+ Lisa oma töö      

Vajalikud tööriistad, mis igas majapidamises peaks olemas olema

27. detsember 2022 Hange.ee
Tagasi
kruvikeeraja, haamer, kodused tööriistad, tööriistad, mõõdulint, akutrell, tangid, tööriistad majapidamises, enim kasutatavad tööriistad

Iga kodu on erinev, nagu on ka probleemid, mis võivad tekkida. Seetõttu on hea, kui majapidamises on olemas tööriistad, millega nendele probleemidele vastu minna.

Iga töö jaoks peaks kasutama selleks mõeldud tööriista. Kruvikeeraja abil on võimalik naela lüüa küll, aga see võtab kõvasti rohkem aega kui haamri kasutamine. Iga väikese remondi või paranduse peale ei pea alati abimeest kutsuma. See võib olla nii piinlik kui ka kulukas. Samuti võib juhtuda olukord, kus avastad enne külaliste tulekut, et söögitoa laud on vildakas ja kodus pole tööriista selle parandamiseks.

Võimalike probleemide vältimiseks võiks soetada tööriistakasti ja see täita see kõige tavalisemate tööriistadega, mida majapidamises võib vaja minna. Kuna paljusid tööriistu saab kasutada erinevate tööde tegemisel, siis hoitakse tänu sellele kokku nii ruumi kui raha.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Haamer

Haamrid on igas tööriistakastis tõelised tööhobused. Neid saab kasutada värvipoti kaane sulgemiseks, kõvera naela väljatõmbamiseks või ka näiteks väiksemate postide maa sisse löömiseks. Kaubanduses leiab erinevaid haamreid, nagu müürsepahaamer, kirves-haamer, klassikaline haamer, vasar, magnetiga haamer jne. Asjatundjad soovitavad majapidamisse soetada haamri, mille üks ots on tömp ning teine ots kaarjas ja läheb kaheks. See on tööriist, millega saab naelu sisse lüüa ja vajadusel välja tõmmata.

kaardus universaalhaamer, haamer, kodused tööriistad, tööriistad
Kaardus universaalhaamer sobib hästi erinevate tööde tegemiseks nii ehitusplatsil ja ka majapidamises.

Mõõdulint

Hangi mõõdulint, mis on 8-10 meetrit pikk, et sellega saaks mõõta peaaegu kõike nii sees kui ka väljas. Heal mõõdulindil on lukk, mis lindi paigal hoiab, et kas või ühe käega vajalik pikkus kätte saada.

Vahetatavete otsikuga kruvikeeraja

Vahetatavete otsikutega kruvikeeraja on hea ja mitmekülgne tööriist, mida majapidamises omada. Vahetatavate otsikutega kruvikeeraja hulka kuulub reeglina ristpea, lame otsik, torx ja vahel ka väiksemad padrunvõtmed. Otsikuid hoitakse vastavas karbis kuid on saadaval kruvikeerajaid, milles saab otsikuid hoida käepidemes, mis tähendab, et neid ei pea eraldi ladustama ja neile on kerge ligi pääseda.

vahetatavate otsikutega kruvikeeraja, kodused tööriistad, tööriistad
Vahetatavate otsikutega kruvikeeraja.

Tangid

Tange võiks tööriistakastis olla mitu: peene ja terava otsaga tangid sobivad peenemateks elektritöödeks; lõiketangid sobivad erinevate materjalide lõikamiseks; kombineeritud tangid,  mis on kõige olulisemad, sest võimaldavad teha erinevaid töid nagu haaramine, lõikamine, painutamine jms. Lisaks on hea endale hankida multifunktsionaalsed tangid ehk kombineeritud tangid, mis on laia reguleerimisulatusega ja sobivad haaramiseks, hoidmiseks ja pööramiseks.

lõiketangid, kombineeritud tangid, kombineeritud tangid, kodused tööriistad, tööriistad
Oma tööriistakasti tasuks lisada erinevate funktsioonidega tange.

Lood

Asjatundjad soovitavad oma koduses tööriistakomplektis omada kahte loodi: väiksem, mis umbes 20–30 cm pikkune, mida kasutatakse nt pildiraamide ja riiulite paigaldamisel ning suurem umbes 1–1,5 m pikkune suuremateks töödeks.

Padrunvõtmete komplekt

Padrunvõti on mitmekülgne ja efektiivne. Selle asemel, et osta kokku hulk erineva suurusega mutrivõtmeid, piisab vaid ühe padrunvõtme ja mitme otsiku soetamisest. Padrunvõti on hea ka oma pöörleva otsa pärast. See tähendab, et poldi või mutri keeramisel ei pea tööriista üles tõstma, et selle asendit muuta. Tänu sellele saab padrunvõtit kasutada kitsastes kohtades. 25 otsikuga komplekt peaks olema enam kui piisav.

padrunvõtmete komplekt, kodused tööriistad, tööriistad
Padrunvõtmete komplekt

Murtava teraga nuga

Tegu on noaga, mille tera saab sisse ja välja liigutada. Selle murdumisel või nüriks muutumisel saab tera asendada. Noatera on piisavalt tugev, et selle abil lõigata pappi, nööri, vahtkummi, paksu teipi jne. Noa kasutamine on mugav ja turvaline. Ühe käega saab tera liigutada ja kui seda parasjagu vaja ei ole, siis lihtsalt taskusse pista. Noatuppe polegi vaja.

Akutrell ja vahetatavad otsikud

Akutrell on elektritööristadest kõige ohutuma välimusega. Odavama toote saab kätte juba paarikümne euro eest, kuid kvaliteetsemad ja vastupidavamad võivad küündida mitmesaja euroni. Soovitatav on osta juurde erinevaid otsikud (puur, kruvikeeraja, kuuskantpea jne), et tööriist muuta võimalikult mitmekülgseks. Hea akutrelli abil on võimalik teha tööd palju efektiivsemalt kui käsitsi.

akutrell, kodused tööriistad, tööriistad
Akutrell ja kruviotsikute komplekt on hea tööriist erinevateks kodusteks töödeks.

Teip

USA sari “MacGyver” on kinnitanud, et üks korralik teip sobib paljudeks elujuhtumiteks. Teibi abil saab sulgeda kaste, põimida juhtmeid, parandada auke aiavoolikus või lekkeid kraanis. Teipe on erinevaid, kuid kõige mõistlikum oleks valida fiktsionaalse tegelaskuju näitel hall majapidamisteip ehk niiskuskindel teip, mida rahvakeeli nimetatakse MacGyveri teibiks.

Universaalne õli

Universaaliõli imbub kõikjale ning määrib detailide ja mehhanismide liikuvaid osi tagades nende veatu ja tõhusa töö. Õli abil saab lõpetada uksehingede kriuksumise, see tõrjub niiskust metallpindadelt, kaitseb roostetamise eest ja puhastab pindu vaigust, liimist või rasvast. Õli imbub ka läbi rooste, vabastades sellega poldid ja mutrid.

universaalne õli , ukse hingede õlitamine, ukseluku õlitamine, kriksuv uks
Universaalse õli abil saab oma majapidamises määrida erinevaid mehhanisme ja liiguvaid osi.

Kuuskantvõtmete komplekt

Kui oled varasemalt IKEAst või mõnest teisest mööblipoest ostetud mööblit kokku pannud, siis oled kindlasti selle võtmega kokku puutunud. Tegu on L-kujulise, enamasti musta värvi, võtmega, millel on kuusnurkne ots. Selle abil kinnitatakse ja avatakse kruvisid, millel on kuusnurkne otsik.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Tööriistakast

Tööriistade ladustamiseks ei pea tingimata ostma kõige kallimat kallist tööriistakasti, kuid tasub soetada selline millel on erinevad sahtlid ja avad, kuhu erinevaid tööriistu mugavalt hoiustada. Kui eraldi kasti ei soovita, siis võib tööriistu hoida ka vanas värvipotis, spordikotis või puidust kastis. Kõige olulisem on, et kõik tööriistad oleksid ühes kohas ja nendele oleks kerge ligipääs.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge