+ Lisa oma töö      

Ehitusfirmade konkureerimine tagab mõistlikud hinnad: Sten-Marki kogemus

28. detsember 2022 Hange.ee
Tagasi
korteri siseviimistlus, siseviimistlustööd, viimistlustööd, sisekujundus, maalritööd, laetööd, lagede viimistlemine, krohvimine, pahteldamine

Ka ehitusvaldkonnaga kursis olles tuleb aeg-ajalt ette olukordasid, kus ise tegemine ei tule kõne alla ja eesootav töö eeldab head lõpptulemust silmas pidades hoopis vastava ala spetsialisti asjatundlikku kätt. Sten-Mark, kes enda sõnul tänu eelnevale töökogemusele ehitamisega just hätta ei jää tunnistab, et oma Tallinnas asuva korteri renoveerimise käigus on ette tulnud mõned sellised tööd, mille osas on osutunud vajalikuks leida objektile sobiv spetsialist.

Üks selline töö, mille osas Sten-Mark oma oskusi piisavaks ei pidanud, oli seinte ja lagede krohvimine. Antud töö puhul tundus eriti vajalik asjatundja kaasamine, kuna lisaks pindade viimistlemisele, oli vajalik need ka esimese asjana lauspahteldamise abil sirgeks ajada.

Kõigepealt proovis Sten-Mark leida läbi spetsialisti tutvuste, kuid seda katset ei saanud lugeda eriti viljakandvaks. Pakkumisi küll tehti aga need ei olnud väga sisukad. Samuti otsustas ta hinnapakkumist küsida kohalikult ehitusettevõttelt, mille reklaami oli ta mitmel korral näinud, kuid pakutav ületas tunduvalt tööks planeeritud eelarvet.

Oma järjekordsel ehituspoe külastusel kuulis Sten-Mark, aga Hange.ee reklaami ja otsustas, et miks mitte seda võimalust proovida. Seda vaatamata asjaolule, et tal puudus igasugune eelnev kogemus selles keskkonnas. Samuti ei olnud tema tutvusringkonnas kedagi, kes oleks Hange.ee ehituskeskkonda kasutada proovinud.

Nii lisaski Sten-Mark Hange.ee keskkonda oma esimese tegemist vajava töö, milleks oli lagede ja seinte krohvimine, pahteldamine ning värvimine. Töö lisamine tundus seejuures Sten-Markile pigem lihtsa ülesandena, sest tuli vaid lihtsalt kirjeldada, mida vaja teha. 

Lisatud tööle tehti kokku kolm pakkumist, millest odavaim oli kaks korda soodsam kui kohalikult ehitusettevõttelt saadud pakkumine. Seega, mahtus hinnapakkumine hästi ka Sten-Marki renoveerimisprojekti eelarvesse. Siiski ei sündinud otsus kohe, vaid eelnevalt lepiti kokku kohtumine objektil, ning vaadati üle ka muud pakkumised.

korteri siseviimistlus, siseviimistlustööd, viimistlustööd, sisekujundus, maalritööd, laetööd
Korteri seinad ja laed enne remonditöid.

Odavaima pakkumise teinud ehitusettevõtte esindajaga kohtumine kulges Sten-Marki jaoks edukalt. Selgelt oli aru saada, et tegemist on spetsialistiga, kes mõistab hästi, mis on töö sisu ja ootused. Lisaks selgus vestluse käigus õnneliku kokkusattumisena, et selle firma esindaja elab Sten-Marki objektile väga lähedal, mis tegi tööde teostamise tunduvalt mugamaks. Sten-Mark ise usub, et tal lihtsalt vedas. 

Peale kohtumist jättis Sten-Mark endale nädala jagu aega, et oodata ära teised pakkumised. Kuigi pakkumisi ei tulnud ülearu palju, oli selge, et teised ettevõtted on eelnevast kallimad. Samuti ei tundunud nende jutt antud teemal nii ladus, kui spetsialistil, kellega kohtutud sai. Seega kui nädal sai läbi, otsustas Sten-Mark odavaima pakkumise vastu võtta.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Ainus asi, mis väljavalitud ettevõtte puhul võiks enamikus inimestes usaldamatust tekitada, oli asjaolu, et tegemist oli hiljuti asutatud firmaga. Selle omanikul oli küll pikaajaline kogemus ehitusvaldkonnas, kuid seni ajani oli töötatud hoopis Soomes. Nüüd oli aga tekkinud soov oma meeskonnaga Eesti ehitusturul kanda kinnitada.

Sten-Marki see aga ei hirmutanud. Vastupidi, kuna jällegi ilmselt hea kokkusattumusena oli ka ta ise ennist tegutsenud oma ettevõttega Soome ehitusmaastikul, oli antud olukord talle tuttav. Sellest ka usaldus ja uskumine, et endale Eestis positiivse kuvandi loomiseks ilmselt pingutatakse rohkem, kui mõni vana tegija seda teeks.

Kui ettevõttel on hea tagasiside, siis võib eeldada, et nad teevad oma tööd hästi.

Töö saigi tehtud väga kvaliteetselt, kõik oli viimse lihvini paigas ja tulemus on suurepärane. Seepärast pidas Sten-Mark ka väga oluliseks jätta ettevõttele Hange.ee keskkonda tagasiside. Nagu ta ise ütleb, siis see aitab toetada spetsialisti, eriti kui tegemist on väikese ettevõttega.

korteri siseviimistlus, siseviimistlustööd, viimistlustööd, sisekujundus, maalritööd, laetööd
Korteri seinad ja laed pärast siseviimistlustöid.

Hange.ee keskkonda peab Sten-Mark heaks keskkonnaks nii ehitusettevõtetele, kui ka nende klientidele. Seal on võimalik igal ettevõttel teha pakkumisi ja leida tööd. Nõuded ei ole seejuures väikseid ettevõtteid silmas pidades liiga suured ja igaüks leiab endale sobiva.

Kuigi Sten-Mark nendib, et ehituses on kõik võimalik, tundub talle Hange.ee loodud süsteem ehitusettevõtte valikul usaldusväärsena. Kui ettevõttel on hea tagasiside, siis võib eeldada, et nad teevad oma tööd hästi, leiab Sten-Mark. Seega ei välista ta Hange.ee keskkonna kasutamist ka mõne tulevikuprojekti tarbeks, kus taas on vaja leida oma ala spetsialist.

Vaata ka lõppenud tööd "Lagede, seinte krohvimine, pahteldamine ja värvimine". Sten-Mark andis ettevõttele maksimumtärnid. 

hinnang töö teostajale, ehitusettevõtte hinnang
Töö tellija hinnang ehitustööde teostajale.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge