+ Lisa oma töö      

Kui palju maksab parketi paigaldus?

20. juuli 2021 Hange.ee
Tagasi
parketi paigalduse hind, parketi paigaldamise hind, parketi paigalduse maksumus, parketi paigaldamine
Keskmine hind 15 €/m2

Hange.ee ehituskeskkonda sisestatud tööde põhjal kujunes keskmiseks parketi paigaldamise hinnaks 15€/m2 (sisaldab käibemaksu). Parketi paigaldamise hind sisaldab vana põrandakatte eemaldamist ja parketivaiba, parketiplaatide ning liistude paigaldamist. Keskmise hinna leidmise aluseks on 30 tööd, mis lisatud Hange.ee keskkonda.

Hange.ee poolt tehtud hinnaarvutused aitavad reaalsete pakkumiste põhjal hinnata keskmist laminaatparketi paigaldamise hinda tüüpilise üksikelamu tarbeks.

Madalaim 7,5€
Keskmine 15€
Kõrgeim 34€

Parketi paigaldamise hind

Parkett

Parkett on äärmiselt populaarne põrandakate, mis ökoloogiline ja puhas. Laminaatparkett on võrdlemisi soodsa hinnaga, lihtne paigaldada ja hooldada. Lisaks eelnevale on laminaatparkett vastupidav ja erinevate mustrite valik on peaaegu lõputu. Seetõttu on nimetatud põrandakattematerjal ka väga laialdaselt kasutusel. Laminaatparkett on ligi 85% ulatuses valmistatud naturaalsest puitmaterjalist, millele on lisatud liimi, looduslikke vaike ning antibakteriaalseid aineid. Pärast töötlemist lisatakse plaatide dekoratiivpaber, mis kaetakse melamiiniga, et anda laminaatparketile vastupidavus. Vaata ka "Laminaatparketi ABC".

Tänapäevase klick-süsteemiga ehk klikk laminaatparketti kui ka naturaalparketti on võrdlemisi lihtne "ujuval" meetodil paigaldada. Ka naturaalparkett on laialdaselt levinud põrandakattematerjal - kvaliteetne lahendus, mis sarnaneb omadustelt puitpõrandale ja sobib suurepäraselt põrandaküttega ruumidesse. Erinevate parkettide kohta loe lähemalt siit.

Parketi paigaldamise hinnad jäävad vahemikku 7,5- 34€/m². Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud sarnaseid töid ja neile tehtud kõige madalamat ning kõrgemat hinnapakkumist. Tööde mahud erinevatel objektidel jäid vahemikku 13-100m² ja plaadid paigaldati "ujuval" meetodil ehk ilma aluspinna külge kinnitamata. 

Paigaldamisel sõltub parketi hind täiendavatest teguritest ja töödest. Reeglina tõstab hinda ruumide mööblist puhastamine, materjali transport (s.h kortermajas transport korruste vahel) , liistude materjal ja kinnitusviis ning aluspõranda seisukord. Naturaalparketile lisandub täiendava kuluna kas õlitamine või lakkimine. 

Parketi paigaldamise hind sisaldab tüüpiliselt järgnevaid töid ja kulusid:

  • Vana põrandakatte eemaldamine ja utiliseerimine
  • Transpordikulud
  • Aluspinna ettevalmistamine
  • Parketivaiba paigaldamine
  • Parketiplaatide paigaldamine
  • Liistude paigaldamine
  • Kuivkoristus

Hange.ee - lihtsaim viis kvaliteetse ehitaja leidmiseks aastast 2005!

+ Lisa oma töö

Vaata ka lisatud parketi paigaldamise töid ja ehitusettevõtete hinnapakkumisi:

Juuni 2021

Laminaatparketi paigaldus

Mai 2021

Parketi vahetus

Märts 2021

Laminaatparketi paigaldus

September 2020

Parketi vahetus ja uue paigaldus

Juuni 2020

Laminaatparketi paigaldus

Juuli 2019

Laminaatparketi paigaldus

Mai 2019

Laminaatparketi paigaldus

September 2018

Vana parketi eemaldus ja uue laminaadi paigaldamine

Juuli 2018

Laminaatparketi paigaldus

Juuni 2018

Laminaatparketi paigaldus

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge