+ Lisa oma töö      

7 enamlevinud viga silikooni paigaldamisel: Kuidas neid vältida?

28. juuli 2023 Hange.ee
Tagasi
silikooni pealekandmine, kuidas silikooni kasutada, silikoon, silikoonimine, silikooniga tihendamine, silikooni kasutamine, vead silikooni kasutamisel

Silikoon on äärmiselt mitmekülgne ja laialdaselt kasutatav materjal nii ehitus- kui ka remonditöödel, olles populaarne valik nii viimistlus- kui tihendusmaterjalina. Selle põhjuseks on silikooni omaduste mitmekülgsus ja kasutuslihtsus. Silikoonimise abil on võimalik täita peenemaid pragusid ja muuta erinevate viimistlusobjektide ühenduskohad märkamatuks. Eriti väärtuslikuks osutub silikoon niisketes ruumides, kuna see võimaldab niiskuskindlalt sulgeda kõik peened praod, kuhu tavaline vuugisegu oma olemuselt ei sobi. Järgnevalt pakume praktilist ülevaadet levinud vigadest silikooni kasutamisel ning jagame näpunäiteid, kuidas neid vigu vältida, tagamaks parimad tulemused silikoonitöödel!

Silikoon on võrdlemisi soodne kuid äärmiselt funktsionaalne materjal, mõnes kohas isegi asendamatu. Siiski tuleb silikooni kasutamisel arvestada selle piiratud elueaga - keskmiselt tuleks iga viie aasta tagant vana silikoon uue vastu välja vahetada. Silikoonimine ei nõua küll kalleid ega keerulisi tööriistu, kuid see võib olla ajamahukas ettevõtmine, mille puhul on heade tulemuste saavutamiseks oluline kvaliteet. 

Kui tunnete, et see pole teie tugevus, tasub kutsuda silikooni paigaldamise töid teostama oma ala spetsialist. Järgnevalt toome välja seitse peamist viga, mida silikoonimisel sagedasti tehakse ja mida tuleks igal juhul vältida.

1. Viga: Valitakse vale silikoon

Kui te silikoonidest midagi ei tea, tasub kindlasti pöördu enne selle ostmist ehituspoes töötava spetsialisti poole, et valida õige toode. See lihtne samm aitab vältida hilisemaid probleem ja tagada parimad tulemused silikoonitöödel.

Oluline on märkida, et erinevatel ehitusmaterjalide puhul kasutatakse ka erineva otstarbega silikoone. Näiteks on olemas spetsiaalsed silikoonid kivile ja klaasile ning eraldi tüübid sise- ja välitöödeks. Lisaks leidub ka spetsiaalseid tulekindlaid silikoone. Kõige suurema tõenäosusega läheb enamikel inimestel silikooni vaja vannitoas, kus see peab olema kindlasti niiskus- ja hallituskindel.

Kui soovid kasutada silikooni värvitavate pindade ühenduskohtades, siis tasub teada, et silikoonid ei ole värvitavad. Seetõttu tuleb valida kasutatava pinnaga võimalikult sarnases värvitoonis silikoon. 

silikooni valik, silikooni valmine, milline silikoon valida, kuidas valida silikooni, vale silikoon
Erinevad silikoonitüübid on mõeldud erinevateks kasutusaladeks ja tingimusteks.

2. Viga: Vana silikooni ei eemaldata korralikult

Enne uue silikooni pealekandmist on oluline vana silikooni täielik eemaldamine, kuna see võib olla pragunenud ja ei hoia enam hästi aluspinnast kinni. Lisaks võib aja jooksul niisketes ruumides tekkida selle peale hallitus. Seega, kui soovid saavutada head tulemust, tuleb kogu vana silikoon korralikult eemaldada.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Silikooni eemaldamiseks on mitu võimalust. Üks võimalus on kasutada teravat nuga, kuid sel juhul peate olema ettevaatlik, et mitte kriimustada ümbritsevaid objekte. Kindlam valik on kasutada spetsiaalset silikoonieemalduskaabitsat, mis on valmistatud plastikust ja seega ei kahjusta ümbritsevat pinda. Kui olete suurema osa silikoonist eemaldanud, saate kasutada spetsiaalset silikoonieemaldusvahendit. See muudab vana silikooni pehmemaks, muutes selle plastiliini taoliseks massiks, mis on kergesti eemaldatav. See võimaldab teil pinda põhjalikult puhastada, tagades suurepärase nakkuvuse uuele silikooni kihile.

silikooni eemaldamine, kuidas eemaldada silikooni, silikooni tööd, silikooni puhastamine, vead silikooni kasutamisel
Enne uue silikooni pealekandmist tuleks kindlasti hoolikalt eemaldada vanad jäägid, et tagada parim tulemus.

3. Viga: Silikoonitav pind on märg ja must

Enne silikoonimist on äärmiselt oluline puhastada aluspind hoolikalt nii, et seal ei oleks lahtist värvi, määrdeid ega tolmu. Lisaks puhtusele peab pind olema ka täiesti kuiv. Kui vuugis on niiskust, tuleks see eemaldada pabersalvrätikuga või kasutada näiteks fööni, kui pragu on liiga kitsas. Kui neid ettevalmistustöid ei tehta, ei kinnitu uus silikooniriba ühtlaselt kogu ulatuses, mis võib mõjutada tulemuse kvaliteeti.

4. Viga: Silikoonituubi otsak avatakse valesti

Enne poest ostetud silikoontoru kasutamist tuleb selle otsakult ära lõigata õiges suuruses tükk, arvestades vuugi laiust, mida silikoonitakse. See on oluline etapp, kus täpsus on hädavajalik, et vältida olukorda, kus silikooniriba jääb liiga kitsaks või hoopis laiaks ja katab liigselt ümbritsevaid objekte. Lõigata tuleks pigem vähe ja seda teha 45-kraadise nurga all. 

silikooni otsiku lõikamine, vead silikooni kasutamisel
Väga oluline on lõigata silikoonituubi otsakule õige suurusega ava.

5. Viga: Silikoonitakse liiga laiasid ja sügavaid vuuke

Silikoonimine on mõeldud eelkõige  kitsaste pragude täitmiseks. Kui avad on väga laiad, tuleks kasutada teisi vahendeid. Liiga laia ava puhul võib silikoon vuugi servade küljest lahti tulla. Samuti ei ole silikoon mõeldud sügavate pragude täitmiseks. Kui soovid sulgeda sügava ava, täida see enne näiteks vahu või muu sobiva materjaliga ning lisa silikoon vaid pindmisele kihile, et tagada parim tulemus silikoonitöödel.

6. Viga: Ei tehta eelnevalt proovi

Algajatel võib olla päris keeruline silikoontoru terve vuugi ulatuses ühes sujuva liigutusega paigaldada. Kui olete ebakindel katsetage silikooni paigaldamist mõnel ära visataval objektil. Leidke õige nurk ja ärge katkestage tööd silikooni paigaldamise ajal. Kui ava on väga pikk, võite alustada keskelt, kus jääb liitekoht, ja seejärel liikuda nurkadesse.

Silikoonimisel ümbritseva teipimine võib osutuda väga kasulikuks ja oluline sõltuvalt olukorrast ja kogemustasemest. See võib aidata vältida silikooni üleliigset laialivalgumist ja kaitsta ümbritsevaid pindu ning lihtsustada hilisemat puhastustööd.

pinna teipimine, silikooni pealekandmine, silikoonimine, vanni silikoonimine, niiske ruum, silikoon, vannituba, dušinurga silkoonimine
Vuuki ümbritseva pinna teipimine aitab vältida silikooni liigset laialivalgumist ja lihtsustab pinna puhastamist pärast tööde lõppu.

Oluline on ka mitte avaldada silikoonipüstolile liiga palju survet, kuna vastasel juhul võib silikoon jätkata väljumist pärast päästiku vabastamist ja töö katkestamist. Soovitan enne töö alustamist püstoliga katsetada, et leida õige surve ja mugavaim paigaldustehnika.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

7. Viga: Pärast silikoonimist unustatakse pinda siluda

Isegi kui silikoonitud vuuk näeb pärast töö teostamist välja väga hea, ei tohiks unustada selle silumist. Silumine tagab, et kogu silikooniriba kinnitub terves pikkuses ühtlaselt ja üleliigne eemaldatakse.

silikooni silumine, silikooni spaatel, silikooni pealekandmine, kuidas silikooni kasutada, silikoon, silikoonimine, silikooniga tihendamine, silikooni kasutamine
Peale kantud silikooni silumine spaatli abil.

Ühe võimalusena võite selle etapi jaoks kasutada seebiveega niisutatud sõrme, millega ühtlase survega üle silikooniriba libistate. Tänapäeval on muidugi saadaval ka palju ühtlasemat tulemust andev spetsiaalne spaatel, mille silikooniga töötades endale igal juhul hankida võiks. Spaatli kasutamine annab professionaalsema ja viimistletuma välimuse silikoonitöödele.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge