+ Lisa oma töö      

Kui palju maksab põrandaliistude paigaldamine?

13. mai 2024 Hange.ee
Tagasi
Põrandaliistude paigaldamine, põrandaliistude paigaldamine maksab, põrandaliistude paigaldamise hind, liistude paigalduse hind
Keskmine hind 7,8 €/jm
Põrandaliistude paigaldamine

Hange.ee ehituskeskkonda lisatud tööde põhjal kujunes keskmiseks põrandaliistude paigaldamise hinnaks 7,8 €/jm (sisaldab käibemaksu). Põrandaliistude paigaldamise hind sisaldab muuhulgas kulusid liistude kinnitusvahenditele, kulutarvikutele ja tööjõule. Keskmise hinna leidmise aluseks on Hange.ee keskkonda lisatud 25 sarnastele tingimustele vastavat tööd ja ehitusettevõtete poolt tehtud ligi 200 erinevat hinnapakkumist.

Hange.ee poolt tehtud hinnaarvutused aitavad reaalsete pakkumiste põhjal hinnata keskmist põrandaliistude paigaldamise maksumust jooksev meetri kohta.Madalaim 3,9€
Keskmine 7,8€
Kõrgeim 13,8€

Põrandaliistude paigaldamise hinnavahemik

Põrandaliistude paigaldamine


Põrandaliistud on oluline detail, mis lisab viimistletud ilme igale kodule. Õigesti paigaldatud liistud mitte ainult ei lõpeta põranda ja seina vahelist üleminekut elegantse väljanägemisega, vaid kaitsevad ka seinu ja põrandaid kulumise eest. Nimelt, liistud toimivad kui barjäär mustuse ja tolmu vastu, pakuvad kaitset niiskuse eest, toimivad kui paisumisvuugid ning aitavad peita põranda ja seina vahelisi ebakorrapärasusi või vigu. Õnneks ei ole põrandaliistude paigaldamine keeruline protsess ja seda saab teha kiiresti ja tõhusalt järgides mõningaid lihtsaid samme.

Esimene samm põrandaliistude paigaldamisel on korraliku ettevalmistuse tegemine. Enne kui alustada tuleb veendu, et põrand ja seinad on puhtad ning kuivad. Seejärel mõõda hoolikalt välja vajalikud pikkused ja tee vajadusel lõiked nurkade jaoks. 

Järgmiseks sammuks on liistude paigaldamine. Selleks kasutatakse kas spetsiaalset liimipüstolit või naelu, olenevalt valitud meetodist. Kindlasti tuleb veenduda, et liistud oleksid paigaldatud tihedalt ja ühtlaselt, ning jäta vajadusel ruumi paisumisvuukidele.

Kuigi põrandaliistude paigaldamine võib tunduda lihtne, võib ilma eelneva kogemuseta tulemus tulla ebaühtlane ja mitte kuigi korrektne. Seega kui te ei tunne end kindlalt põrandaliistude paigaldamisel või kui teil on mitmeid keerulisi nurki on mõistlik pöörduda professionaali poole. Spetsialistid omavad õigeid tööriistu, tunnevad töövõtteid ja oskavad vältida võimalikke probleeme nii, et tulemus on kiire ning korrektne 

 Loe ka: Liistude paigaldamise ABC: 
https://www.hange.ee/blogi/liistude-paigaldamise-abc/

Põrandaliistude paigaldamise maksumust mõjutavad tegurid

Põrandaliistude paigaldamise hind võib varieeruda mitmete tegurite alusel. Paigaldamise hinda võivad mõjutada põrandaliistude materjal ja mõõtmed. Hinna kujunemisel mängib olulist rolli paigaldamise keerukus, eriti juhul, kui ruumis on rohkelt nurki või mitmetasandilisi põrandapindu. Samuti mõjutab tööde maksumust see kui sirged on seinad, millist kinnitustehnikat kasutatakse ja milline seinte materja. Väga oluline on tehtava töö maht, sest üldjuhul tekitab suurem maht mastaabiefekti, mistõttu võib põrandaliistud hind jooksev meetri kohta oluliselt väheneda.

Põrandaliistud paigalduse hinnad jäävad vahemikku 3,9 - 13,9 €/jm. Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud ja võrdlemisi sarnastele tingimustele vastavatele töödele tehtud kõige madalamat ning kõrgemat hinnapakkumist.

Enne põrandaliistude paigaldamise teenuse tellimist on igal juhul soovitatav küsida hinnapakkumisi mitmelt erinevalt ettevõttelt. Kindlasti tuleks läbi arutada üksikasjad, nagu materjalid, töömaht ja lisateenused, et saada selge ettekujutus oodatavast hinnast.

Põrandaliistude paigaldamine sisaldab tüüpiliselt järgnevaid kulusid ning töid:

  • Ettevalmistustööd

  • Kinnitusvahendid

  • Töövahendid

  • Paigaldustööd

  • Koristustööd

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Vaata ka lisatud põrandaliistude paigaldustöid ja ehitusettevõtete hinnapakkumusi:

Töö lisatud:

Töö nimetus:

01.2024

Põrandaliistude paigaldus

01.2024

Põrandaliistude paigaldus

01.2024

Liistude paigaldamine

11.2023

 Põrandaliistude lõikamine ja paigaldus korteris

07.2023

Liistude paigaldus

07.2023

MDF põrandaliistude paigaldus

05.2023

Põrandaliistude paigaldus (32 ruutmeetrises korteris)

03.2023

Liistude paigaldus

11.2022

Siseruumi liistude paigaldamine (ca 40m liiste)

10.2022

Põrandaliistude paigaldus

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge