+ Lisa oma töö      

Kui palju maksab põrandakütte paigaldus?

30. august 2023 Hange.ee
Tagasi
põrandakütte paigaldamine, vesi-põrandaküte, põrandakütte toru paigaldus, põrandakütte paigalduse hind, põrandakütte paigalduse maksumus
Keskmine hind 8,8 €/m²

Hange.ee ehituskeskkonda sisestatud tööde põhjal kujunes keskmiseks vesi-põrandakütte paigaldamise hinnaks 8,8€/m²(sisaldab käibemaksu). Põrandakütte paigalduse hind sisaldab muuhulgas kulusid kollektori paigaldamisele, survestamisele, transpordile ja tööjõule. Lisanduvad kulud materjalidele. Keskmise hinna leidmise aluseks on ehitusettevõtete poolt tehtud hinnapakkumised kahekümnele Hange.ee keskkonda lisatud põrandakütte paigaldustööle.

Madalaim 4€
Keskmine 8.8€
Kõrgeim 13€

Põrandakütte paigaldamise hind €/m2

Vesi-põrandaküte

Vesi-põrandaküttesüsteem on üks populaarsemaid ja mugavamaid viise ruumide kütmiseks. Vesi-põrandaküttesüsteem tagab ruumis ühtlase soojusjaotuse, kuna soe õhk tõuseb alt üles. See võimaldab vältida ebameeldivat külmatunnet jalgade juures ja liiga kuuma õhku pea kohal. Soojuskandjana tsirkuleerib põranda küttetorustikus võrdlemisi madalatemperatuuriline vesi (või külmumiskindel vedelik), mis jääb vahemikku 30–40 °C. 

Põrandakütte paigaldamine

Enne põrandakütte paigaldamist on oluline koostada täpne kütetorude asukoha plaan. See hõlmab ruumide jaotuse mõistmist, soojuskoormuse arvutamist ning torustiku paigutuse kavandamist. Lisaks tuleb enne torude paigaldamist aluspõrand ette valmistada nii, et see on tasane, puhas ja kuiv. Vajadusel võidakse teha tasanduskiht või paigaldada soojusisolatsioon jms.

Torud paigaldatakse ja kinnitatakse, kas armatuuri külge või spetsiaalsete põrandakütte plaatide külge. Mõlemad meetodid on efektiivsed ja valik sõltub sageli konkreetsest eelistusest, eelarvest ning paigaldustingimustest. Oluline on tagada torude ühtlane paigutus ja piisav kinnitamine, et tagada soojuse ühtlane jaotumine põrandapinnal. Küttetorud tuleb ühendada ka põrandakütte kollektoriga, mis tagab kogu süsteemi kontrolli ja efektiivsuse. See võimaldab reguleerida iga kütteringi temperatuuri sõltuvalt vajadusest, mis omakorda aitab säästa energiat ja tagada ruumides mugava sisekliima.

Enne põranda lõplikku sulgemist tuleb teostada survetest, et veenduda, et torustik ei leki. Samuti tuleks süsteemi kontrollida, et veenduda selle korrektsetes ühendustes ja toimimises. Oluline on märkida, et põrandakütte torustiku paigaldamine nõuab spetsiifilisi teadmisi ja oskusi. Parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav töö tellida kogenud spetsialistidelt.

Põrandakütte paigaldamise hinnad jäävad vahemikku 4-13€/m2. Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud ja võrdlemisi sarnastele tingimustele vastavatele töödele tehtud kõige madalamat ning kõrgemat hinnapakkumist.

Põrandakütte paigaldamise ruutmeetrihind sõltub oluliselt täiendavatest teguritest ja töödest. Uue hoone puhul on põrandakütte paigaldamine tavaliselt lihtsam, kuna siis saab juba projekteerimise etapis arvestada kõigi vajalike elementidega. Vanemas hoones võib paigaldamine olla keerulisem ja nõuda rohkem kohandamist ning erilahendusi olemasolevate struktuuride tõttu.

Hinda mõjutab ka küttetorude paigaldamise samm ja see kas torustik paigaldatakse armatuurile või põrandakütte plaatidele. Väga oluline on ka objekti suurus, sest üldjuhul tekitab suurem objekt mastaabiefekti, mistõttu põrandakütte paigaldamise hind ruutmeetri kohta võib oluliselt väheneda.

Põrandakütte paigaldamise hind sisaldab tüüpiliselt järgnevaid kulusid ning töid:

  • Põrandakütte torude paigaldamine armatuurile või põrandakütte plaatidele;
  • Põrandakütte kollektori paigaldamine ja ühendamine torustikuga;
  • Täpse teostusjoonise koostamine;
  • Kui toru on paigaldatud, siis tehakse süsteemile survetest ja kontrollitakse, et paigaldustööde ajal ei ole tekkinud vigastusi;
  • Hilisemalt lisanduvad kulud materjalidele ja transpordile, küttesüsteemi ühendamisel, põranda valule ja/või põrandakatte materjalidele.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Vaata ka Hange.ee keskkonda lisatud vesi-põrandakütte paigaldamise töid ja ehitusettevõtete hinnapakkumusi:

Töö lisatud:

Töö nimetus:

Juuli 2023

Vesipõrandakütte paigaldamine

Juuli 2023

Põrandakütte paigaldus Laagris

Mai 2023

Põrandakütte kontuuri paigaldus

Märts 2023

Põrandakütte torustiku paigaldamine

Detsember 2022

Põrandakütte torustiku ja kollektori paigaldus

Mai 2022

Vesi põrandakütte paigaldus

Mai 2022

Elumaja põrandaküttetorustike paigaldus

Märts 2022

Põrandakütte

Märts 2022

Põrandaküte paigaldus

Märts 2022

Põrandakütte torude paigaldus

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge