+ Lisa oma töö      

Kui palju maksab vundamendi soojustamine?

08. august 2023 Hange.ee
Tagasi
vundamendi soojustamine, kui palju maksab vundamendi soojustamine, vundamendi soojustamise hind, vundamendis soojustamise maksumus
Keskmine hind 161 €/m²

Hange.ee ehituskeskkonda sisestatud tööde põhjal kujunes keskmiseks vundamendi soojustamise hinnaks 161€/m²(sisaldab käibemaksu). Vundamendi soojustamise hind sisaldab muuhulgas kulusid materjalile, tehnikale ja tööjõule. Keskmise hinna leidmise aluseks on ehitusettevõtete poolt tehtud hinnapakkumised kahekümnele Hange.ee keskkonda lisatud vundamendi soojustustööle.

Madalaim 70€
Keskmine 161€
Kõrgeim 244€

Vundamendi soojustamise hind €/m2

Vundamendi soojustamine

Tänapäevased vundamendid soojustatakse reeglina kohe, et vähendada soojuskadu ja niiskuse tungimist hoonesse. Seevastu vanemate hoonete vundamendid on sageli soojustamata, mis võib põhjustada erinevaid probleeme.  Seetõttu on vundamendi soojustamisel oluline osa hoone energiatõhususe ja soojapidavuse tagamisel. Enne soojustamist tuleb tagada, et vundament oleks veekindel. Vastasel juhul võivad tekkida niiskuseprobleemid, mis mõjutavad soojustuse tõhusust ja vundamendi struktuuri.

Soojustusmaterjal tuleb paigaldada täpselt ja tihedalt, et vältida soojustuskihtide vahelt õhu liikumist, mille lekked võivad vähendada soojustuse efektiivsust. Vundamendi soojustamine võib olla tehniliselt nõudlik ülesanne. Soovitatav on kasutada professionaalseid ehitusettevõtteid ja spetsialiste, et tagada õige ning kvaliteetne paigaldus. Vundamendi soojustamiseks on erinevaid meetodeid ja materjale, mille valik sõltub vundamendi tüübist, seisukorrast ja ligipääsetavusest. Soojustamiseks saab kasutada erinevaid materjale, nagu näiteks vahtpolüstüreeni (EPS), ekstrudeeritud kärgpolüstüreeni (XPS) või suletu pooriga PUR vahtu.

Vundamendi soojustamise hinnad jäävad vahemikku 70-244€/m2. Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud ja võrdlemisi sarnastele tingimustele vastavatele töödele tehtud kõige madalamat ning kõrgemat hinnapakkumist.

Soojustuse ja hüdroisolatsiooni paigaldamise ruutmeetrihind sõltub oluliselt täiendavatest teguritest ja töödest. Oluline on tööde teostamise asukoht ja ligipääsetavus - miniekskavaatoriga on pinnase kaevamine oluliselt kiirem kui labidaga. Rolli mängib ka soojustamise sügavus, sest see võib mõjutada nii töömahtu kui ka materjalide hulka. Hinda mõjutab oluliselt vundamendi seisukord, selle suurus ja kuju. Väga oluline on objekti suurus, sest üldjuhul tekitab suurem objekt mastaabiefekti, mistõttu võib vundamendi soojustamise hind ruutmeetri kohta oluliselt väheneda.

Vundamendi soojustamise hind sisaldab tüüpiliselt järgnevaid kulusid ning töid:

  • Kaevetööd;
  • Kulud materjalile (soojustus, hüdroisolatsioon, kinnitusvahendid);
  • Tööriistad ja seadmed;
  • Hüdroisolatsiooni paigaldus;
  • Soojustusmaterjalid paigaldus:
  • Tööjõukulud;
  • Viimistlustööd ning üleliigse pinnase ja jääkide utiliseerimine.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Vaata ka Hange.ee keskkonda lisatud vundamendi soojustamise töid ja ehitusettevõtete hinnapakkumusi:

Töö lisatud:

Töö nimetus:

Juuli 2023

Vundamendi remont ja soojustus

Juuni 2023

Vundamendi renoveerimine.

Mai 2023

Vundamendi soojustamine

Oktoober 2022

Eramu vundamendi hüdroisolatsioon

September 2022

Eramu vundamendi soojustamine

September 2022

Vundamendi soojustamine ja viimistlemine

August 2022

Vundamendi soojustus

Juuli 2022

Eramu vundamendi soojustamine

Juuni 2022

Vundamendi soojustamine

Juuni 2022

Vundamendi soojustus

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge