+ Lisa oma töö      

Vannitoa valgustus - millised on võimalused?

05. august 2022 Hange.ee
Tagasi
vannitoa valgusti, kuidas valida vannitoa valgustit, vannituppa valgusti, vannitoa lamp, vannitoa valgusti paigaldamine, milline valgusti valida vannituppa

Vannitoa ehitamisel või renoveerimisel tuleks valgustusele mõelda juba projekti alguses, sest sellest oleneb mitte ainult valguse, vaid ka varjude paigutus vannitoas. Kaubanduses on saadaval suurel hulgal erinevaid lahendusi vannitoa valgustamiseks.

Laevalgusti

Üsna sageli leiab vannitubades vaid ühe lakke paigutatud valgusti. Kui ruum on väike ja soovid pole erilised, siis sellest valgustist üldjuhul ka piisab. Laevalgusteid leiab mitmes stiilis ja see võimaldab vannitoa disainida endale meelepäraseks. Väikeses ruumis ei ole rippvalgusti praktiline. See võtab ära vajaliku liikumisruumi ja võib ette jääda. Sellisel juhul võiks mõelda ringi- või ruudukujulisele lamedale laevalgustile. See jätab pea kohale piisavalt ruumi.

Kui vannitoas on rohkem ruumi ning soovitakse midagi stiilset ja omapärast, siis võib kaaluda ka rippvalgusti lisamist. Küll aga peab selle paigaldamisel mõtlema valgusti asukohale. Valgusti peaks paigaldama kohta, kus see ruumi või mingit kindlat osa ruumist valgustab, kuid samas ei jää kasutajale ette. Valgustid peavad ruumis sobivaid kohti rõhutama, mitte olema tüliks.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Eriti peen lahendus on lühtri paigaldamine, aga see on kulukam. Praktilist väärtust lühtril eriti pole, see on mõeldud pigem esteetika lisamiseks. Lihtsam ja populaarsem lahendus on reguleeritavad süvistatud valgustid, mille valguskiiri on võimalik suunata soovitud suunas. Kaks erinevas suunas paistvat valgustit täidavad oma ülesande ja valgustavad ruumi, kuid ei paista otse silma.

rippvalgusti, vannitoa valgusti, kuidas valida vannitoa valgustit, vannituppa valgusti, vannitoa lamp, vannitoa valgusti paigaldamine, milline valgusti valida vannituppa
Rippvalgusti sobib eelkõige suuremasse vannituppa.

Seinavalgustid

Seinavalgustid on hea viis, kuidas teatud kohti vannitoas rõhutada. Hommikul ärgates võib-olla ei taha, et ere valgus silma paistaks. Siis on hea lahendus pehmema valgusega seinavalgusti, mis silmi ei ärrita ja aitab rahulikult ärgata. Seinavalgustid paigaldatakse peegli või valamu juurde, kust on hea habet ajada, hambaid pesta või meiki teha.

Seinavalgusteid on erineva disainiga alates klassikalisest viktoriaanlikus stiilis valgustitest kuni tänapäevaste lahendusteni. Ka seinavalgustit kasutades peaks mõtlema selle eesmärgile. Kas tahad rõhuda vannitoa esteetikale, näidata elegantsi või olla praktiline?

vannitoa seinavalgustid, vannitoa valgusti, kuidas valida vannitoa valgustit, vannituppa valgusti, vannitoa lamp, vannitoa valgusti paigaldamine, milline valgusti valida vannituppa
Modernsed valgustid vannitoa seinal, mis aitavad valgustada peeglit.

Üks populaarsemaid lahendusi on peegli kohale paigaldatud valgusti, millest tulev pehme valgus ei ärrita silmi. Selline valgusti võtab vähe elektrit. Vannituba külastades ei pea alati tugeva valguse käes tegutsema. Tihti piisab lihtsast seinavalgustist, et enda asjad ära teha. Järgmine samm peegli kohale paigaldatud valgusest on peegli ümber paigaldatud valgus. Filmivõtetel või meigikunstnike juures on sageli just selline valgustus. Peegli ümber on paigaldatud väikesed valgusallikad, et valgus oleks igast nurgast võrdne ja varjud ei takistaks meikimist või habeme ajamist.

Peegelvalgustid

Nagu nimigi ütleb asub sellisel juhul valgusallikas peegli sees. Olenevalt disainist võivad nii peegel kui ka valgusallikas olla ümarad või ristkülikukujulised. Ringikujulised meigipeeglid on reguleeritavad, neid saab näole lähemale või eemale liigutada. Selline meigipeegel pakub valgustust iga nurga alt ja see võimaldab meiki ühtlaselt näkku kanda. Ka meestele sobib selline peegel hästi, sest habet ajades võivad tavalise laevalgustuse puhul mõned kohad märkamata jääda.

Omapärane lahendus on ka see, kui valgusallikas asub peegli taga. Nii valgustatakse peegli ümbrust ja see on esteetiliselt ilus, kuid peegli ees olijale jääb valgus liialt tuhmiks.

peegelvalgusti vannitoas, peegli valgusti, vannitoa valgusti, kuidas valida vannitoa valgustit, vannituppa valgusti, vannitoa lamp, vannitoa valgusti paigaldamine, milline valgusti valida vannituppa
Peegelvalgusti võib olla süvistatud peegli sisse või paigutatud selle kohale ja seejuures peaks valgustama nägu nii, et ei tekiks varje.

Põrandavalgustid ja peidetud valgustid

Vannitoa põrandavalgustid on mõeldud pigem meeleolu loomiseks ja need pole eriti praktilised. Põrandavalgustusega on võimalik ruumi tuua valgust, et vannis või duši all oleks mõnusalt hämar, aga siiski piisavalt valge. Valgustuse abil on võimalik rõhutada vanni või dušinurga ümbrust. Valgustuse võib paigaldada ka samasse kohta, kuhu põrandaliistud. Nii luuakse hubane valguskese.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Põrandavalgustuse paigaldamiseks on mitmeid viise. Väikeses vannitoas, mille põrandapinda katavad vann, WC-pott ja pesumasin, jääb valgustuse jaoks vähe võimalusi ja siis ei tasu põrandavalgustus end ära. Suuremas vannitoas, kus saab disainiga rohkem mängida, oleks põrandavalgustus huvitav ja see aitaks luua spaale omase keskkonna.

põrandavalgusti vannitoas, led-ribavalgusti,  vannitoa valgusti, kuidas valida vannitoa valgustit, vannituppa valgusti, vannitoa lamp, vannitoa valgusti paigaldamine, milline valgusti valida vannituppa
Vannitoa valamukapi alla kinnitatud põrandavalgustus lisab ruumile elegantsi ja aitab luua mõnusa atmosfääri.

Naturaalne valgus

Vannituba on kodus kõige privaatsem ruum, sest seal paljastatakse end kõige enam. Kui elad privaatses kohas, siis on naturaalse valguse vannituppa toomine hea mõte. Olgu aken seinas või pea kohal, naturaalse valguse ja ümbritseva keskkonna vannituppa toomine sobib julgetele hästi. 

vannitoa loomulik valgustus, katuseaken, vannitoa valgusti, kuidas valida vannitoa valgustit, vannituppa valgusti, vannitoa lamp, vannitoa valgusti paigaldamine, milline valgusti valida vannituppa
Naturaalne valgus vannitoas.

Eriti mõnus on olla seebivahuga täidetud vannis ja vaadata läbi katuseakna tähistaevast või päikesepaistet. Loomulikult võiksid nende akende ees olla ka katted, sest külalised võib-olla ei soovi end muule maailmale nii palju näidata.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge