+ Lisa oma töö      

Mihkel: "Hange.ee keskkonnast võib leida ehitaja tundidega"

10. märts 2022 Hange.ee
Tagasi
Korteri renoveerimine, korteri remont, maalritööd
Korteri renoveerimise lõpetamine

Tõenäoliselt on nii mõnedki meist kokku puutunud olukorraga, kus algselt tööle palgatud töömeestest ei saa asja ja töö jääb ripakile. Sarnasest olukorrast leidis end hiljuti ka Harjumaal elav Mihkel, kes pidi nentima, et korteri renoveerimistöid tegevad mehed ei saanud lihtsalt tööga hakkama.

Alguses tundus kõik kena olevat. Mihkli otsingud ehitusmeeste leidmiseks korteri renoveerimisel kandsid kiiresti vilja. Piisas tal sõna laiali laskmisest, kui temaga võttis ühendust vana tuttav, kes lubas oma brigaadiga töö ära teha. Mehed lõid käed, kuid paraku selgus tööde käigus, et Mihkli nägemus tööde kvaliteedist erines oluliselt ehitusmeeste omast, mistõttu koostöö nendega lõppes. Kuid renoveerimistööd tuli viia lõpule ja kuna ühtegi ehitusmeest silmapiiril polnud, pani Mihkel oma tegemist vajava töö Hange.ee ehituskeskkonda.

„Ma olin Hange.ee keskkonnast kuulnud, kuid polnud varem kasutanud ja nüüd mõtlesin, et proovin ka ise seda võimalust,“ meenutas ta. Hange.ee keskkonda töö ülespanemine läks tal enda sõnul kiiresti. Mihkel kiitis keskkonna kasutajasõbralikkust ja lisas, et igaüks, kellel on vähegi kokkupuudet arvutiga olnud, saab sellega hõlpsasti hakkama. Kasutajaks tegemiseks kulus tal vaid loetletud minutid ja töö lisamine käis kiiresti.

Kuigi Mihkel pani hanke tähtajaks kaks nädalat, tulid talle esimesed pakkumised juba paari tunni jooksul ning etteruttavalt olgu öeldud, et hanke võitja selguski kaugelt enne kahte nädalat. Mihklile meeldis ka see, et talle tulid kõik hankega seotud teavitused meilile, mistõttu oli tal võimalus kiirelt vastata kandideerijate küsimustele. „Hange.ee teavitused olid väga mugavad, sest ma sain operatiivselt kandideerijate küsimustele vastata ja loomulikult kiirendas see ka hanke läbiviimist,“ rääkis ta.

Hange.ee teavitused olid väga mugavad, sest ma sain operatiivselt kandideerijate küsimustele vastata ja loomulikult kiirendas see ka hanke läbiviimist

Tööde kirjeldus olgu põhjalik

Mihkli hanke edukus peitus kindlasti ka lisatud töö kirjelduses, mis oli väga põhjalik. Lisaks tehtavate tööde loetelule lisas ta ka täpsustavad fotod, mis aitas ehitusettevõtetel teha täpsed hinnapakkumised. Kuid nagu ikka erinesid ka Mihkli puhul pakkumiste suurusjärgud kordades. Kokku tehti tööle 15 pakkumist keskmise summaga 1097 eurot. Kõige odavam pakkumine oli 700 ja kalleim 3000 eurot.

Mihkli sõnul polnud hind peamiseks valikukriteeriumiks, pigem Hange.ee keskkonnas eelmiste klientide poolt antud tagasiside. „15 pakkumisest jäi mulle omavahelise suhtlemise ja teiste klientide tagasiside põhjal sõelale kolm väga head kandidaati, kelle hulgast valisin sõna otseses mõttes kõhutunde alusel välja ühe ning ma ei pidanud temas pettuma,“ ütles ta. 

„Ma jäin ehitajaga väga rahule,“ meenutas Mihkel. „Ta oli üksi tegija ja kui ma küsisin tema käest, kuidas ta üksinda näiteks köögikappide tõstmisega hakkama saab, siis ta ütles, et kasutab rakiseid ja ta saab üksinda paremini hakkama kui kellegagi koos.“

Tööde käigus selgus, et lisaks kirjeldatud planeeritud töödele tuleb teha veel üht-teist, mis tõstis pisut kogumaksumust. Kuid Mihklit see ei heidutanud, sest kõik tööd said väga kvaliteetselt tehtud.

Kokkuvõttes jäi Mihkel Hange.ee ehituskeskkonnaga väga rahule, kuna tal õnnestus leida kvaliteetne tööde teostaja väga kiiresti. Ta ei teinud ka saladust, et plaanib lähitulevikus ette võtta veel ühe ehitustöö ja sinnagi kavatseb ta teostajad leida justnimelt Hange.ee kaudu.

Vaata ka lõppenud tööd: Korteri renoveerimise lõpetamine

Hanke korraldaja hinnang tehtud tööle:

Hinnang töö teostajale

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge