+ Lisa oma töö      

Kuidas kinnisvara müügiks valmis panna? Osa 1

01. august 2023 Hange.ee
Tagasi
kinnisvara müük, kinnisvara ettevalmistamine müügiks, maja müümine, korteri müümine, enne kinnisvara müüki

Kui oled otsustanud müüa oma maja, korteri või muu hoone, siis üksnes mõne uduse pildi tegemisest ja kiiruga koostatud müügikuulutusest ei piisa. Kinnisvara müügiks ettevalmistamine nõuab põhjalikku tööd ja tähelepanu, et see kuulutus eristuks teiste hulgast.

Kinnisvara hooldamine

Majad ja korterid võivad olla erinevas seisukorras, sõltuvalt sellest, kas ja kes seal sees elas ning millal viimati remonti tehti. Olenemata sellest, milline on hoone ja ruumide seisukord, on oluline potentsiaalseid ostjaid sellest informeerida, et vältida ebameeldivaid üllatusi pärast ostu sooritamist. Varjatud puudus, mida kinnisvara müüja ei heasta, annab ostjal õiguse sõlmitud lepingust ja müügitehingust taganeda.

Enne müüki tuleks majapidamine teha võimalikult põhjalikult korda kasutades selleks vajadusel professionaalset puhastusteenust. Lisaks oleks hea, kui sealt saaksid eemaldatud kõik isiklikud esemed, et uus omanik saaks kergemini ettekujutada end seal elamas. Kinnisvara väärtus võib märgatavalt tõusta, kui see on visuaalselt puhas ja korras ning kõik vajalikud remonttööd on tehtud. Kui aga peaks olema midagi katki, puudu või tegemata, siis tuleb see kuulutuses selgelt välja tuua või koheselt mainida potentsiaalsele uuele omanikule, et vältida ebameeldivaid üllatusi hiljem.

põrandate puhastamine, puhastusteenused, tekstiilipesur, vaibapesur, kinnisvara müük, kinnisvara ettevalmistamine müügiks, maja müümine, korteri müümine, enne kinnisvara müüki
Oma kinnisvara puhastamine enne müüki on äärmiselt oluline, sest see aitab jätta positiivse esmamulje ning suurendab potentsiaalsete ostjate huvi.

Meeles peab pidama, et paljud uued omanikud soovida võtta ette päris oma projekti ja eelistavad seetõttu majapidamisi, mis vajavad remonti, et neid vastavalt enda visioonile kujundada. Selline kinnisvara võib olla ka odavam. Seega, kui plaanid endale maja või korterit osta, tasub uurida, milline variant on rohkem nõutud - kas juba valmis projekt või midagi, mis vajab nullist alustamist.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kinnisvara paremaks esitlemiseks on oluline parandada ja tõsta selle välimust. Maja müümist soodustab hoovi muru niitmine, hekkide ja põõsaste korrastamine ning välisfassaadi võimalikult hea väljanägemine. Kortermajade puhul on piiratumad võimalused, kuid kui korteriühistu on varem fassaadi uuendanud, suurendab see kõikide korterite väärtust. Kui selline uuendus siiski puudub, võiks selle teema tuua järgmisel korteriühistu koosolekul arutlusele.

akende puhastamine, akna pesu, puhastusteenused
Puhtad aknad aitavad tuua sisse rohkem loomulikku valgust, muudavad ruumid avaraks ning jätab üldisele interjöörile ja eksterjöörile positiivse mulje.

Õige hind

Viimastel aastatel on Eestis kinnisvara hind kõikunud ja laenuintressid pidevalt kasvanud. See on kahtlemata mõningaid inimesi kinnisvara ostmisest eemale peletanud, kes seetõttu eelistavad pigem elupinna üürimist, oodates, et olukord paraneb. Kuigi ostu-müügi tehingud pole kadunud, on edukad need, kes teavad, kui palju nende kinnisvara väärt on ning ei ülehinda seda praeguses olukorras.

Õige hinna saamiseks on võimalik palgata maakler, kes aitab määrata kinnisvarale sobiva hinna. Seda saab ka ise teha, uurides, millise hinnaga sarnased majapidamised samas piirkonnas müügil on. Hind sõltub ka asukohast, suurusest, seisukorrast ning viimastest ostu-müügi tehingutest.

Oluline on meeles pidada, et müüjana võid küsida soovitud hinda, kuid see ei pruugi tingimata kinnisvara maha müümisel realiseeruda, ning võib-olla tuleb hinda allapoole kohendada. 

Maakleri palkamine - ei või jah?

Me kõik vajame vahel abi, eriti kinnisvara müümisel, ning kes oleksid paremad abilised kui kinnisvaravaldkonna professionaalid. Olenevalt ettevõttest oskavad nad anda soovitus alates kinnisvara hooldamisest ja parandamisest kuni pildistamise, kuulutuse koostamise ja reklaamimiseni. Maaklerid omavad täpset ülevaadet turu praegusest olukorrast, hindadest ning inimeste ootustest. Nad mõistavad ka, kuidas erinevad tegurid võivad mõjutada hinda lühikeses ja pikas perspektiivis ning oskavad seda arvesse võtta.

Maaklerid levitavad kuulutusi erinevates kanalites, et see jõuaks võimalikult paljude inimesteni. See võib hõlmata välireklaami paigutamist kinnisvarale, kuulutuse lisamist kinnisvara ettevõtte kodulehe,  sotsiaalmeedia kasutamist reklaamimiseks ning erinevate portaalid kasutamist nagu näiteks Kinnisvara 24. Näiteks Põlvas müüdava maalapi vastu võib huvi tunda keegi, kes elab hoopis Raplas või Kuressaares, seega on vaja kedagi, kes aitaks selle informatsiooni nende inimesteni viia. Maakleritel on oluline roll, et kinnisvara müügiprotsess sujuks professionaalselt ja tulemuslikult.

Maaklerid on reeglina läbinud erinevaid koolitusi, sealhulgas läbirääkimiste alal, ning omavad rohkem kogemusi kui enamik inimesi, kes kaaluvad oma kinnisvara müümist. Kuna maakleri enda töötasu sõltub müüdava vara hinnast, on klientidel kindlus, et maakler seisab nende huvide eest. 

Maakleri ülesanne on majapidamist võimalikele huvilistele näidata, säästes omanike aega ja vaeva, et mitte iga huvilisega eraldi kokku saada. See muudab kogu müügiprotsessi sujuvamaks ja mugavamaks nii kinnisvaraomaniku kui ka potentsiaalsete ostjate jaoks.

maakler, maakler teenused, kinnisvara müük, kinnisvara ettevalmistamine müügiks, maja müümine, korteri müümine, enne kinnisvara müüki
Professionaalne maakler suudab jõuda laiema sihtgrupini, tegeleda potentsiaalsete ostjatega ning tagada sujuva ja eduka müügiprotsessi.

Maaklerit palgates tuleb arvestada tõsiasjaga, et alati ei ole kõik nii roosiline kui see näiliselt tundub, tegemist on ikkagi sisseostetud teenusega ning maakler soovib teenitud töö eest komisjonitasu. Tegu on eelnevalt kokkulepitud protsendiga müügihinnast. Oluline on arvestada, et maakleritel võib olla mitu klienti, kes müüvad mitut kinnisvaraobjekti, mis võib viia olukorrani, kus maakler ei pruugi ühe objekti müümisega niivõrd agaralt tegeleda, kui klient sooviks.

Eelneva vältimiseks on soovitatav alguses selgelt suhelda maakleriga, uurida, kui mitu objekti tal parasjagu müügis on, kui palju aega ta saab uuele projektile pühenduda ning milline on tema tööaeg. Avatud ja aus suhtlus kahe osapoole vahel aitab tulevikus ületada tekkivaid takistusi ja tagab parema koostöö. Oluline on, et mõlemad osapooled mõistaksid üksteise ootusi ja võimalusi, et tagada sujuv ja tulemuslik kinnisvara müügiprotsess.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Maakleri palkamisel tuleb arvestada, et nende käes on enamasti müügiprotsessi kontroll, ning kui see on kliendile ebamugav või ebasobiv, siis võib olla lihtsam kinnisvara müügiga ise tegeleda.

Loe ka: Kuidas kinnisvara müügiks valmis panna? Osa 2

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge