+ Lisa oma töö      

Varjualune koduhoovi - millised on võimalused?

27. juuli 2022 Hange.ee
Tagasi
varjualune, varjualune hoovis, varjualuse ehitamine, varjualuse paigaldamine, lehtla, aiamaja, päikesevari, päikesevarju paigaldamine, varjualune aias, aia varjualune, hoovi kujundamine

Koduhoov on koht, kus mõnusalt aega veeta. Kui aga väljas sajab vihma või päike on kõrvetavalt kuum ei ole üldjuhul tahtmist ka väljas olla. Siis on vaja varjualust, mis kaitseb nii sademete kui ka päikese eest.

Oma varjualuse rajamine või ost ei pea olema kallis. Igasugune struktuur, mis pakub kaitset päikese ja sademete eest, teeb vajaliku töö ära.

Puu

Varjualuse loomiseks ei ole vaja alati midagi ehitada. Piisab puu istutamisest. Puud on alati pakkunud varju ja linnainimesed on hakanud mõistma nende olulisust kuumalainete ajal. Kuumalaine ajal linnas liikudes otsitakse pidevalt varju ning on kahju, kui puude asemel märgatakse vaid betoonist struktuure. Arstidki väidavad, et parim kaitse UV-kiirguse eest ei ole päikesekreem, vaid vari.

Selle asemel, et linnapildis või koduhoovis puid langetada, oleks vaja neid säilitada ja nende eest hoolitseda.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Päikesevari

Päikesevari on nagu vihmavari, kuid sademete asemel kaitstakse end päikese eest. Päikesevarje saab näha filmides, kus kõrgklassi preilid jalutades enda kaamet nahka päikese eest kaitsevad. Päikesevarje kasutatakse ka rannas, kus need mõnusamaks olemiseks üles seatakse. Suvisel ajal kasutatakse päikesevarje välikohvikute terrassidel, et külastajatel liiga kuum ei oleks.

Samamoodi saab päikesevarju üles seada tagahoovi, et väljas rohkem aega veeta, kartmata päikesepistet saada. Päikesevarjud on erineva suurusega. Väikest päikesevarju on mugav päikese liikumise järgi paigutada. Terrassile või aeda paigutatakse sageli aga suurem päikesevari, mida on võimalik kokku pakkida ja talvekuudel kuuris või garaažis ladustada. Sellised varjud on nii suured, et nende alla saab seada ka lauad, toolid ja lamamistoolid.

päikesevari, päikesevarju paigaldamine, varjualune aias, aia varjualune, hoovi kujundamine
Päikesevari on võrdlemisi soodne lahendus, mis kaitseb nii inimesi kui ka terrassimööblit liigselt kuuma päikese või sademete eest.

Lehtla

Püsivamaks lahenduseks võib tagahoovi ehitada lehtla. Tegu on väikese sõrestikulise varjualusega, mida kasutatakse puhkekohana enamasti pargis või aias. Selliseid suvepaviljone on nii lihtsa kui ka keerulisema disainiga. Lihtsamad on nelja toetusposti ja sarikatega struktuurid, mille saab paigutada aia nurka ning lasta aastate jooksul külgedelt ja laest ronitaimedega katta. Midagi sarnast leiab Tartu Botaanikaaia sissepääsu lähedalt.

Lihtsamad struktuurid on tehtud immutatud männipuidust ja neil puudub katusekattematerjal. Selle (nt pleksiklaasi) saab ka ise lisada, kuid lihtsam oleks osta lehtla, millel on juba katus olemas.

lehtla, lehtla ehitamine, lehtla paigaldamine, lehtla ronitaimed, puhkenurk aias, varjualune aias, aia varjualune, hoovi kujundamine
Lehtla on sõrestikuline mõnus varjualune, mis katavad sagedasti ronitaimed.

Belvedere

Natuke uhkem lahendus on belvedere, mis tähendab itaalia keeles ilusat vaadet. Tegu on ringikujulise struktuuriga, mis üldjuhul paigutatud maapinnale. Sellised ehitised olid populaarsed renessansi- ja barokkarhitektuuris, mida taaselustas historitsism 19. sajandil ja 20. sajandi alguses.

Kuusnurkne aiamaja

Romantiline ja hubane klassikalise stiiliga kuusnurkne aiamaja sisseehitatud pingi ja lauaga on kompaktne ja praktiline lahendus neile, kes otsivad varjualust. Tegu on avatud struktuuriga, kus seinad on pool toetuspostide kõrgusest, et jätta ruumi aknaaukudele. Sellise toote saab osta valmiskujul või osadena ja selle ise kinnistul kokku panna. Kuigi tegu on lihtsa puitehitisega, peab selle eest välja käima paar tuhat eurot.

avatud aiamaja, aiamaja ehitamine, aiamaja paigaldamine , paviljon, aiamaja, varjualune, hoovi varjualune
Kuusnurkne avatud aiamaja.

Aiamaja

Need, kellel on rohkem vahendeid ja võimalusi, võivad kaaluda kõikide mugavustega aiamaja soetamist. Nende hinnad jäävad tuhandetesse eurodesse. Sellistes aiamajades võib olla mitu tuba, kööginurk, elutuba koos diivani ja televisiooniga, oma tualett jne. Aiamaja võimaldab pakkuda külalisetele lisamajutust. Privaatsuse saamiseks saab seal majas veeta tunde ja koos eraldi küttesüsteemiga saab maja kasutada ka külmal ajal.

aiamaja, minimaja, varjualune
Aiamaja on mõeldud peamiselt suviseks kasutamiseks kuid neid saab kohandada ka aastaringselt kasutatavaks.

Varikatus

Varikatus on nelja tugiposti ja katusega struktuur, mis on mõeldud varju pakkumiseks. Varikatus on piisavalt suur, et selle alla paigutada mitu tooli ja lauda või seda kasutada küttepuude kaitsmiseks ilmastikuolude eest. Selline varikatus on pigem püsilahendus, kuid seda saab vajadusel ka liigutada.

varikatus, varikatuse paigaldamine, varikatuse ehitamine, paviljon, aiamaja, varjualune, hoovi varjualune
Lihtne nelinurkne varikatus.

Soodsama lahendusena on saadaval puidust varikatused, kuid metallist ja puiduimitatsiooniga lahendused on kallimad ning säilivad kauem.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Aiatelk

Hea lahendus aeda varjualuse loomiseks on sinna püsti panna aiatelk. Kaubanduses on saadaval väiksemad ja suuremad lahendused. Väiksemad on ruudukujulised diagonaalse katusega telgid, mille alla saab varjuda. Telgi saab vajadusel katta võrkseinaga, et sääsed ja muud putukad eemale hoida. Suuremad aiatelgid on ristkülikukujulised diagonaalse katusega struktuurid, mis mahutavad kümneid inimesi. 

aiatelk, aiatelgi paigaldamine, varjualune, hoovi varjualune
Aiatelk pakub varju, privaatsust, kaitset ilmastikuolude ja putukate eest.

Suuremates aiatelkides saab tähistada suuremaid sündmusi, sünnipäeva või pidada pulmi. Tavaliselt on sellised telgid valged, et kuuma ilmaga telgis liiga kiirelt palavaks ei läheks. Kuuma vältimiseks on võimalik hoida telk mõlemalt poolt lahti, et tuul läbi käiks.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge