+ Lisa oma töö      

Mööbli kokku panemine – mida silmas pidada? ABC

30. august 2022 Hange.ee
Tagasi
mööbli paigaldus , mööbli kokkupanek , mööbli paigaldamine , mööbli komplekteerimine, köögimööbli paigaldus, mööbli montaaž, kuidas paigaldada mööblit, mööbli paigaldajad

Kui oled soetanud uue mööblieseme, on enamasti vaja see kodus väiksematest ja suurematest osadest kokku panna. Väikese kohvilaua üles seadmine on reeglina kõigile jõukohane, kuid suuremate mööbliesemetega võib tekkida probleeme ka kogenenumatel. Loomulikult ei ole alati kogemused need kõige määravamad ja õnnestumise võti võib tihti peituda ka selles, kui kvaliteetsed pusletükid on tootja  valmistatud. Järgnev ülevaade aitab selles protsessis kõike olulist meeles pidada, kuid kui mõte töö käigus lootusetult kokku jookseb, on targem nii mööbli kui ka oma närvide säästmiseks appi paluda mõni spetsialist. 

Kontrolli pakendit

Ükskõik, kas sa valid pakendatud mööblieseme müügisaalist välja ise või väljastatakse see sulle poe laost või kullerfirma poolt, jälgi alati pakendi olukorda ja selle terviklikkust. Pakendi seisund annab aimu, kas mööblieseme teekond on möödunud ilma suuremate kukkumisteta. Lömmis pakendist võid leida hiljem mõne kahjustada saanud detaili, kuid juba avatud pakendi puhul pead hakkama tõestama, et kahjustust ei tekitanud sina ise ja lootma mööblifirma heasoovlikkusele. 

Ise toodet valides on lihtne kvaliteetne pakend riiulilt kaasa haarata. Kui aga pakk antakse sulle üle laotöötaja või kullerfirma poolt, on valik sinu eest juba ära tehtud. Lisaks on alati võimalik, et laost on väljastatud terve toode ja õnnetus on pakiga aset leidnud alles sinu juurde teel olles.

Kui saad paki kätte, vaata kas pakkide arv vastab saatelehel olevale ja jälgi, ega ükski pakend ei ole kahjustada saanud. Kui selline asi on juhtunud, siis tuleb see kulleri juuresolekul kohe fikseerida. Nii vabastad ennast vastutusest, kui miskit peaks paki sisuga lahti olema ning tüütud vaidlused tuleb maha pidada müüja ja kullerfirma vahel, sinule väljastatakse uus ja terve toode.

katkine mööbli pakend, mööbli kontroll, mööbli paigaldus , mööbli kokkupanek , mööbli paigaldamine , mööbli komplekteerimine, köögimööbli paigaldus, mööbli montaaž, kuidas paigaldada mööblit, mööbli paigaldajad
Mööblit soetades jälgi alati pakendi olukorda ja selle terviklikkust. Kindlasti kontrolli pakendeid kui oled kasutanud kullerfirma teenust.

Loe läbi juhend

Kuigi kõik seda teps mitte ei usu, on targad need, kes hoolikalt juhendit loeavad. Mitte need, kes loomulikust intelligentsist proovivad asjaga hakkama saada. Seega esimese asjana peale pakendi avamist loe hoolega läbi juhend ja kui selle käigus tekib arusaamatusi või küsimusi, on nüüd õige hetk veel iseseisvalt internetist asja uurida või mõne targema inimesega nõu pidada. 

mööbli kokkupanek, mööbli paigaldus , tööriistad, mööbli paigaldamine , mööbli komplekteerimine, köögimööbli paigaldus, mööbli montaaž, kuidas paigaldada mööblit
Peale mööblipakendi avamist loe hoolega läbi juhend ja kontrolli kas kõik osad on olemas.

Kontrolli, kas kõik tükid on olemas

Kui oled juhendi läbi töötanud, siis enne kokku panemise alustamist veendu, et kõik vajaminevad osad on pakendis olemas: selline ülevaatus aitab sul nendega ka lähemat tutvust teha ja neid hiljem töö käigus kergemini leida. Juhendis on tavaliselt kõik selle mööblieseme ehitamiseks vajaminevad osad koos vajamineva arvuhulgaga ühes kohas kompaktselt välja toodud.

Valmista ette piisavalt suur tööala

Kui kõik vajaminev on olemas ja juhend tundub arusaadav, võid hakata mööblit kokku panema. Esmalt pead selleks välja valima sobiva suurusega koha. Selleks vaata, millised on kokku pandud mööblieseme mõõdud ning arvesta, et pead saama seda installeerimise käigus ka ühele ja teisele küljele keerata, et vajalikke detaile üksteise külge kinnitada. 

Kui tundub, et selles toas, kuhu plaanid hiljem oma uue mööbli paigaldada ei ole vajalikku põrandaruumi selle kokku panemiseks siis mõtle enne tööprotseduuri teise tuppa kolimist hoolikalt läbi, kas kokkupandud mööbliese mahub hiljem läbi ukseava oma õigele asukohale. Kui tundub, et hilisem paika kolimine on raskendatud, võib olla parem mõte õiges toas vajalik ruum mööblit eest tõstes tekitada või mõned väiksemad esemed üldse selleks ajaks teise tuppa viia. 

Enne veel kui asud asja kallale kata põrand kaitsva kihiga, selleks sobib hästi vaip või lahti võetud pappkastid. Nii väldid põrandale juhuslike kriimude tekkimist ja kaitsed ka oma uut mööblit defektide tekkimise eest.

mööbli paigaldus , mööbli kokkupanek , mööbli paigaldamine , mööbli komplekteerimine, köögimööbli paigaldus, mööbli montaaž, kuidas paigaldada mööblit
Enne kui alustad mööbli kokkupanemisega kontrolli millised on mööblieseme mõõdud.

Kutsu appi sõber

Juhul kui tegemist on suure mööbliesemega, vajad selle kokkupanemisel ilmselt teatud etappides abi. Näiteks, kui on vaja suuri detaile üksteise külge kinnitada või töö lõppjärgus mööbel oma kohale tõsta. Õnnetuste vältimiseks ära hakka üksinda hullumeelseid trikke sooritama ja kutsu parem appi mõni hea sõber, kellel on piisavalt jõudu ja taipu, et ülesande kõrgusel olla. Kui tundub, et mööbli kokkupanemine käib üle jõu on mõistlik palgata spetsialist.  

Järgi punktuaalselt juhendit

Kui töö käigus võib tunduda, et sul on mõne tööetapi läbi viimiseks parem plaan, või omab seda appi tulnud sõber, siis ära mitte mingil juhul sellega kaasa mine. Juhendid on loodud eesmärgiga saavutada kokkupandud toote maksimaalne vastupidavus. Lisaks võib sellise isetegevuse tõttu tekkida probleeme, kui toodet on vaja garantiikorras parandada.

Juhendit tuleb jälgida ka selles osas, milliseid tööriistasid on mööbli kokku monteerimisel lubatud kasutada ja milliseid mitte. Enamasti on keelatud võimsate elektritööriistade kasutamine, kuna kasutajal, kel puudub pikaajaline kogemus erinevate materjalidega, ei ole piisavalt täpset tunnetust nende kasutamisel. Selle tagajärjel on suur oht vigastada mööblidetaile, mis on suures plaanis küllaltki õhukesed.

Kui mööbli kokku panemise käigus selgub, et mõni vajalik kruviauk on näiteks puudu, pöördu murega müüja poole ja ära hakka ise probleemi lahendama: võid asja lootusetult ära rikkuda ja kaotad lisaks ka tootjapoolse garantii.

Eemalda kaitsekiled ja katted

Enne detailide oma kohale paigaldamist eemalda kõik kaitsekiled ja muud katted, mida pakkimisel kasutatud on. Vastasel juhul võib juba kokku pandud mööblieseme kinnitatud detailide vahelt seda väga raske olla kätte saada ja võimalik et pead mõned detailid uuesti lahti tegema, et näiteks kile äärt kätte saada.

Paigalda mööblijalgade padjad

Isegi kui mööblijalgade patju komplektis kaasas ei ole, soeta need ise ja enne mööbli püsti lükkamist paigalda need selle alla. Sellega hoiad ära põranda kriimustamise, kui oma kokkupandud mööblieset paika hakkad lükkama. Lisaks saad tulevikus ilma mureta seda vajadusel mööda põrandat, näiteks koristamiseks, eest ära nihutada.

Isegi kui sul ei ole tulevikus otseselt plaani paigaldatavat suurt kappi oma kohalt liigutada, siis kõiki tekkivaid probleeme ette näha on paraku võimatu. Ettenägelikult paigaldatud mööblijalgade pehmendused võimaldavad mistahes probleemi tekkimisel tulevikus kiiresti mööblit nihutada ilma põrandat kahjustamata. Nende puudumisel võib kiirest tegutsemisvajadusest põrandale hetkega korraliku kahju tekitada.

mööblijalad, mööbli jalgade pehmendus, mööbli paigaldus , mööbli kokkupanek , mööbli paigaldamine , mööbli komplekteerimine, köögimööbli paigaldus, mööbli montaaž, kuidas paigaldada mööblit, mööbli paigaldajad
Ära unusta mööblijalgadele pehmenduste lisamist, et vältida hilisemat põrandat kahjustamist.

Taga turvalisus

Kui tegemist on kõrge ja kitsa mööbliesemega ning eriti kui majapidamises elab ka lapsi, võta aega ja kinnita mööbel turvaliselt seina külge. Enne kinnitamist mõtle millisest materjalist on sein selle taga ja milliseid kinnitusmeetodeid selle puhul kasutada saab. Kaalutle hoolega, kas arvestades mööblieseme raskust, sein ja paigaldatud kinnitusted suudavad kukkumise ära hoida. Kui sa milleski kindel ei ole pea nõu spetsialistidega ja leidke koos sobiv lahendus. Turvalisus ei ole midagi, mille arvelt võiks järeleandmisi teha.

Mõtle mida teed pakkematerjalidega

Mööbli lahti pakkimisel jääb üle suur hulk pakkematerjali. Mõtle hoolega läbi, mida sellega edasi teed, et mitte keskkonda asjatult koormata. Lisaks võib mõnikord pakkematerjali kogus olla nii suur, et väiksemasse prügikonteinerisse see ära ei mahugi ja isegi kui vapralt selle sinna sisse pressid, võivad pahaseks saada naabrid kellega prügikasti kahasse kasutad. Võimalik, et leiad mõnele pakendi detailile tulevikus kasutust: näiteks papp ja mullikile. Kuid pakendimaterjal, millel otstarvet ei tundu olevat, tuleb sorteerida ja kõik taaskasutuseks sobiv viia vastavatesse kogumiskonteineritesse või jäätmejaama.

Naudi!

Nüüd kui mööbel lõpuks turvaliselt omal kohal on ja kogu tekkinud prügi kenasti taaskasutusse viidud, on aeg oma töö tulemust nautida.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge