+ Lisa oma töö      

Mida kardinapuu valikul silmas pidada?

27. oktoober 2022 Hange.ee
Tagasi
kardinapuud, kardinapuude valik, disain kardinapuu, elegantne kardinapuu, kardinapuu paigaldamine, kardina siinid, kardina siinide paigaldamine

Kardinad on imelised disainielemendid, mis lisaks oma funktsionaalsusele võimaldavad drastiliselt ruumi väljanägemist muuta. Kardinatega saab interjööri lisada põnevaid värve ja tekstuure ja muuta visuaalselt seinade või akna mõõte.

Kardinate juurde on aga alati vaja valida sobiv viis nende üles riputamiseks. Seejuures on võimalike variantide hulk küllaltki suur ja selleks, et kardinate potentsiaali täielikult ära kasutada, tasub valikuga hoolas olla. Juhul, kui see ülesanne sulle endale liiga keeruline tundub, tasub kindlasti ühendust võtta sisekujundajaga, kes oskab õige kardinapuu variandi sinu jaoks välja valida nii, et ka kõige väiksem ja kitsam tuba tundub pärast kardinate üles riputamist avaram ja ruumikam.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kardinapuu või siinid

Peamine otsus, mis kardinapuude valikul tuleb teha on: kardinapuu või -siinid. Selle valiku puhul, tuleb otsus langetada lähtuvalt sellest, kas soovitakse eksponeerida ainult kardinakangast või on soov kardinapuu disaini ära kasutades ka selle abil interjööri põnevaid detaile lisada.

Nimelt on kardinasiinide kasutamisel võimalik jätta mulje nagu kardinapuud ei olekski. Seega on parim koht nende kasutamiseks suurtel avadel: nii akendel, kui ustel. Selliselt võib siinid paigaldada aknaorva või ka seinale. Lakke monteerimisel saab jätta mulje nagu sein oleks täies ulatuses kaetud kardinatega. Üksteise taga jooksvatel siinidel saab jooksma panna mitu kihti erineva funktsiooniga kardinaid ning sobiv on see riputamise viis ka neile, kes soovivad oma koju paigaldada paneelkardinaid.

Kui kardinasiinid paigaldatakse kõrgele lae alla või on kaetav seinapind väga lai, tuleks kindlasti kasutada nöörjuhitavaid siine või elektriliselt juhitavat süsteemi, kuna selliselt üles riputatud kardinate liigutamine võib ilma süsteemi omamata olla küllaltki keeruline. Elektriliselt juhitava kardinad saab ühendada ka targa kodu lahendusega, mis võimaldab nende avamise vastavalt sinu pere päevarütmile ja aastaajale muuta automaatseks.

kardina siinid, kardina siinide paigaldamine, siinide paigaldamine, kardinapuude paigaldamine, siinide paigaldus
Kardinasiinide kasutamisel on võimalik jätta mulje nagu kardinapuud ei olekski.

Kardinapuu seevastu on mõeldud interjööris näitamiseks ja seega on sellest ka saadaval väga erineva disainiga variante. Nii võib välja valitud puu olla kõikvõimalikes erinevates toonides, alates tagasihoidlikest mustadest ja valgetest, lõpetades kuldsete või hõbedaste kardinapuudega.

Efekti lisamiseks on võimalik sellise variandi puhul kardinapuu otstesse valida interjööri sobivad nupud, mis samuti võivad olla väga lihtsakoelised, näiteks ümmargused, kuid soovi korral on võimalik selle otstesse paigaldada ka ekstravagantseid mitmesugustest kujunditest koosnevaid või uhkete ornamentidega kaetud nuppe.

kardinapuud, kardinapuude valik, disain kardinapuu, elegantne kardinapuu, kardinapuu paigaldamine
Võrreldes kardinasiinidega on kardinapuud mõeldud interjööris näitamiseks ja neid on saadaval väga erineva disaini ja värvitoonis.

Samuti on lai kardinapuude materjalivalik. Nii võid paigaldada endale vastupidavast alumiiniumist puu, või hoopis odavama ja kergema plastmassist variandi. Saadaval on ka puidust kardinapuud, mis sobivad ideaalselt naturaalseid materjale hindavasse interjööri. Kardinapuid on saadaval ka pikendatavate variantidena, mis tähendab, et pead enne ostu sooritamist vaid enamvähem teadma, millises mõõdus puud vajad ja saad seejärel juba kodus olles selle visuaali hinnates sobivas mõõdus oma akna kohale paigaldada.

Juhul, kui plaanid kasutada ava ees mitut erinevat kardinat, pead puu valikul silmas pidama, et valida tuleb mitmekordse kardinapuu variant. Nii saavad õhukesed päevakardinad joosta kenasti paksude külgkardinate taga. Samas, kui kasutad pimendamiseks hoopis näiteks rulood, siis ainult õhukeste päevakardinate jaoks, tuleks valida ühekordne kardinapuu.

Kardinapuu puhul on oluline pöörata tähelepanu ka sellele, kuidas plaanid kardinaid puule kinnitada. Valikus on mõned mitte nii silmapaistvad variandid, näiteks kardinapaela kasutamine, mille puhul kardinate ette tõmbamisel seda hoidvat puud näha ei olegi ning ka väga pilkupüüdvad võimalused, nagu näiteks suured ja läikivad kardinarõngad. See, millise valiku sa lõpuks teed, võib väga palju interjööri väljanägemist parandada, kuid vale valik võib siinkohal ka vastupidiselt mõjuda.

kardinapuud, kardinapuude valik, disain kardinapuu, elegantne kardinapuu, kardinapuu paigaldamine
Kui plaanid kasutada ava ees mitut erinevat kardinat siis tuleb valida mitmekordse kardinapuu variant.

Painduv kardinapuu

Juhul, kui kardinatega tahetakse katta tervet seina või ülejäänud seinast eenduvat akendega orva, võib tekkida vajadus kasutada painduvat kardinapuud. Terve seina katmisel kardinatega annab sellise puu kasutamine võimaluse eest ära tõmmatud kardinad juhtida kõrval olevatele seintele, nii et terve klaaspind jääb avatuks. Selline lahendus on eriti otstarbekas ruumides, kus suured avad asuvad pika ja kitsa ruumi otsas, kuna kardinate taoline asetus võimaldab toale visuaalselt laiust juurde anda. Selliseks otstarbeks saab kasutada alumiiniumist kardinapuid või kardinasiine. Kusjuures kardinasiinide puhul võiks kindlasti kasutada selle nöörjuhitavat varianti.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kardinapuu kinnitamine

Kardinapuu valikul tuleb kindlasti mõelda ka sellele, et sa pead selle saama kindlalt seinale kinnitada. Kui uutes elamutes on enamasti sellele mõeldud, siis võib juhtuda, et vanades majades tekib kardinapuu üles panemisega probleeme. Nimelt võib sealses seinas olla arvestatud klassikalise vana kardinapuuga ja näiteks uue tervet seina katva kardina paigaldamiseks ei olegi sobivat puud võimalik kuigi lihtsalt kinnitada. Sellisel juhul mõtle plaan juba enne ostu sooritamist läbi. Kui uus lahendus interjööris on sinu jaoks väga oluline, tasub ehitustööd ette võtta, samas kui lahendus on ajutine või elad hoopis üürikorteris, kus suured investeeringud ei ole mõttekad, vali variant, mis sinu seinal toimib.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge