+ Lisa oma töö      

Kuidas kinnisvara müügiks valmis panna? Osa 2

02. august 2023 Hange.ee
Tagasi
kinnisvara pildistamine, kinnisvara müük, korteri müük, maja müük, kuidas müüa kinnisvara

Enne korteri, maja, garaaži, mõne maalapi või mõne muu kinnisvara müümist on oluline teha eeltööd, mis hõlmab kinnisvara hooldamist, puhastamist ja vajadusel remontimist. Selleks, et kinnisvara müügiprotsess ei veniks liiga pikale, on oluline määrata sellele õiglane hind ning vajadusel võib kaasata professionaalse maakleri kogu protsessi läbiviimiseks. Kuid sellega ei piirdu müügiprotsessi olulised sammud.

Vajalike dokumentide kogumine

Enne kinnisvaratehingu sooritamist on oluline hankida ja kontrollida kõik vajalikud dokumendid, mis on seotud müüdava kinnisvaraga. Nende hulka võivad kuuluda erinevad aktid, lepingud, notaripaberid ja load, näiteks kasutusluba. Lisaks tuleb avalikustada, kas kinnisvaral lasub hüpoteeklaen, mida uus omanik peab edaspidi tasuma hakkama.

Mis aga puudutab hüpoteegiga korteri müümisest, siis ütles vandeadvokaat Jüri Sirel 2017. aastal Postimehele: “Hüpoteegiga koormatud kortereid on võimalik müüa, kuid hüpoteegi kehtima jäämisel tagab see jätkuvalt kõiki hüpoteegiga tagatud nõudeid. Sisuliselt tähendab see seda, et ostja ostab korteri koos hüpoteegiga ja peab arvestama, et tema korteril olevat hüpoteeki võidakse hüpoteegiga tagatud nõude mitte täitmisel asuda realiseerima.”

Ta lisas: “Seetõttu ei ole ilmselt ükski tavapärane ostja huvitatud korterit koos hüpoteegiga ostma või oleks ta nõus seda tegema vaid hüpoteegi summa võrra väiksema ostuhinnaga. Kui soov on korter võõrandada ja hüpoteek kustutada, siis selleks on vajalik hüpoteegipidaja nõusolek.”

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Parimate omaduste väljatoomine

Sarnaselt kohtinguportaalidega, kus kasutajad esitlevad oma parimaid omadusi, peaks ka kinnisvara müümisel rõhuma kinnisvara parimatele omadustele. Ühe võimalusena võib mööbli ja valgustite paigutuse abil näidata, kui avarad ja mitmekülgsed on ruumid ning anda uuele omanikule ideid, mida nendega teha. Selleks võib palgata ka professionaalse sisekujundaja, kes aitab luua ruumides meeldiva ja kaasaegse atmosfääri.

Kui kinnisvara juurde kuulub ka terrass või aed, on oluline esile tuua nende maksimaalne ilu. Aiamööbli ja potilillede paigutamisega saab luua kutsuva õhustiku, mis näitab potentsiaalsele ostjale, milliseid võimalusi ja naudinguid ta võib selles aias või terrassil kogeda. Selline lähenemine aitab kinnisvara atraktiivsemaks muuta ning võib suurendada huvi ja potentsiaalsete ostjate arvu.

Müüdava kinnisvara elavamaks muutmiseks võib kaaluda peeglite kasutamist. Sarnaselt heledatele toonidele, mis muudavad ruumi suuremaks, annavad peeglid samuti sarnase efekti. Need võivad visuaalselt avardada ruumi ja tekitada avarama tunde. Lisaks aitavad peeglid peegeldada loomulikku valgust, mis aitab luua heledama ja avarama atmosfääri kinnisvara sees. Peeglite strateegiline paigutamine võib muuta ruumi tunduvalt atraktiivsemaks potentsiaalsete ostjate jaoks, lisades ruumidele valgust ja avardust.

Unikaalsete arhitektuuriomaduste, nagu päris tellistest seinad, kaared, karniisid jne, esiletõstmine aitab kinnisvara atraktiivsust suurendada ja meelitab rohkem tähelepanu.

Piltide tegemine

Fotode tegemisel ei tohiks teha järeleandmisi. Tänapäeval on mobiiltelefonidel nii head kaamerad, et piltide tegemiseks pole palju vaeva vaja, piisab vaid hea valguse leidmisest, et ruumid ilusalt esile tuua. Nagu paljud fotograafid rõhutavad, on just õige valgus see, mis aitab ruumid tõeliselt elavaks muuta.

kinnisvara pildistamine, kinnisvara müük, korteri müük, maja müük, kuidas müüa kinnisvara
Professionaalselt jäädvustatud pildid annavad selge ülevaate kinnisvara seisukorrast ja aitavad meelitada rohkem huvitatud ostjaid.

Kui siiski ei usalda mobiiltelefoni kaamerat või see funktsioon pole piisav, võib kasutada laianurgalise läätsega kaamerat või paluda abi sõbralt või päris fotograafilt. Oluline on leida keegi, kes on varem ka kinnisvara pildistanud ja teab, millele tähelepanu pöörata. Eelistatav leida spetsialist, kes mõistab kinnisvara pildistamise eripärasid. Kvaliteetsete fotode abil saab kinnisvara paremini esitleda ja see võib tõsta huvi potentsiaalsete ostjate või üürnike seas.

Sama kehtib ka kinnisvara välispinna kohta. Isegi kui müüakse korterit, soovivad inimesed teada, milline on maja välisilme ja millised on naabermajad. Kuigi korteris võib olla tehtud kaunis remont või hoitud seda aastate jooksul viisakana, võib just maja fassaad või naabruskond inimesi eemale peletada. Sellest tulenevalt on iga müüja otsustada, kas olla aus ja esitleda kinnisvara tegelikku seisukorda või keskenduda vaid selle parimatele omadustele.

Kuulutuse kirjutamine

Kinnisvaraportaalidesse lisatakse iga päev uusi kuulutusi ja tihti tundub, nagu oleks need kõik kirjutatud ühe inimese poolt, sest nad on väga sarnased. Enamik inimesi piirdub kuulutuste kirjutamisel lihtsalt nimekirja koostamisega, tuues välja kõik olemasoleva kinnisvara omadused. See on loomulik, sest paljud inimesed otsivadki vaid olulist infot.

Kuid kui soovitakse oma kuulutusega teiste seast silma paista, siis tasub proovida loovat lähenemist. Näiteks on levinud selline nutikas lähenemine, kus enne jaanipäeva levima hakanud korteri müügikuulutus, kus peaaegu kõik sõnad algasid k-tähega. Selline originaalne lähenemine võib tõepoolest tõmmata oluliselt tähelepanu (sh meedias) ja eristuda teistest kuulutustest. Kuid oluline on ka tagada, et kuulutuses sisalduv informatsioon oleks siiski selge ja arusaadav ning ei kaotaks oma eesmärki loomingulisuse varju.

Kuulutuse levitamine

Kinnisvara kuulutuse levitamise kõige lihtsam ja soodsam viis on kasutada sotsiaalmeediat, mis on tasuta ja jõuab potentsiaalselt paljude inimesteni. Lisaks on võimalik kuulutus avaldada tuntud kinnisvaraportaalides, kuhu inimesed lähevad, kui nad soovivad uut kodu osta või üürida. Kui kasutad kinnisvara müügiks maaklerit, siis kuulutus ilmub ka maaklerifirma kodulehel, kus maakler aktiivselt selle levitab.

Lisaks on soovituslik teha oma kodust videotuur, mida saab jagada huvitatud osapooltega. See võimaldab inimestel kinnisvara virtuaalselt üle vaadata, ilma et nad peaksid kohale tulema. Video ei pea olema professionaalne ettevõtmine, piisab ka vaid telefoni kasutamisest, et luua kodune ja autentne vaade kinnisvarale. See võib suurendada huviliste huvi ning teha kinnisvara nähtavamaks potentsiaalsete ostjate või üürnike jaoks.

kinnisvara müügikuulutus, müügikuulutus, kinnisvara portaal, kinnisvara müük, korteri müük, maja müük, kuidas müüa kinnisvara
Enne kinnisvara kuulutuse avaldamist veendu, et sellel oleks kvaliteetne ja esinduslik pilt ja kirjeldus, mis tõstab esile kinnisvara parimad omadused. Kõik see aitab suurendada müügiedu

Hinda pakkumisi ja läbirääkimine

Kui kõik on korrektselt tehtud, hakkavad lõpuks pakkumised laekuma. Ära koheselt rutta esimest pakkumist vastu võtma, sest see ei pruugi vastata küsitud hinnale, oota ka teisi pakkumisi. Olles kannatlik ja kaaludes erinevaid võimalusi, võib juhtuda, et kinnisvara müümisel saadakse lõpuks rohkem raha kui algselt planeeriti. Seega on mõistlik hinnapakkumiste vahel kaalutletult valik teha, et saavutada parim tulemus ja maksimeerida oma vara väärtus.

Dokumentide täitmine

Eesti seaduste järgi tuleb kõik kinnisvaratehingud, välja arvatud üürimine ja rent, läbi viia notari juures. Notari kaasamine tagab asjaajamise korrektsuse, kuna notar kontrollib hoolikalt, et tema juurde tulnud inimesed on tõepoolest need, keda nad väidavad olevat. Enne tehingu lõpuleviimist uurib notar registrite andmeid, et veenduda, kas isikul on õigus tehingut teostada ning kas selleks on vajalik kellelegi teisele nõusoleku saamine või lisadokumentide esitamine.

Seega olles pakkumise vastu võtnud tuleb kasutada notari abi, kes aitab kõik vajalikud dokumendid koostada ja allkirjastada. Selline lähenemine tagab, et kõik toimingud on teostatud seaduslikud ning see aitab vältida ja vähendada hilisemaid võimalike probleeme või pretensioone.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Tehingu lõpetamine

Tehingu lõpetamisel anna enda võtmed üle uuele omanikule ja vajadusel säilita suhtlus seoses objektiga. On oluline teadlik olla, et mõnikord võivad korteris või majas ilmneda probleemid alles hiljem, mida saaks ennetada, kui oled ettevaatlik. Vältimaks tulevikus tekkivaid keerukaid olukordi, tuleb osata enda õiguste eest seista. Vastasel juhul võib juhtuda sarnaselt olukorraga, mida näitleja Jan Uuspõllu puhul mainiti, et uus omanik võib esitada kohtusse kaebuse näiteks maja halva seisukorra kohta ning see võib nõuda aega ja ressursse nende probleemide lahendamiseks. Seepärast on oluline alati olla aus, läbipaistev ja väärikas oma tegudes ning jälgida, et tehingud toimuksid õiglaselt ja läbimõeldult.

Loe ka: Kuidas kinnisvara müügiks valmis panna? Osa 1

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge