+ Lisa oma töö      

Kui palju maksab puitaia ehitus?

10. juuni 2021 Hange.ee
Tagasi
puitaia hind, lippaia hind, puidust aia maksumus, lippaia hind, puitaia paigalduse hind
Keskmine hind 104 €/jm

Hange.ee ehituskeskkonda sisestatud tööde põhjal kujunes keskmiseks puitaia paigaldamise hinnaks koos materjalidega 104€/jm (sisaldab käibemaksu). Puitlippaia hind sisaldab endas nii materjali kui ka paigaldustöid muuhulgas mõõtmistöid, aiapostidele aukude puurimist/kaevamist ja prusside ja lippide paigaldustöid, betooni maksumust ning kulusid tööjõule. Keskmise hinna leidmise aluseks on 25 tööd, mis lisatud Hange.ee keskkonda.

Hange.ee poolt läbi viidud hinnaarvutused aitavad reaalsete pakkumiste põhjal hinnata keskmist puitaia paigaldamise hinda tüüpilise üksikelamu tarbeks.

Madalaim 68€
Keskmine 104€
Kõrgeim 147€

Puitaia paigaldamise hind jooksva meetri kohta

Puidust lippaed

Puidust lippaed on Eestis laialdaselt levinud aiapiire, mis on kvaliteetse töötlusviisi ja korrektse paigaldamise ning hooldamise korral vägagi vastupidav materjal. Puitaedasid ehitatakse enamasti, kas horisontaalsuunalise või vertikaalsuunaliselt ja valikus on erinevaid töötluse ja pinnakatte võimalusi. 

Aialippe on saadaval nii hööveldatud kui hööveldamata kujul samuti ka sügavimmutatud, krunditud või hoopis termotöödeldud kujul. Lippaia materjalide valikut ja maksumust saate lähemalt uurida näiteks Puumarketi veebilehelt.

Puitlippaia paigaldamise hinnad koos materjaliga jäävad vahemikku 68-147€/jm. Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud samalaadsetele töödele tehtud, kõige madalamat ning kõrgemat hinnapakkumist. Tööde mahud erinevatel objektidel jäid vahemikku 15-35 jooksevmeetrit aiale, mis kõrgusega keskmiselt 1,5 meetrit.

Paigaldamisel sõltub puitaia jooksva meetri hind lisaks ka täiendavatest teguritest ja töödest. Täiendavaid kulusid võib kaasa tuua betoonist aia sokli kasutamine, mis võib vahest vajada ka täiendavat vundamenti. Otseselt mõjutab hinda pinnas ehk kui keeruline on aiaposti tarbeks aukude puurimine või kaevamine. Lisaks sellele mõjutab aiaehitus hinda olulisel määral materjali kvaliteet, viimistlus ja ka väravate hulk ning automaatika. Hinnale avaldab mõju ka lippide paigaldamise tihedus ja seda kas ühe- või kahepoolselt. Töö maksumust mõjutab ka selle maht, sest üldjuhul tekitab suurem objekt mastaabiefekti, mistõttu võib aia paigalduse hind jooksev meetri kohta oluliselt väheneda. 

Hange. ee puidust lippaia hinnaarvutus sisaldas lisaks tööle ka immutatud puitmaterjali,  värava kui ka teiste vajalikke abimaterjalide maksumust.

Loe lisaks ka artiklit: "Puitaia ABC".

Puidust lippaia paigaldamise hind sisaldab tüüpiliselt järgnevaid töid ja kulusid:

  • Mõõtmistööd
  • Aia ja väravate postiaukude puurimine/kaevamine
  • Betooni maksumus ja selle valamine 
  • Aiapostide joondamine ja prusside paigaldamine
  • Aiaväravate paigaldus
  • Immutatud aialippide kinnitamist
  • Vajadusel puitmaterjali lõppviimistlus

Hange.ee - lihtsaim viis kvaliteetse ehitaja leidmiseks aastast 2005!

+ Lisa oma töö

Vaata ka lisatud puitaia paigaldamise töid ja ehitusettevõtete hinnapakkumusi:

Aprill 2021

Lippaed eramajale

Aprill 2021

Lippaed

Aprill 2021

Piirdeaia ehitus

Aprill 2021

Piirdeaia ehitus

Aprill 2021

Lippaia vahetus ja postide korrigeerimine

September 2020

Puitaia ehitamine

August 2020

Puitaia renoveerimine

Märts 2020

Piirdeaed

Veebruar 2020

Puitaed 1,5m 35jm

Veebruar 2020

Piirdeaia ehitus

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge