+ Lisa oma töö      

Aiamööbel - millised on võimalused?

04. august 2022 Hange.ee
Tagasi
aiamööbel, aiatoolid, aiadiivan, välimööbel, eritellimus mööbel, aiamööbli kokkupanek, aiamööbel, aiatoolid, aiadiivan, välimööbel

Sooja ilmaga oma aias või rõdul istumine on mõnus viis lõõgastumiseks. Hubase nurga loomiseks on erinevaid variante, alustades lihtsast toolist kuni uhke mööblikomplektini välja.

Toolid, pingid, diivan

Hubase olemise loomiseks piisab ka tavalisest toolist. Olgu see plastikust, puidust, metallist või mõnest teisest materjalist, tool pakub tuge mitmeks tunniks, mille jooksul raamatut lugeda, telefoni sirvida või lihtsalt puhata. On lihtsaid toole, millel on vaid neli jalga, aga ka toole, kus on seljatugi või käepidemed. Tooli saab liigutada vastavalt vajadusele, rohkem päikese kätte või varju. Eks kõik teavad, missugune on tool, aga mõnikord unustatakse, et see ongi piisav ja kallist mööblikomplekti pole alati vaja. 

Päikese nautimiseks saab osta päevitustooli ja eriti hea on, et selle saab kokku pakkida ka istumiseks. Toole on erinevatest materjalidest ja need on erineva funktsionaalsusega. Tavalise lamamistooli saab kätte paarikümne euroga, kuid kvaliteetsem toode võib maksta sadu eurosid. 

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kui on soov millegi peenema järele, siis kaubanduses on saadaval suur valik istumisasemeid. Lihtsa tooli asemel võib valida pehmendustega tooli, mis sarnaneb välimuselt rohkem tugitoolile. Sellel toolil istudes ei väsi selg ja istmik nii kiiresti. On olemas ka ripptoolid, kus küljelt küljele kiikuda. Ripptoolide suurim puudus on tihti nende kaalutaluvus. Liiga raske inimene ei saa seda kasutada, sest tool võib ümber kukkuda või katki minna.

Istumisaseme ostmisel võib vaadata ka erinevate diivanite poole. Leidub valikut puidust kuni polürotangini. Diivaneid on klassikalisi ehk ristkülikukujulisi, aga ka voodile sarnanevaid ovaalseid ja ringikujulisi. Kui lisada ka padjad, siis on olemine eriti mõnus.

ripptool, ripptooli piagutamine, ripptooli kinnitamine, aiamööbel, aiatoolid, aiadiivan, välimööbel
Ripptoolis on mõnus lõõgastuda ja jalgu kõigutada nii õues kui ka toas.

Kiiged

Kui on soov millekski erilisemaks, siis võib osta rippkiigu. Kiige saab paigutada terrassi või veranda katuse või mõne teise tala külge. Olemas on ka täislahendus ehk aiakiik, mis toetub oma jalgadele ja sellel on sageli ka katus.

Aiakiiged on mõeldud istumiseks mitmele inimesele. Kaubanduses saadaval lahendused on valmistatud erinevatest metallidest, istmed ja tugi on pehmendusega ja katus tehtud riidest. Olenevalt materjalist ja tarvikutest võib aiakiige osta paarikümne euroga, kuid kallimad aiakiiged võivad küündida isegi tuhande euroni. Lihtsam ja soodsam lahendus on soetada võrkkiik, mille saab paigaldada kahe puu või hoone vahele. 

aiakiik, aiakiige valmistamine, eritellimus mööbel, aiamööbli kokkupanek, aiamööbel, aiatoolid, aiadiivan, välimööbel
Aiakiige valikul peaks tähelepanu pöörama ka selle kvaliteedile, et see oleks tugev ja stabiilne.

Aialauad

Aias mõnusa nurga loomiseks saab sinna viia aialaua, millel süüa või mängida. Aialauad võivad olla puidust, metallist, plastikust, ovaalsed või ristkülikukujulised, kokkupandavad või mitte. Laua valikul peaks lähtuma muu mööbli ja maja disainist. Materjalid võiks olla sarnased ja värvid peaks kokku sobima. Plastikust, puidust ja punutud toolid klaaskattega laua ümber ei näe head välja.

Laudade kõrgust pole sageli võimalik reguleerida, seega peaks kõrguse enne ostmist kindlaks tegema. Kui laud on juba olemas, siis võib valida toolid, mille kõrgust saab reguleerida. 

Tavalise laua asemel on kaubanduses saadaval ka aiakapp-lauad, minibaarid, riputatavad lauad, kokkupandavad lauad, baarilauad, kandikuga lauad jne.

aialaud, õuelaud, mööbli kokkupanek, aiamööbel, aiatoolid, aiadiivan, välimööbel
Aeda laua valikul peaks lähtuma õue mööbli ja maja disainist.

Aiamööbli komplekt

Aiamööbli komplekti saab valida vastavalt ruumile. Võib-olla on soov osta verandale tool või kaks koos lauaga või tahetakse terrassile diivanit koos lisatoolide ja lauaga. Vastavalt soovile saab osta ka varikatusega komplekti või pehmendustega mööbli. On komplekte, mida saab kokku pakkida ja ka neid, mida saab aja jooksul täiendada. Valikuid on palju, kuid aias kasutatava mööblieseme puhul peab arvestama ka ilmaga.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Suvised ilmad võivad olla salakavalad, kuid õige aiamööbliga oled valmis igaks ilmaks. Markiisid ja varikatused on head valikud igasse aeda, sest need pakuvad peavarju nii vihma kui ka päikese eest. Kui juba varikatusesse investeerida, tasub valida selline, millel on küljes sääsevõrk, mis võimaldab ka sääserohkel perioodil öötundideni õues istumist nautida.

Lisaks tuleks mõelda, mida mööbliga teha talvel: kas see jätta aeda, katta kattega või on võimalik seda ladustada. Ladustamise teeb lihtsamaks see, kui mööblit on võimalik kokku pakkida. Vastasel juhul on diivanite ja tugitoolide ladustamiseks vaja suuremat ruumi.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge