+ Lisa oma töö      

Vannitoa põranda disain: plastikust marmorini

26. juuli 2022 Hange.ee
Tagasi
vannitoa põranda ehitamine, vannitoa põranda viimistlus, vannituba, vannitoa põrand, vannitoa plaatimine, vannitoa kujundamine

Kuna vannituba on niiske ruum vajab selle põranda ehitus erilist tähelepanu. Materjal peab olema vastupidav, veekindel, jalg ei tohiks märjal pinnal libiseda ja seda peaks olema lihtne kasutada. Praktiline ei pea aga olema igav, sest kaubanduses on saadaval lahendusi, mis liidavad stiilse ja funktsionaalse.

Vannitoa põrand võib olla nii lihtne kui värvikirev,  see võib sulanduda taustaga või rõhutada hoopis vanni, valamut või dušinurka. Vannitoa põrandale peaks mõtlema kohe projekti alguses, et ruumiga moodustataks kena tervik.

Paljud inimesed tahavad põrandale panna samasugused plaadid nagu seina, kuid kahjuks üsna sagedasti ei märgata, et seinaplaadid ei ole mõeldud põrandal kasutamiseks. Seinaplaadid ei pruugi olla kõndimiseks piisavalt libisemiskindlad.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Mõnikord ostetakse plaadid disaini järgi näiteks ja alles hiljem pannakse tähele, et plaadid ei ole mõeldud vannitoas või märgades ruumides kasutamiseks. Mõned plaadid ei sobi põrandasoojustusega. Kuldne reegel on, et alati tuleb materjale valides vaadata tootja infot selle kohta, kus plaate saab ja võib kasutada.

Suured põrandaplaadid

Kui majapidamises on duširuum, siis võiks mõelda suurte põrandaplaatide peale. Siis on vähem vuugijooni ja see annab põrandale puhtama joonevaba ilme. Selline lahendus sobib hästi ka spaasse, sest visuaalset on ebavajalikke jooni vähem. Kaubanduses on saadaval erineva suuruse ja disainiga plaate, seega saab plaadid valida ülejäänud vannitoa disaini järgi.

suured plaadid, vannitoa põrand, vannitoa põrandakate, vannitoa kujundamine
Suurte plaatide kasutamine vannitoa põrandal jätab ruumist puhtama vuugivaba ehk joonevaba ilme.

Mosaiik

Vannitoa põranda ehitamisel saab lisada ja rõhutada individuaalsust kasutades selleks mosaiikplaate. Kaubanduses on hulgaliselt erinevaid lahendusi mida on ka mugav paigaldada. Need koosnevad väikeste plaatidest, mis on omavahel ühendatud võrgu abil. Selle disainiga on võimalik mängida ja luua põrandale piirid, mis ühte ala teisest eraldavad. Mosaiikpõranda võib kujundada ka näiteks kuusnurksetest plaatidest. Loomulikult võib mosaiikpõranda teha ka erinevate plaatide ülejääkidest kuid tuleb arvestada, et sellise põranda tegemine on väga ajamahukas.

mosaiikpõrand, vannitoa põrand, vannitoa kujundamine
Mosaiikpõrand võimaldab luua väga isikupärase viimistluse ja aitab vannituba visuaalselt suuremaks muuta.

Portselan puidu asemel

Puit lisab igale ruumile soojust ja naturaalsust. Päris puidu kasutamine ei ole vannitoas siiski soovitatav ja vältima peaks selle kasutamist dušinurga põrandana, sest vesi võib puidu sisse imbuda ning seda koolutada. Aja möödudes tekivad puidu pinnale ka plekid. Selle olukorra lahendamiseks on loodud lahendus, kus portselanplaat näeb välja ja tundub nagu puit. Olemas on lausa puidule omased oksakohad. Sellised plaadid on väga praktilised, veekindlad ja vastupidavad.

puiduimitatsiooniga keraamilised plaadid, vannitoa põrand, vannitoa põranda kujundus, vannitoa remont
Puiduimitatsiooniga keraamilised plaadid lisavad vannitoale ja selle põrandale naturaalsust.

Marmor

Marmori kasutamine vannitoas on hea mõte, kuna sellega saab tuua ruumi luksust. Marmorit on kodude disainimisel kasutatud juba aastatuhandeid ja seda oma naturaalse ilu tõttu. Igal plaadil on individuaalsed jooned ja värvilisus. Pole siis ime, et tegu on kalli materjaliga.

Kuigi tegu on populaarse materjaliga, mida kasutati ka Antiik-Kreekas ja Antiik-Roomas, siis see on poorsem kui portselanist ja kunstlikult loodud materjalid. Marmor kipub kiiremini määrduma ja sellele tekivad kriipimisjäljed. Kui oled valmis seda regulaarselt hooldama ja tekkinud mõrad kohe kinni katma, siis on võimalik seda klassikalist ilu mitu aastat nautida.

marmor põrand, vannituba marmor, marmorplaat, vannitoa kujundamine,  vannitoa põrand
Marmorist või selle imitatsiooniga plaadid annavad vannitoale anda luksusliku mulje.

Terrazzo

Terrazzo stiilis vannitoad on üha populaarsemaks muutumas, kuigi stiil on juba üle 500 aasta vana. Materjal pärineb Itaaliast, kus kasutati ehitusest ülejäänud marmorit ja graniiti, mis tehti pulbriks, segati kokku ja millest seejärel tehti tsemendilaadne segu. Sellest valmistati hiljem vastupidavad põrandaplaadid. Terrazzo plaatidel on retrohõng ja täpilised värvid teevad sellest paljude lemmiku. Plaadid saab osta või lasta need kohapeal valmis valada ning paigutada need selliselt, nagu endale kõige enam sobib.

Ka siin tuleb tähele panna marmori nõrkuseid. Asjatundjad soovitavad kasutada vastupidavamat ja soodsamat lahendust: portselanist plaate. Terrazzo-stiilis portselanist plaadid sisaldavad värvilahendusi, mis mõjuvad originaalselt ja ajatult.

terrazzo stiil, vannituba, vannitoa põrand, vannitoa plaatimine, vannitoa kujundamine
Terrazzo stiilis plaadid on visuaalselt atraktiivsed ja vastupidavad.

Vinüül

Paljude jaoks tähendab vinüül musta värvi plaati, millelt muusikat kuulata, aga see on vaid üks valdkond, kus vinüüli kasutatakse. Vinüüli puhul on tegu sünteetilise vaigu või plastikuga, mis sisaldab polüvinüülkloriidi ehk PVC-d või sarnast polümeeri. Seda kasutatakse ehituses näiteks seina või põranda kattena.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Luksuslik vinüül on vastupidav ja tundub jala all pehme. See on hea valik nt laste vannitoa disainimisel. Vinüül on veekindel, sellel pinnal jalg ei libise, seda on kerge puhastada ning see sobib hästi ka soojendusega põrandale. Lisaks sellele on tegu soodsa kattematerjaliga ja kaubanduses on seda saadaval erinevates värvides ja disainides.

Loe ka: Vannitoa põranda ehitus - mida teada?

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge