+ Lisa oma töö      

10 ehitus- ja remonditööd, mida saab teha ka talvel

10. detsember 2021 Hange.ee
Tagasi
talvised ehitustööd, ehitustööd talvel, remonditööd talvel, talvised remonditööd

Enamasti peetakse aktiivseks ehitusperioodiks märtsist oktoobrini, see on ajavahemik, mil ehitajatel on reeglina käed-jalad tööd täis ning järjekorrad pikad. Kuid ka talvel on võimalik ära teha hulgaliselt ehitustöid seda just siseruumides, seejuures on reeglina talveperioodil ehitajatel rohkem aega. Seega on nii maja- kui korteriomanikele talvine periood hea aeg ja võimalus võtta ette erinevad sisetööd.

Pisitööd

Põrandaliistude paigaldamine

Ehitustööd on mahukad ja väga tihti kipuvad just viimaseks jäetud põrandaliistude paigaldus muudkui venima. Külmal ajal, kui õues pole midagi teha, on ideaalne aeg viimasedki liistud paika seada. Liistud on ka hea võimalus lahtisi juhtmeid ära peita. Juhtmed saab peita nii seina kui ka põrandaliistude alla.

Väikesemad maalritööd

Augud seinas, lahtine tapeet, maha koorunud värv – need on tööd, mida tihtipeale lükatakse pidevalt edasi. Miks mitte võtta see paar tundi, et augud üle pahteldada, lihvida ning hiljem ära värvida või tapeet tagasi liimida. Need tööd ei vaja eriteadmisi, kuid mida liigagi tihti edasi lükatakse.

Lambid

Väike uuendus on ka lambikuplite vahetus või puhastus. See annab ruumile värskema ilme või rohkem valgust. Kindlasti tuleks ruumi elektriühendus kilbist igaks juhuks vahetuse ajaks välja lülitada. Muidu võib see näiliselt lihtne ettevõtmine kurvalt lõppeda. Loe ka: Valgusti valimine: levinud vead.

Mööbel

Kuigi sel aastal jääb enamik pühi nädalavahetustele on just jõulude ja aastavahetuse aeg suurepärane võimalus midagi koos perega oma kodus ette võtta.

Kui Sul on vana mööblit, mis vajab värskendust, siis väiksemad lihvimis- ja värvimistööd võivad osutuda üsnagi vahvaks perega ühiselt veedetud ajaks. Tihtipeale on just lapsed need, kellel on lennukad ideed ning palju inspiratsiooni, kuidas vanadele toolidele, kappidele ja kummutitele anda täiesti uus ilme. Ära unusta varuda piisavalt pintsleid, värve ja puhastusvahendeid.

Suurpuhastus

Kuigi see ei käi otseselt ehituse alla võib siiski üllatuslikult tõdeda, et suurpuhastus sh seinte ja lagede pesemine võib kodu ilmet ning õhustikku väga palju muuta. Kappide sisemus, mööblialused, kõikvõimalikud nurgad, kardinad, lambikuplid, ahjupealsed, kardinapuud, pistikud jne – kõik kohad koguvad ajapikku tolmu ning mustust.

Külmal ajal, kui väga palju väljas pole teha ja ka olustikust tingitud piirangute tõttu on hea võimalus võtta ette ka kõikide nurgataguste puhastus. Tihtipeale on need kohad, mida pole aastaid pestud või korrastatud.

Lisaks tasub tube õhutada, et vana saaks minema ning uus tulla. Korras ja puhtas kodus on väga mõnus vana aasta rahuliku südamega ära saata.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Suuremad sisetööd

Vannituba

Vannituba ja köök on tavaliselt kõige kulukamad ja ka ajamahukamad ruumid, mida uuendada. Vanade keraamiliste plaatide eemaldamine ja asendamine uute plaatidega on üsna töömahukas ning kindlasti võiks kogemuste puudumisel appi võtta spetsialisti. Üsna tihti uuendatakse vannitoa remondi puhul ka segistid ja mööbel. 

Kogu protsess võtab tavaliselt mitu nädalat aega, olenevalt töömahust ning kogemustest. Kui võtad ette sauna- ja vannitoa remondi, siis arvesta, et reeglina võtab kogu protsess rohkem aega ja raha, kui oled arvestanud. Loe ka artiklit: Vannitoa plaatimine ABC.

Köök

Nagu öeldud, on lisaks vannitoale ka köögi remont üsna kulukas ettevõtmine. Uus tehnika ja köögimööbel on üks suuremaid väljaminekuid kogu majapidamises. Lisaks pead arvestama, et tõenäoliselt ei saa renoveerimise ajal kööki kuigi palju eesmärgi päraselt kasutada.

Tunduvalt soodsamalt saad aga hakkama, kui tehnikat või mööblit pole vaja välja vahetada. Vanad kapid saab lihvida ja üle õlitada, lakkida või värvida. Vahest piisab värskema ilme andmiseks ka suurpuhastusest – pliidiraudade, seinaplaatide vuukide nühkimine ja kappide korrastamine ning puhastus. Koristuse teevad efektiivseks head töövahendid.

Maalritööd

Kui on aega, tahtmist ja võimalusi, siis on talvine puhkuseaeg suurepärane võimalus võtta ette mõni renoveerimist vajav tuba. Enamasti vajab tuba uue ilme jaoks vaid tapeedi või värvivärskendust. Kui seinad on kõverad saab need tõenäoliselt sirgeks ajada, kas krohvides või kipsplaatide abil. Maalritööde alla kuuluvad ka pahteldustööd täite eesmärgil, lauspahteldus ja värvimistööd. Peamiselt laed ja seinad.

Enne tapeetimist tuleb jälgida, et sein oleks ühtlaselt sirge. Samas ei pea pahtlit alati täiuslikult ära lihvima, sest nii jääb tapeediliim paremini püsima. Külla aga tuleb seina värvimisel kuivanud pahtel tuleb täielikult siledaks lihvida kui plaanid seina värvida.

Põrand

Kui on plaanis kogu tuba renoveerida, siis ehituses kehtib põhimõte „ülevalt alla“. Kui pole plaanis põrandaid uuendada, siis seinte- ja lagede maalritöödeks tuleks põrandad kindlasti kinni katta. Lisaks tuleb kogu tuba mööblist puhtaks teha.

Põrandate uuendus on tihtipeale üsna kulukas ja töömahukas ettevõtmine ja oleneb palju sellest, mis põrandakatte materjaliga on tegu ja mida plaanitakse teha. Vahest kaetakse vana põrand lihtsalt uuega üle, mis võtavad vaid mõned päevad aega, näiteks vana puitpõranda katmine parketiga. Kui aga plaanitakse uuendada vana puitpõrandat siis on kogu protsess tunduvalt töömahukam. Vana põrand tuleb lihvida ja puhastada ning katta vastavalt soovile kas õli, laki või värviga. Ka vana põranda eemaldamine või osutuda üsnagi töömahukaks.

Kodu soojuskadude tuvastamine

Termopildid

Talv on parim aega, et ära tuvastada kodus olevad külmasillad ja muud kohad, kust soojusenergia kiiresti välja läheb. Selleks on spetsiaalsed kaamerad, millega tehakse termopildid. Sise- ja välistemperatuuride erinevus on just see, mis väga selgelt piltidel ära näitab, millised tööd peaks kevadel kiiremas korras ette võtma. Soojustamistöid saab erandjuhul teha ka seestpoolt, kuid hoonet tuleks soojustada siiski väljastpoolt. Kui soojustada seestpoolt, siis võivad tuulutusvahed jääda olematuks. Sellisel juhul ootavad ees niiskuskahjustused ja hallitus või seenkahjustuse teke, mis on oht inimese tervisele. Termopildistamise kohta loe lähemalt siit.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge