+ Lisa oma töö      

Kui palju maksab maakütte kollektori paigaldus?

08. mai 2023 Hange.ee
Tagasi
maakollektori torustiku paigaldus, maakütte kollektori paigaldamise hind, kollektori paigalduse maksumus, maaküte, maakütte paigaldamine, maakütte paigaldamise hind
Keskmine hind 5,9€ /jm

Hange.ee ehituskeskkonda sisestatud tööde põhjal kujunes keskmiseks maakütte kollektori paigalduse hinnaks 5,89 €/jooksev meeter (sisaldab käibemaksu). Maakütte toru paigaldamise hind sisaldab muuhulgas kulusid materjalile, tehnikale ja tööjõule. Keskmise hinna leidmise aluseks on ehitusettevõtete poolt tehtud hinnapakkumised kahekümnele Hange.ee keskkonda lisatud maakütte kollektori paigalduse tööle.

Madalaim 4,2€/jm
Keskmine 5,9€/jm
Kõrgeim 8,9€/jm

Maakütte kollektori paigalduse hind €/jooksev meeter

Maasoojusküte ja maakollektori torustiku paigaldus

Maasoojusküte on energiasäästlik küttelahendus, mis kasutab maapinda salvestunud või põhjavee geotermilist soojust. Maakütte torustik on enamasti valmistatud plastikust ja paigaldatakse maapinda horisontaalselt või vertikaalselt. Horisontaalselt on optimaalne paigalda maakütte torustik 1-1,2m sügavusele ning üksteisest ca 1m kaugusele. Selle pikkus sõltub köetava hoone suurusest, kuid kehtib reegel, et üks ruutmeeter köetavat pinda nõuab vähemalt kolme meetri pikkust maakollektorit. Eesti oludes on maaküte üks soodsamaid ja mugavamaid küttelahendusi.

Maakollektori torustiku paigaldamine võtab tüüpilise eramaja puhul üldjuhul paar päeva. Seda juhul, kui tule ette ootamatusi nagu näiteks pinnase eripärad või krunti läbivad tehnovõrgud. Kaevetöödel kasutatakse üldjuhul ekskavaatorit. Kollektorid on tavaliselt valmistatud plastist torudest, kus tsirkuleerib spetsiaalne vedelik, mille ülesandeks on sooja või jahutava energia ülekandmine maapinnast süsteemi ja vastupidi.

Maasoojuskütte kollektorite paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolikat planeerimist. Enne paigaldamist tuleb hinnata krundi ja maa-aluse geoloogia eripärasid, et määrata kõige sobivam paigaldusviis. Samuti tuleb arvestada hoone suuruse ja küttevajadusega, et kindlaks teha, kui suur peaks olema kollektorisüsteem. 

Korrektne kollektorite paigaldus tagab tõhusa ja energiasäästliku küttesüsteemi ning vähendab tulevikus võimalikke tekkivaid probleeme. Seetõttu on soovitatav tellida kogenud ja pädev spetsialist, kes suudab maasoojuskütte kollektorite paigalduse professionaalselt läbi viia.

Hange.ee hinnaarvutus ei sisalda haljastuse taastamist. Täiendavad kulud lisanduvad ka teostusjooniste koostamise eest. Eraldi tööde hulka kuulub ka maasoojuspumba paigaldus ja ühendamine maakütte kollektoriga ning seadistamine. Oluline on ka objekti suurus, sest üldjuhul tekitab suurem objekt mastaabiefekti, mistõttu jooksev meetri hind võib langeda. 

Loe ka: Maaküte ehk maasoojuspump ABC

Horisontaalse maakütte kollektori paigalduse hind sisaldab tüüpiliselt järgnevaid kulusid ning töid:

  • Maakütte torud;
  • Tehnika ka materjalide transport;
  • Pinnase väljakaeve ja abitööd:
  • Pinnasekollektori torude paigaldus ja survestamine;
  • Pinnase tagasitäide ja kaeveala silumine.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Vaata ka Hange.ee keskkonda lisatud horisontaalse maakütte kollektori paigalduse töid ja ehitusettevõtete hinnapakkumusi:

Töö lisatud:

Töö nimetus:

Aprill 2023

Maakütte kollektori paigaldus

Veebruar 2023

Maakütte paigaldus

Detsember 2022

Maakütte kontuur ja paigaldus Harjumaal

November 2022

Maasoojuse kollektori paigaldus

Veebruar 2022

Maakütte horisontaal kollektori paigaldus

Detsember 2021

Maakütte paigaldamine

Aprill 2021

Maakollektori paigaldus Viljandi linnas

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge