+ Lisa oma töö      

Plaatvundamendi ehitamise hind 2023. aastal

15. september 2023 Hange.ee
Tagasi
plaatvundament, plaatvundamendi hind, plaatvundamendi ehitamise hind, vundamenditööd, vundament, plaatvundamendi ehitamise maksumus, plaatvundamendi rajamine
Keskmine hind 235 €/m2

Hange.ee ehituskeskkonda 2023. aastal lisatud tööde põhjal kujunes plaatvundamendi ehitamise keskmiseks hinnaks 235€/m2. Plaatvundamendi hind hõlmab endas aluspinnase ettevalmistamist, L-elementide ja soojustusmaterjalide paigaldamist, armeerimist, kommunikatsioonide ja põrandasoojustustorude paigaldamist ning kulusid materjalidele ja tööjõule. Keskmise hinna arvutamisel võtame aluseks Hange.ee keskkonda lisatud töödele ehitusfirmade poolt tehtud pakkumised.

Hange.ee poolt läbi viidud hinnaarvutus aitab reaalsete hinnapakkumiste põhjal hinnata tüüpilise eramu plaatvundamendi rajamise keskmist hinda.

Madalaim 150€
Keskmine 235€
Kõrgeim 295€

Plaatvundamendi ehitamise töödele tehtud madalaim ja kõrgeim hinnapakkumine.

Plaatvundamendi ehitamise maksumus

Plaatvundamendi ehitamise hinnad jäävad vahemikku 150-295€/m2. Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud ja sarnastele tingimustele vastavaid töid ning ehitusettevõtete poolt tehtud kõige madalamat ja kõrgemat hinnapakkumist.

Plaatvundamendi ehitamisel sõltub selle ruutmeetrihind mitmetest erinevatest teguritest ja täiendavatest töödest. Hinnale avaldab suurt mõju aluspinnase ja sellega seotud täiendavate tööde maht. Olulisel määral mõjutab hinda soojusisolatsiooni materjali paksus ja ka betooni survetugevuse klass. Näiteks puitkarkassmaja vundament on lihtsam kui kivimaja vundament. Hinda mõjutab ka lisatööde ja materjalide kasutamine,  näiteks võib osutuda vajalikuks paigaldada ka radoonitõke. Selge on ka see, et kahekihilise vundamendi hind, milles põrandaküttetorud on valatud eraldi kihti on hinnalt kallim võrreldes ühekihilise vundamendiga. Loe ka: Plaatvundament ABC

Plaatvundamendi ehitamise hind varasematel aastatel

Hange.ee keskkonnas 2020 lisatud tööde põhjal, mis vastasid sarnastele tingimustele, kujunes plaatvundamendi paigaldamise maksumuseks keskmiselt 177€/m2. Seega on aastaks 2023. kasvanud plaatvundamendi paigaldamise kulud umbkaudu 33%. Hinnatõusu vedajaks võib pidada materjalide hindade kasvu, millele omakorda avaldab mõju vedelkütuse kallinemine, mis mõjutab transpordi maksumust. 2020. aasta hinnaarvutus on leitav siit.

Plaatvundamendi ehitamise hind sisaldab tüüpiliselt järgnevaid kulusid:

  • Pinnase ettevalmistustööd,
  • Kulud materjalile,
  • Vundamendi alust täitematerjali,
  • L-elementidest ploki ja põrandaaluse soojustusplaatide paigaldamist,
  • Vundamendialuste kommunikatsioonide paigaldus,
  • Armatuurvõrgu paigaldus,
  • Põrandaküttetorude paigaldamine,
  • Betoonivalu ja silumine/lihvimine,
  • Objekti korrastustööd,
  • Tööjõu- ja transpordikulud.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Töö lisatud:

Töö nimetus:

August 2023

Kohila vallas elamu plaatvundament

Juuli 2023

Plaatvundamendi ehitus

Juuli 2023

Plaatvundament

Juuli 2023

Plaatvundamendi ehitus

Juuli 2023

Plaatvundament

Mai 2023

Vundamendi ehitus

Mai 2023

Vundament

Mai 2023

Plaatvundamendi ehitus

Mai 2023

Plaatvundamenti ehitus.

Mai 2023

Plaatvundamendi ehitus Narva 7x15 m

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge