+ Lisa oma töö      

Kõige hirmutavamad kodused ehitus- ja remonditööd

21. detsember 2022 Hange.ee
Tagasi
katusealuse välja ehitamine, elamu juurdehitus, juurdeehitus projekt, remonditööd, ehitustööd

Kõik ehitus- ja remonditööd ei ole ühtmoodi lihtsad ning mõned neist tekitavad elamu omanikes oma keerukuse tõttu eriti suurt hirmu. Tihti ei ole neil kahtlustel aga mingisugusust alust, kui projekti teostamine usaldada oma ala spetsialistide kätte. Järgnevalt vaatamegi mõningaid ehitus- ja remondiprojekte, mis sageli inimestes eesootava ees eriti suurt hirmu kipuvad tekitama.

Hoone juurdeehitus

Juurdeehituse lisamine oma elamule on suur ettevõtmine, mis reeglina tasub ennast suuremas plaanis pea alati ära. Seda nii hoone väärtuse kasvatamise näol kui ka lisaeluruumina. Siiski võib taolise otsuse tegemine tunduda hirmutav, kuna nõuab lisaks uue eluruumi ehitamisele osaliselt ka vana lammutamist. 

Oma hirmude maandamiseks alusta korraliku plaani tegemisest, sest kui tead, mis sind ees ootab, ei tundugi see enamasti ületamatu ülesandena. Selleks lase koostada detailne juurdeehituse projekt ja uuri, kas pead kohalikult omavalitsuselt sellele ka ehitusluba taotlema.

Tabeli ehitusteatise, ehitusprojekti ja ehitusloa kohustuslikkuse kohta leiad siit. Seejärel küsi hinnapakkumist ehitusfirmalt, kes vajalike töödega hakkama saab ja nendega saad ühtlasi juba arutada ka tööprotsessi detaile.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Katusealuse välja ehitamine

Kui sul on soov oma majas elamispinda juurde tekitada, siis üheks variandiks on välja ehitada katusealune. Tihti aga tekitab sellise projekti ette võtmine majaomanikes suurt stressi, kuna puudub hea ülevaade kui kulukaks ja aeganõudvaks töö kujuneb.

Kuna tegemist on suure ettevõtmisega on siinkohal suurimaks mureallikaks oht, et tööprotsess jääb venima ja tuleb elada terve aeg justkui ehitusplatsil. Samas tasub õnnestunud katusealuse väljaehitamise projekt ennast kindlasti ära tõstes elamu turuväärtust ja lisades hoonesse vajalikku lisa eluruumi.

Kui sa omad ühte sellist välja ehitamata katusealust, siis oma unistuse elluviimiseks ja lisaruumi lisamiseks tasub esmalt võtta ühendust projekteerijaga, kes aitab selleks tarbeks leida sinu majja kõige paremini sobiva lahenduse. Lisaks tubade ruumijaotusele aitab ta paika panna ka parima trepi asukoha ning vajadusel leiab koha lisa akendele kuna see on pimedas katusealuses tihti hädavajalik õdusa olemise tagamiseks.

Valminud projekti põhjal saad küsida parimat hinnapakkumist ehitusfirmadelt ja koostada tööde eelarve. Ehitusfirmadega suheldes saad paremat aimu ka sellest, milliseks kujuneb tööde ajaskaala. Loe ka: Pööningu väljaehitamine eluruumideks

pööningu väljaehitamine, katusealuse välja ehitamine, ehitustööd, katusealune, katusealuse soojustamine, elamu laiendamine
Üsna sagedasti ei kujuta inimesed täpselt ette kui keeruliseks ja kui kalliks võib katusealuse väljaehitamine kujuneda.

Vannitoa remont

Vannitoa remondi planeerimine võib-olla eriti hirmutav ja võib tunduda, et selle käigus ei ole võimalik majapidamises elada. Seda eriti juhul, kui vannituba on ühendatud wc-ga. Samuti on see ruumiks, kus on vaja lisaks üldehitustööde teostajale kaasata ka asjalik torumees ja elektrik ning nende kõigi üheaegne leidmine võib muutuda keeruliseks ülesandeks. Ning nagu nendest muredest oleks veel vähe, on vannitoa näol elamises tegemist ruumiga, mille remont on üsna kulukas, seega kõik väiksemadki lisamuudatused võivad päädida märkimisväärselt suuremate kulutustega.

Kõigi nende murekohtade lahendamiseks on mõttekas vannitoa remonti põhjalikult ette planeerida ja seejuures kõik oma soovid hoolikalt läbi kaaluda. Eelarve paika panemisel tasub arvesse võtta ka võimalust, et tegelikud kulud on lõppkokkuvõttes veidi suuremad.

Kindlasti otsi endale vannitoa remondi tarbeks usaldusväärne ehitusfirma, kes ideaalsel juhul teeb ise või leiab alltöövõtu korras objektile vajalikud torutööde- ja elektri spetsialistid. Nii saad kindel olla, et kogu protsess kulgeb võimalikult aega säästvalt. Usaldusväärse ehitusfirmaga koostöö tegemine on ka seepärast väga oluline, et tehtud töödele kehtib garantii ja kõik garantiiperioodil ilmneda võivad probleemid lahendatakse. Kui oled leidnud endale sobiva ehitusfirma, saad nendega läbi rääkida ka selles osas, milliste töö etappide ajal ja kui pikalt on vannitoa kasutamine täiesti välistatud.

vannitoa remont, vannitoa lammutustööd, ehitustööd, remonditööd
Märgade ruumide nagu näiteks vannitoa ehitamine või remont on üsna kulukas, mistõttu tuleb tööd ja kasutatavad materjalid eelnevalt hoolega planeerida.

Köögimööbli kokkupanek ja paigaldus

Kuigi köögile uue ja värske ilme loomine tuttuue mööbli paigaldamisega on enamasti väga oodatud ja positiivset elevust tekitav, võib selle ettevõtmisega alustamine meis ka küllalt palju hirmu tekitada. Nimelt võib mõne suurema köögi suuremahulisem värskenduskuur võtta aega mitmeid nädalaid ja terve selle aja tuleb ju elada ilma sellise hädavajaliku kohata majapidamises, nagu seda on köök.

kööbimööbel, mööbli kokkupanek, köögimööbli paigaldamine, eritellimus mööbel
Köögimööbli tellimine on reeglina ajamahukas ja kulukas ettevõtmine, mistõttu on äärmiselt oluline ka selle kvaliteetne paigaldus.

Köögimööbli kokku panemisele ja paigaldusele kuluvat aega arvestades võid eeldada, et suurema köögi puhul võib kuluda selleks umbes nädal. Samas kui plaanid koos mööbliga välja vahetada ka näiteks põranda või mõtled luua paigutuse osas täiesti uue lahenduse, kus tuleb ümber tõsta ka kanalisatsiooni, vee ja elektriühenduste asukohtasid, siis võib kogu protsess venida veel mõne nädala võrra pikemaks. Loe ka: Mööbli kokku panemine – mida silmas pidada? ABC

Selleks, et töödega kaasnevat stressitaset võimalikult madalal hoida leia endale usaldusväärne ja kogemustega ehitusfirma, kes saab mööbli objektile saabumisel võimalikult kiiresti töödega alustada. Samuti on mõistlik aegsalt läbi mõelda, kuidas ja kuhu endale ajutise köögi püstitad. Uhiuus köök on aga kindlasti meeldiv täiendus igasse interjööri, mis ühtlasi kasvatab jõudsalt ka kinnisvara turuväärtust.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge