+ Lisa oma töö      

Saunakabiin: mida teada ja mida mitte teha?

22. märts 2022 Hange.ee
Tagasi
Saunakabiin, sauna kabiin, infrapunasaun, elektrikerisega saun, saun korteris

Saunakultuur on eestlastele väga omane ning iga koosviibimise teeb paremaks üks korralik saunaskäik. Saun on traditsiooniliselt olnud osa külaskäigust maale, kuid tehnoloogia arenemisega saab lihtsa vaevaga sauna paigutada ka linnakorterisse. Siinkohal vaatamegi, mida sauna rajamisel teha ja mida mitte teha. 

Kas ma pean muretsema tulekahju või veelekke pärast, kui olen sauna rajanud?

Tänapäeval on lihtsa vaevaga võimalik korterisse või eramajja paigutada kabiinist saun, mis sarnaneb rohkem suurele riidekapile. Need töötavad ilma avatud leegita ning elektrisüsteemid on hoolikalt ära peidetud, et nendega probleeme ei tekiks. Võib-olla tekitab küsimusi põrandakate või kuhu saun üldse paigaldada? Tänapäevaste teisaldatavate saunade puhul sobivad enamus põrandakatteid ning need on mugava suurusega, et neid peaaegu igasse ruumi paigutada.

Kuid sellele vaatamata peab tähelepanu pöörama teatud nüanssidele, et kabiinist saun majapidamises probleeme ei tekitaks. 

Kas kabiinist sauna paigaldamine on ohutu?

  • Sauna korraliku isolatsiooni tõttu ei pea muretsema põrandakatete ega niiskuse pärast. 
  • Seni kuni Sinu saunal on elektrisüsteem töötab 220 voldiga ei teki reeglina probleem ka selle kasutamisel ja seda isegi korteris.
  • Sauna sisetemperatuur ei mõjuta temperatuuri sinu elamises.
  • Korrektselt paigaldatuna ei ole saunas tuleohtu. Järgi kõiki ohutusreegleid ja siis on kõik turvaline.

Kabiinist sauna saab ideaalselt paigaldada keldrisse, garaaži või muule vabale alale. Sauna keldrisse rajamisel pea meeles, et seal ei oleks liiga niiske. Kui sinu saun on külmem kui ülejäänud majas, siis pole viga, sest puust materjalid ja korrektne elektrisüsteem peavad suurele temperatuurimuutusele hästi vastu. Kuna keldrid ei ole enamasti isoleeritud, siis võib sauna soojenemine rohkem aega võtta. 

Saunakabiini põrandakatteks sobivad enamik olemasolevaid materjale. Ideaalsed materjalid võiks olla siiski viimistletud betoon- ja puitpõrand.

Ära kasuta saunakabiin all vaipa, sest:

  • vaiba kasutamisel on raskem põrandat puhtana hoida;
  • higi ja niiskus võib vaiba kiiresti määrida;
  • vaiba kasutamisel on suurem põlengu tekkimise oht;
  • vaibale võivad jääda jäljed, kui sa soovid sauna hiljem mujale viia. 

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Ära kiirusta sauna valimisega

Sauna valimisel ära vali kohe esimest, mis sulle poes silma jääb. Mõtle sellele, milline saun sulle kõige enam sobib. Äkki sind huvitab rohkem sauna ravielemendid ja lõõgastumine? Saun ei ole sinu jaoks ekstreemsport ning sa ei taha ülekuumeneda? Sellisel juhul sobib sulle paremini infrapunasaun. Kui soovid aga traditsioonilist sauna aga puuküttega kerist ei ole võimalik paigaldada siis on lahenduseks elektrikeris. Kindlasti arvesta ka sauna kabiini mõõtmetega.

Aga võib-olla sa oledki traditsionalist ja sulle meeldib saunas istudes kui elav tuli loob sauna mõnusa atmosfääri. Lisaks ei kuivata puukeris õhku? Sellisel juhul tee valik puuahjuga sauna kasuks. Kuid puuküttega kerise puhul arvesta ka sellega, et see vajab korstent, mistõttu korterelamus kasutamine võib osutuda võimatuks. Lisaks kulub sauna soojendamisele aega ja vaeva ning arvestada tuleb ka küttematerjali ostmise ja ladustamisega.

Seega liiga kiiresti sauna ja selle kütteallika valimine ei võimalda sul kõiki võimalusi läbi kaaluda ja lõppotsus osutub valeks.

Saunakabiin, sauna kabiin, infrapunasaun, elektrikerisega saun, saun korteris
Vannituppa paigaldatud saunakabiin.

Ära vali liiga suurt ega liiga väikest saunakabiini

Liiga väikese sauna puhul oled sa kuumas ruumis koos teistega nagu kilud karbis. Liiga suur saun aga kulutab liialt energiat ning võtab palju ruumi. Sauna suuruse valikul küsi endalt järgmised küsimused:

  • Kui palju inimesi üheaegselt sauna kasutab?
  • Kes on selle põhilised kasutajad?
  • Ehk kasutad seda peamiselt üksi?

Lisaks ei tohiks sauna omaalgatuslikult ehitada, eriti korterisse. Räägi sauna paigaldamise otsus läbi oma korteriühistuga ja mõne asjatundjaga, kes oskavad öelda, kas, kuhu ja milline saun sulle kõige enam sobiks. Kui sul on oma maja, siis on sauna rajamisel vähem takistusi. Küll aga peaks mõtlema õigele põrandakattele, turvalisusele ning ventilatsioonile.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge