+ Lisa oma töö      

Mida pidada silmas funktsionaalse ja ilusa telekanurga kujundamisel?

21. september 2022 Hange.ee
Tagasi
telekanurk, teleka seinale kinnitamine, teleka kinnitamine, kuhu paigaldada teler, teleka paigaldamine, telekanurga loomine

Tänapäeval on televiisor muutunud elementaarseks tarbeesemeks pea igas kodus. Oma mitmekülgsete funktsioonidega, aitab see pimedatel õhtutundidel lahutada meelt nii suurematel kui ka väiksematel pereliikmetel: läbi kaasakiskuvate visuaalide, kirka heli ja viimasel ajal ka üha interaktiivsemaks muutuva suhtluse abil. Selleks aga, et saaksime televiisori poolt pakutavat maksimaalselt nautida, tuleb esmalt leida sellele elutoas sobiv koht. Kuna teler ei pruugi olla sisekujunduslikult just kõige kaunim objekt, siis tuleb esteetika austajatel lahendada ülesanne, kuidas see suur must nelinurkne objekt võimalikult märkamatult ülejäänud interjööri sulandada.

Mida arvestada televiisori asukoha valikul?

Kuna televiisor ja temaga ühilduvad seadmed on vaja elektrivõrku ühendada, tuleb esmalt vaadata, millises seinas on olemas stepslid. Juhul, kui tegemist on uuema tüüpprojekti järgi ehitatud elamuga, siis on ilmselt selleks tarbeks mõni konkreetne seinapind koos kõige vajalikuga juba planeeritud ja suure tõenäosusega on selle asukoha näol tegemist ka parima võimaliku lahendusega. 

Muudel juhtudel tuleb otsida toas ringi vaadates televiisorinurgale sobivaid asukohti, kuid võimalik, et kohtades kust leiad võimaluse seadmete elektrivõrku ühendamiseks ei ole ruumi tänapäevase suure televiisori paigutamiseks.  Sellisel juhul tuleb kaaluda sobivasse asukohta elektriühenduse ja vajaliku arvu stepslite toomist.  Enne elektrikuga nõu pidamist ei tasu plaanist loobuda, kuna tihti võib selguda, et selline lahendus on lihtsam kui arvatakse.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Juhul, kui internet ja televisiooniteenused jõuavad sinuni läbi õhu, mõtle ka sellele, kuhu saad paigutada ruuteri, nii et sellel ka korralik levi oleks. Ruuter ei pea ilmtingimata paiknema televiisori kõrval, kuid kui paigaldad selle kehva levisignaali tõttu mujale kui telekanurka, arvesta, et kahe seadme vahel hakkavad jooksma juhtmed.

Kindlasti ära planeeri telekanurka läbikäidavasse kohta. Kuna televiisori vaatamisel naudime selle poolt pakutavat suures osas visuaali vahendusel, siis on äärmiselt häiriv, kui filmi kõige põnevama stseeni ajal või telekamängu otsustavas lahingus mõni pereliige parasjagu televiisori esist läbikäiku otsustab kasutada.

Jälgi, kust tuleb tuppa loomulik valgus ja ära paiguta televiisorit asukohta, kus intensiivne lõunapäike sellele otse peale paistab. Sellisel juhul hakkab peegelduv päikesevalgus pildi vaatamist häirima, ning selgetel suvepäevadel võib see sootuks võimatuks muutuda. Äärmisel juhul võid muude valikute puudumisel lahendada olukorra piisavalt paksude kardinate või veel parem pimendava rulooga

telekanurk, teleka seinale kinnitamine, teleka kinnitamine, kuhu paigaldada teler, teleka paigaldamine, telekanurga loomine
Telekanurka ei tasu planeerida väga läbikäidavasse kohta ja silmas peab pidama ka valgustite asetust ning loomulikku valguse langemist.

Valguse langemisega arvesta ka toas kasutatavate valgustite puhul. Nende valgusvihk võib televiisori ekraanilt peegeldudes hakata selle vaatamist segama. Laevalgustite puhul jälgi, et ükski lamp ei oleks suunatud otse telekanurka ja vajadusel suuna need eemale. Eesmärgiga vaatamiskogemust veelgi mugavamaks teha, on tark sellesse ruumi paigaldada timmerdatav valgusti, et valgustugevust saaks igal ajal vastavalt valgusoludele reguleerida. Kui kasutad elutoas kohtvalgusteid, siis arvesta, et televiisori vaatamise ajal ei ole mugav kasutada valgusallikaid, mis asuvad televiisori ees ja need tuleks selleks ajaks välja lülitada. Seega paigalda vajadusel lisavalgustus teleka külgedele.

peidetud kaablid, telekanurk, teleka seinale kinnitamine, teleka kinnitamine, kuhu paigaldada teler, teleka paigaldamine, telekanurga loomine
"Puhtama" ilme aitavad luua teleka taha peidetud kaablid.

Peida ära juhtmed

Kuna televiisori ja temaga kokku käivate seadmetega tuleb kaasa suur hulk vajalikke juhtmeid, tasub juba eos mõelda, kuidas need telekanurgas võimalikult suures osas ära peita. Suured juhtmepuntrad telekalaual või põrandal ei ole kindlasti kõige kenam vaatepilt.

Kui seadmed on paigas, tasub parima tulemuse saavutamiseks sellises asukohas kasutada juhtmete organiseerijaid ja nende õigesse kohta suunamiseks kinnitusklambreid. Nii on võimalik seadmete tagant võimalikult märkamatult juhtmed suunata telekalaua või riiuli taha. Juhul kui televiisor on paigaldatud seinale ilma mööblit kasutamata, tasub kaaluda seinale juhtmete peitmiseks seinakattega kokku sobiva kaablikarbiku installeerimist või miks mitte lasta veel täiuslikuma ja märkamatu tulemuse saamiseks ehitada selleks tarbeks hoopis spetsiaalne seinasisene lahendus.

Kuhu ja kui kõrgele televiisor panna?

Televiisori paigaldamiseks on põhimõtteliselt kaks viisi: selle seinale kinnitamine ja teleri alla installeeritud jala abil sobivale mööbliesemele asetamine. Kui sobiv televiisori jalg on ostes alati kaasas, siis sobiv seinakinnitus tuleb soovi korral ise juurde osta.

Ideaalselt paigaldatakse telekas sellisele kõrgusele, et diivanilt või tugitoolist oleks võimalik mugavalt televisioonipilti täpselt silmade kõrguselt jälgida. Sobivat kõrgust tuleb kindlasti enne katsetada, kuna see sõltub juba konkreetse mööbli ja televiisori mõõtudest. Kõrgust on lihtne reguleerida, kui kasutatakse spetsiaalset teleri seinakinnitust või ilma jalgadeta seinale kinnitatavat teleri alust. Kaubandusvõrgust soetatud maha toetuva mööbli puhul, tuleb arvestada, et muuta annab ehk veel televiisori suurust ja diivani kaugust telerist. Muidugi on ka siinkohal alati alternatiiviks, et ideaalsete mõõtudega telekanurga mööbli võib lasta valmistada eritellimusel.

seinakinnitus, televiisor, telekanurk, teleka seinale kinnitamine, teleka kinnitamine, kuhu paigaldada teler, teleka paigaldamine, telekanurga loomine
Seinale kinnitatud televiisor.

Seinakinnituse kasutamine on heaks lahenduseks kohtades, kus kasutatavat ruumi ei ole üle liia palju või kus tühi seinapind teleri paigaldamiseks on hoopis kõrgemal lae all. Samuti võimaldab tumedale seinale seinakinnituse abil televiisori paigaldamine muuta selle ruumis suhteliselt märkamatuks.

Sellise kinnitusvariandi puhul saab televiisori paigaldada küllaltki seina vastu ja kuna tänapäevased telerid on üpris õhukesed, siis üleliia palju ruumi see lahendus seina ääres ei võta. Samuti saab nii jätta teleri alla täiesti tühja seinapinna, mis väikeses ruumis tekitab avarama tunde. Telerit kõrgemale paigaldades saab jällegi valida seinakinnituse, mille kaldenurka on võimalik muuta, et madalamalt diivanilt saateid vaadates oleks võimalikult mugav pilti jälgida.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Seinakinnituse paigaldamisel peab arvestama, et seina konstruktsioonid, millele televiisor paigaldatakse oleksid piisavalt tugevad. Kui sul on kahtlusi konstruktsioonide vastupidavuses, pea parem selles osas nõu spetsialistiga, kuna hooletu paigaldamise tulemusena võib üks hetk ootamatult seinakinnitus lahti murduda ja lisaks kalli televiisori kaotamisele tuleb sellisel juhul ette võtta ka seina parandustööd. Seega on kindlasti ohutum, odavam ja aegasäästvam tegeleda probleemi olemasolul sellega kohe.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge