+ Lisa oma töö      

Lihtsad võtted, kuidas sügisel õues olemine hubaseks muuta

18. september 2023 Hange.ee
Tagasi
sügis, koduhoov, lõkkease, lõkkealus, välikamin, välimööbel, terrassimööbel

Sügis on aeg, mil temperatuurid ei paku enam suve soojust, kuid see ei tähenda, et oma koduhoovis ei saa mõnusalt aega veeta ja lehtede värvimuutuse ilu nautida. Selleks, et muuta sügisene aega oma aias hubaseks ja nauditavaks, ei ole vaja teha suuri jõupingutusi, piisab vaid mõningatest lihtsatest ja loomingulistest sammudest.

Kogunege tuleaseme ümber

Sügis on ideaalne aeg, et võtta viimast oma väli-kaminast või lõkkealusest, eriti hea kui neid saab nautida katusega terrassil. Katusega terrassile on võimalik paigutada diivan, tugitoolid ja laud, mis muudab istumise veelgi nauditavamaks. Lisaks võiksite tuua sinna ka mõnusad padjad ja tekid/pleedid, mis teevad õues viibimise eriti mugavaks. Terrassile vaiba lisamine on samuti hea mõte, kuna see pakub pehmust jalge all ja hoiab sooja. Kui välikaminat pole, saab kasutada soojuskiirgurit kasutada, et inimesed saaksid selle ümber või alla koguneda ja õues olemist täiel rinnal nautida.

soojuskiirgur, infrapuna soojuskiirgur, sügis
Infrapuna soojuskiirgur tagab kiire ja tõhusa soojenduse isegi jahedamatel sügisõhtutel.

Soe tekk või pleed

Sooja pleedide kasutamine koduaias võib muuta sügisel aias viibimise märkimisväärselt hubasemaks ja nauditavamaks. Pleedid võivad olla mitmekülgsed aksessuaarid, aidates meil lõkke ääres soojeneda, einestada või lihtsalt õues lugeda ja aega veeta. 

Rahustav veesilm

Sügisene koduhoov koos rahustava veesilmaga on tõeliselt lummav ja lõõgastav paik. Kui puud värvi muudavad ja lehed langevad, võib veesilma peegeldus luua üsna maagilise vaate. Lisaks mõjub õrn veevoolu heli lõõgastava taustana, mis kutsub sind õue aega veetma, et sügise ilu täielikult kogeda. Meeles tuleb vaid pidada, et puudelt langenud lehed tuleb oma veesilmast regulaarselt puhastada, et säilitada veekogu ilu ja puhtus. 

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Hästi valgustatud terrass

Terrassil või verandal, mis on pehme ja sooja valgusega, on sügisel mõnus istuda, kaaslasega juttu puhuda või hoopis tähti vaadata. Asjatundjad soovitavad terrassi või verandat valgustada kolme valgusallikaga: kaks valgustit madalamal külgede peal ja kolmas pea kohal. Suurte akende olemasolul saab välja tuua ka sisevalgustust. Jäta lihtsalt aknakatted avatuks ja toas valgustus põlema. Valgustid aitavad luua kutsuva atmosfääri, mis innustab inimesi õues viibima ja sügise ilu nautima. Loe ka: Erinevad võimalused aia valgustamiseks

Mugavad istumiskohad

Mugavad istumiskohad on oluline osa sügisese koduhoovi mugavaks muutmiseks. Investeerige kvaliteetsesse välimööblisse, nagu mugavad toolid, kiiktoolid ja diivanid, ning lisage pehmed padjad ja soojad pleedid, et luua õhkkond, kus saab nautida sügise ilu ja veeta aega mugavalt ja lõõgastudes koos pere ja sõpradega. See loob hubase keskkonna, mis kutsub õues viibima isegi jahedamatel sügisõhtutel.

terrass, õuevalgustus, terrassi valgustus, terrassimööbel, sügis
Katusega terrass ja mugav mööbel moodustavad suurepärase kombinatsiooni, mis võimaldab nautida sügisesi õues hetki täiel rinnal.

Tuleasemega laagriplats

Välikamina ehitamine on üsna kulukas ettevõtmine, lisaks ei pruugi see igasse hoovi sobida või vastata kõigi vajadustele. Selle asemel võib kaaluda alternatiivseid võimalusi, näiteks lõkkeplatsi ehitamist või tuleaseme soetamist. See pakuvad soojust ja atmosfääri ning on hoovis lihtsamalt rakendatavad ja kohandatav. Tuleaseme saab paigaldada endale sobivasse kohta ja kui paigutada selle ümber toolid siis ongi loodud laagriplatsi imitatsioon, kus inimesed saavad istuda lahtise tule ümber ning veedavad teineteise seltsis aega. Selliseid tuleasemeid leiab kaubanduses erineva stiili ja disainiga.

tulease, metallist tulease, lõkkease
Lihtsa tuleaseme saab soetada kaubandusest ja seda on mugav kasutada ning see aitab muuta jahedad sügisilmad hubaseks ja soojaks

Küünlavalgus

Kasutada võib päris küünlaid, mis asuvad laternate sees, et tuul neid ära ei kustutaks, aga olemas on ka elektrilised küünlad. Kõige olulisem on küünalde suur arv. Need ei anna küll sooja nagu kamin, kuid põleva leegi vaatamises on midagi, mis seest soojaks teeb.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Taimed

Kuigi sügis on aeg, mil paljud taimed jõuavad oma eluea lõppu ja kaotavad värvi, saab siiski luua õdusa õhkkonna, toetudes mõnele erilisele taimevalikule. Tee sõit aianduspoodi ja uurige, millised taimed ja lilled sobivad sügisega kõige paremini. Näiteks võite valida päevakübara, mis alustab õitsemist juba kesksuvel, kuid lööb särama sügishooaja alguse Samuti võib kaaluda teisi sügisesi taimi, nagu vesikanep, sõnajalg, ainuroog, perovskia, purpur-siilkübar ja teised. Kombineerige erinevaid värvitoone, et muuta oma aed sügisel tõeliselt elavaks ja värvikaks.

Korrastatud aed

Aed peaks olema sügisel korrastatud, mistõttu on oluline eemaldada kuivanud lehed, oksad ja umbrohi. See aitab säilitada aia puhtust ja ilu ning muudab hoovi kutsuvamaks kohtadeks aja veetmiseks sügiseõhtutel.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge