+ Lisa oma töö      

Erinevad dušinurkade lahendused vannituppa

30. jaanuar 2023 Hange.ee
Tagasi
dušinurk, dušinurga paigaldamine, dušinurga ehitamine, kuidas valida dušinurka, sanitaartehnilised tööd, torumees

Oma koju dušikabiini valimine võib osutuda üsna keeruliseks, sest lahendusi ja valikuid on hulgaliselt. Seetõttu on oluline juba duširuumi planeerides läbi mõelda vannitoa tehnilised võimalused. Järgenvalt anname ülevaate erinevatest dušinurga valikutest.

Dušinurga tüübi valimine

Kohandatud dušš

Sellised dušid saab mahutada ka väikestesse ja erimõõtmetes nurkadesse. Siiski peab arvestama, et jalgealune ala oleks vähemalt üks ruutmeeter, et oleks ruumi, kus seista. Kohandatud dušše saab ehitada enda vajadusi silmas pidades, alustades dušialuse ja seinte veekindlaks tegemisest. Põrandal on kõige tavalisem lahendus keraamilised plaadid, mis ei muuda jalgealust libedaks. Seinad saab katta plaatide või hoopis paneelidega, mis on valmistatud klaaskiust, akrüülist vms.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kokkupandav dušinurk

Minimaalse eelarve või ajakuluga töötavad inimesed otsustavad tihti kokkupandava duši kasuks. Enamus selliseid dušše on valmistatud klaaskiust või akrüülist ja on saadaval kas ühe suure üksusena või erinevatest tükkidest koosneva komplektina.

lihtne dušinurk, kokkupandav dušinurk, dušinurk, dušinurga paigaldamine, dušinurga ehitamine, kuidas valida dušinurka, sanitaartehnilised tööd, torumees
Lihtne kokkupandav dušinurk.

Vann ja dušš koos

Vanni ja duši kombinatsioon võimaldab käia kiiresti pesemas aga samas jääb alles võimalus võtta ette pikem vanniskäik. Kuna pidevalt voolava ja pritsiva vee tõttu on vannituba pärast duši all käimist märg tuleks paigaldada dušikardinad või vanniseinad, et põrand kuivana hoida. Arvestama peab ka sellega, et seda tüüpi lahendus ei sobi liikumisraskustega inimestele.

Kuigi vannituba on ehitatud niiskuskindlatest materjalidest vajavad põrandad, seinad ja laed hoolt, et nende eluiga oleks pikk. Kui pinnad on pidevalt niisked väheneb nende eluiga ja võib tekkida hallitus. Seega hoia nii põrand kui ka seinad võimalikult kuivana ning taga piisav ventilatsioon.

vann, dušinurk, dušinurga paigaldamine, dušinurga ehitamine, kuidas valida dušinurka, sanitaartehnilised tööd, torumees
Vann ja dušš on mugav kombinatsioon kui vannitoas ei ole liigselt ruumi kuid lisaks duši all käimisele meeldib nautida ka vannimõnusid.

Äärteta dušinurk

Selle duši nimetus tuleneb kabiini ääre või lävepaku puudumisest. Tänu sellele saavad liikumisraskustega inimesed dušši paremini kasutada, kuna nad ei pea üle ääre astuma. See tähendab, et dušinurga ja ülejäänud vannitoa põrand peavad olema samal tasemel. Käidavatel duššidel võib puududa ka üks sein, mis muudab ligipääsu ja kasutamise mugavamaks. Selline dušš pole aga eriti privaatne.

äärteta dušinurk, dušinurk, dušinurga paigaldamine, dušinurga ehitamine, kuidas valida dušinurka, sanitaartehnilised tööd, torumees
Ääreta dušinurk võimaldab seda mugavalt kasutada ka liikumisraskustega inimestel.

Nurgadušš

Väikeses vannitoas on nurgadušš hea lahendus, sest võtab minimaalselt ruumi. Sellise dušinurga ehitamiseks on vaja paigaldada alus, mis on kahest küljest piiratud seinaga. Teised kaks külge on klaaskiust ja üks neist toimib uksena. Nurgaduši saab ehitada ise või osta valmiskujul dušialuse. Loe ka: Dušialuse eelised, puudused ja paigaldamine ABC

Hulknurkne dušinurk

Selline dušš ehitatakse samuti nurka, kuid kahe paneeli asemel kasutatakse kolme või enamat paneeli. Hulknurkse duši puhul moodustavad kaks või enamat külge vannitoa seinad ja nende vahel paneel, mis toimib uksena. Hulknurkse duši kuju on peenem kui tavaline kandiline nurgadušš ja see toimib paremini kõrgetasemeliste disainidega.

dušinurk, dušinurga paigaldamine, dušinurga ehitamine, kuidas valida dušinurka, sanitaartehnilised tööd, torumees
Luksuslik dušinurk.

Ristkülikukujuline dušinurk

Enamus dušidisaine on ruudukujulised, kuid ristkülikukujulised dušinurgad annavad rohkem liikumisruumi. Sellised dušinurgad sobivad suurematesse vannitubadesse. Tänu oma kujule on duši all kümblemiseks suurema ruumi. Lisaks sobib see kasutamiseks liikumisraskustega inimestele, kuna kohmakas ratastool ei jää nii palju ette.

dušinurk, dušinurga paigaldamine, dušinurga ehitamine, kuidas valida dušinurka, sanitaartehnilised tööd, torumees
Ristkülikukujulised dušid sobivad suurematesse vannitubadesse.

Aurudušikabiin

Selline dušš koosneb aurugeneraatorist ja niiskust kinni hoidvast kabiinist. Tegu on tõeliselt luksusliku lahendusega, kui on soov pesemise ajal midagi erilist kogeda. Erinevalt paljudest teistest lahendustest peaks sellise duši paigaldama professionaal, sest kabiinist välja pääsev aur võib vannitoas palju pahandust teha.

Põnevad dušiotsikud ja segistid

Lisaks tavapärasetele dušisegistitele ja -otsikutel on kaubanduses saadaval huvitavaid lahendusi, mille abil muuta oma dušinurk mugav ning efektseks.

Nutikas dušš

Nutiduši saab seadistada kasutades selleks juhtpaneeli või äpi abil vastavalt enda soovidele. Pane paika sobiv temperatuur, veesurve ja pesemise kestus. Nii saab liita ideaalsed pesemistingimused ja hoida veekasutuse mõistlikul tasemel. Seejuures saab erinevatele kasutajatele salvestada just neile sobivad seadistused.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kosedušš

Põneva lahendusena saab vannitoa dušinurka paigaldada ka kosesegisti, mis sobib põhimõtteliselt iga kabiini disainiga. Segisti nimetus pärineb vee langemise efektist. Nimelt langeb sellest vesi väga laia veejoana, mis tekitab tunde, nagu seisaks päris kose all. Selge on see, et seda tüüpi dušš ei ole kuigi säästlik, sest kasutatakse rohkem vett kui tegelikult vaja läheb.

Vihmadušš

See laia otsaga dušiotsik osutab põrandale ja sellest langeb vesi sarnaneb vihmasajule. Vihmadušš on kahtlemata mõnus vannitoa aksessuaar kodus ja mõjub justkui kosena.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge