutuda sobivaks abimeheks remondilaenKuigi laen on kohustus, mille võtmisesse ei tohi suhtuda kergekäeliselt, võib teatud juhtudel selle võtmine olla kahtlemata õigustatud.

Kiireloomuliste või suurte remondiprojektide puhul on paratamatult olemasolevate rahaliste vahendite hulk piiratud, mistõttu tasub kvaliteetse lõpptulemuse nimel kaaluda laenuraha kaasamist. Laenu võtmisega kaasnevad igakuised kulud tasuvad ennast reeglina pikas perspektiivis ära, sest tehtud tööde tulemus kestab veel aastaid pärast laenu tagastamist, rääkimata kinnisvara väärtuse kasvust.

Mis on remondilaen?

Inbank remondilaen on laenutoode, mille eesmärk on aidata koduomanikke ehitusmaterjalide ja sisustuse soetamisel ning remonditeenuste eest tasumisel. Seejuures on laenu maksimaalne summa kuni 20 000 €. Seega sobib see oma olemuselt laiale kasutajaskonnale, aidates kaasa nii vana maja renoveerimistöödel kui ka uuselamutele viimase lihvi andmisel vajaliku sisustuse näol. 

Tegu on koduomanike jaoks äärmiselt paindliku lahendusega, sest laenu kasutusotstarbe otsustab selle taotleja. Laenu saamiseks ei ole vaja sissemakset ega lisatagatist ja laenusumma laekub arvelduskontole tööpäeva jooksul. See võimaldab remonditöödega alustada praktiliselt kohe.

Siiski tuleb enne laenukohustuse võtmist hoolikalt kaaluda, kas see on sinu vajadusi ja rahalisi kohustusi arvestades sobiv valik. Kuna remondilaen on fikseeritud intressiga siis ei sõltu see Euribori kõikumistest, mistõttu on kuumakse terve laenuperioodi jooksul ühesugune ja teeb tulevaste kuludega arvestamise oluliselt lihtsamaks.

Inbank remondilaen

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge