+ Lisa oma töö      

Kinnisvara24 annab nõu: 6 nippi, kuidas päriselt kiirendada oma kinnisvara müüki

04. mai 2023 Hange.ee
Tagasi

Kui veel möödunud aastal läks kinnisvara müük enamasti libedalt – panid kuulutuse kinnisvaraportaalidesse üles ja paari päeva pärast oli müüdud – siis nüüd tuleks arvestada, et konkurents ostjate pärast on suurem ja eduka tehingu tegemisel võivad otsustavaks saada detailid.

„Aasta alguses on näha, et erinevad objektitüübid saavad endiselt Kinnisvara24 portaalis hulgaliselt päringuid, aga keskmine kuulutamise periood on pigem pikenemas,“ märgib Kinnisvara24 tegevjuht Urmas Uibomäe.

Keskmist müügiaega on Uibomäe hinnangul keeruline välja tuua, sest kõik oleneb objektist, selle piirkonnast ja muidugi hinnast. Samas on näha, et kui pakkumine edestab turu keskmist hinda 5-10%, siis on koheselt ka päringute arv tunduvalt suurem,“ toob Uibomäe välja Kinnisvara24 statistika.

Kinnisvara24 portaali vaatest on kevad turul aktiivsem kui oli aasta algus. Veebilehte külastas aprillis 35% rohkem inimesi kui jaanuaris ja samuti on kõikide objektitüüpide päringute arv kasvutrendis.

Aga nüüd peamine küsimus: kuidas aga kiirendada oma korteri või maja müüki? Kinnisvara24 tegevjuht annab mõned head nipid.

Tee kvaliteetsed pildid. Inimesed ostavad enamasti ikka silmadega ja siin tulevad kvaliteetsed fotod kindlasti kasuks. Muidugi on võimalik mobiiltelefonidega kvaliteetseid fotosid teha, aga kallimate objektide puhul soovitaks kindlasti professionaalse fotograafi kaasamist. Oluline on ka, et kuulutuse juures oleks vähemalt üheksa pilti. Sellised kuulutused saavad keskmisest rohkem vaatamisi ja ka päringuid.

professionaalne foto kinnisvarast, Kinnisvara24
Kvaliteetne foto kinnisvara kuulutuse juures on oluline, sest see annab esmase visuaalse mulje vara seisukorrast ja aitab parandada selle müügivõimalusi.

Koosta hea kuulutus. Kuulutuse teksti koostades soovitan mõelda potentsiaalse huvilise profiilile. Kui soovid müüa perekorterit, siis tasub välja tuua lähedalasuvad haridusasutused ja lasteaiad. Väheoluline ei ole ka ühistransporti puudutav informatsioon. Samas võib kesklinna 2-toalise korteri puhul olla oluliseks just spordiklubide, restoranide jt. asutuste lähedus.

Kinnisvara on samasugune kaup nagu iga teinegi ning müügikuulutus peab olema ahvatlev. Too välja objekti parimad omadused ja tee need nii isuäratavaks, et igaüks tahaks päringunuppu vajutada. Samas ei ole mõtet objekti ka nii-öelda „üle müüa“. Jää ausaks ja nii tulevad sinu objekti vaatama ka sellest tõeliselt huvitatud inimesed.

Liiga pikaks ei tasu kuulutust ajada – muidu võib lugeja (potentsiaalne klient) ära väsida.

Paranda pisivead. Mõnikord tasub teha korteris teha värskendusremont. Kui saad väikse värvimis- või remonditööga midagi parandada, siis aitab see müügile kindlasti kaasa.

Korista tuba ära. See on nüanss, mille tähtsust tihti alahinnatakse. Tuba peab korras olema esiteks juba põhjusel, et see näeb fotol kena välja, ja teiseks jätab see külla tulnud huvilistele parema mulje.

Pane nipsasjad ja igapäevakasutuses olevad majapidamistarbed ära (nõudepesuvahend, küürimisšvamm, triikimislaud, tolmuimeja jms). Vooditel võiks peal olla voodikatted. Too lauale värsked lilled ja aseta siia-sinna küünlaid.

halvasti hooldatud kinnisvara, Kinnisvara24
Halvasti hooldatud kinnisvara vähendab võimalusi selle müügiks või üürile andmiseks. Kindlasti on oluline lisada ka hea kvaliteediga

Vali mõistlik hind. Kõik eelnev võib paigas olla, aga kui su kinnisvaral on liiga kõrge hind, siis jääb see seisma. Seega tasub kinnisvaraportaalides vaatamas käia, millise hinnaga on konkureerivad pakkumised. Kinnisvara24 mobiiliversioonis on võimalik näiteks ühe nupuvajutusega otsida kodusid sinu lähedal.

Kasuta müümisel lisavõimalusi. Tulles vastu kinnisvaraomanike soovidele, pikendas Kinnisvara24 kinnisvarakuulutuste portaalis näitamise perioodi.

Kui varem sai Kinnisvara24-s panna kuulutuse korraga ainult üheks kuuks, siis nüüd on võimalik valida üks kuni kolm kuud. Lisaks on pakkumisel kolm väärtuspaketti, mis erinevad üksteisest lisareklaamide võimaluste poolest.

Eestis esmakordselt on võimalik lasta oma kinnisvarakuulutus Kinnisvara24 portaali poolt automaatselt vene keelde tõlkida. Selle kasutamise üle saate ise kuulutust sisestades otsustada.

Kinnisvara24 usub, et iga objekt on unikaalne. Sellest tulenevalt lubame oma kasutajatel tekste ja pilte soovitult redigeerida. See on hea võimalus olulisemate märksõnade esiletoomiseks. Lisaks saab kuulutuse juurde lisada ka linke.

Kui soovite võimalikult kiiresti tehingu teha, siis soovitaks kindlasti Kinnisvara24 kuld paketti. Antud paketis on mitmed lisareklaami võimalused, mida mujalt ei leia. Teie kuulutust kuvatakse sotsiaalmeedia reklaamides sihtrühmale, mis on analoogsete pakkumiste vastu suurt huvi üles näidanud. Samuti näidatakse teie kuulutust Delfi ja Ärilehe reklaambänneritel, mida näevad sajad tuhanded inimesed.

Kinnisvara24 on ehedalt eestimaine kinnisvaraportaal ja sellest tulenevalt pakume eraisikutele alati parimat kuulutamise hinda.

Kinnisvara24 – kuuluta õiges kohas

Tutvu pakettidega Kinnisvara24.ee lehel

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge