+ Lisa oma töö      

Maalritööde saladused

06. veebruar 2024 Hange.ee
Tagasi
maalritööd, kuidas värvida seina, seina värvimine, maalriteibi kasutamine

Kuigi maalritöödes ei tundu esialgu midagi ülearu keerulist olevat, jääb omal käel saavutatud värvimistööde tulemus siiski enamasti alla professionaalsete maalrite teostusele. Selleks, et paremini mõista, kuidas on võimalik kvaliteetse lõpptulemuseni jõuda avaldame mõningad maalritööde saladused, mida iga professionaalne maaler oma töös järgib. Kuigi neid reegleid järgides võib tunduda, et tööd on rohkem ja ka ajakulu on suurem, võid olla kindel, et lõpptulemust nähes tasub see kõik ennast kuhjaga ära.

Ruum tehakse tühjaks

Enne värvimistöödega alustamist on oluline, et ruum tehakse võimalikult tühjaks. See tähendab, et sealt viiakse välja kogu väiksem mööbel ja kõik muud lahtised esemed. Professionaalid eemaldavad enne tööga alustamist kõik elektripesad ja lülitid, laelambid ning kardinapuud. See tagab pindade ühtlase ja kiirema värvimise ja välistab võimaluse, et ebameeldivad värvipritsmed satuvad nendele esemetele.

Kui ruumis on suuri mööbliesemeid, mida ei ole võimalik sealt välja viia, siis need liigutatakse keset tuba ja kaetakse kanga või kilega. Kilega katmisel tuleb see korralikult näiteks teibiga kinnitada, kuna see on kerge ja võib vastasel juhul ruumis töötades kergesti paigast liikuda. Enne raske mööbli liigutamist on väga oluline, et kui seda plaanitakse mööda põrandat lükata, paigaldatakse selle alla midagi pehmet, mis välistab põranda kahjustamise.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kõik ebatäiused parandatakse

Kui plaanid vana ja väsinud pinda värviga värskendada on peamine silmas pidada, et pind millele värvi kannad peab olema perfektne, vastasel juhul teeb uus värvikiht olukorra hoopis veel hullemaks. Seega peale ruumi tühjaks tegemist hangi endale korralik valgustus. Lisaks üldvalgusele kasuta ka käes hoitavat valgustit, mille abil saad kogu värvi alla minevat pinda põhjalikult inspekteerida. Kui tuvastad seinal lahtist värvi, pragusid, lohke, või isegi kõige väiksemaid kriime, siis enne töödega alustamist paranda need vead. Vastasel juhul võid kindel olla, et uue ja sileda värvikihi all paistavad need kohad eriti eredalt silma.

pahteldamine, eeltööd enne värvimist,  maalritööd, kuidas värvida seina, seina värvimine, maalriteibi kasutamine
Enne värvi pealekandmist tuleb kindlasti parandada kõik ebatasasused.

Pind tuleb lihvida siledaks

Liivapaber on kõikidel värvimistöödel lahutamatu abimees. Veel enne, kui saad hakata uut värvikihti peale kandma, saad selle abil kõik kõrgemad kohad tasaseks lihvida. Kui uue värvikihi alla jääb vana värv, siis tuleb see liivapaberiga korralikult üle käia. Nii talitledes saad kindel olla, et tulemus jääb täiuslikult sile ja ka uus värv nakkub pinnaga hästi.

Peale suurt lihvimistööd on oluline, et kogu selle töö tulemusel tekkinud tolm pindadel maha pühitakse või pestakse, kuna värvi alune pind peab korralikult kinnitumiseks olema ideaalselt puhas. Seega käi tolmuimeja, või märja lapiga kogu ettevalmistatav aluspind põhjalikult üle.

lihvimistööd, seina lihvimine, ebatasasuste lihvimine, maalritööd, kuidas värvida seina, seina värvimine, maalriteibi kasutamine
Enne kui saad hakata uut värvikihti peale kandma tuleb kõik kõrgemad kohad tasaseks lihvida.

Kasutatakse kvaliteetseid töövahendeid

Professionaalsed maalrid kasutavad alati ainult kvaliteetseid töövahendeid, kuna nad teavad, kui palju parem on nii tegutsedes lõpptulemus. Värvirullid, mis ei ima endasse piisavalt värvi jätavad seinale ebaühtlase tulemuse, samas, kui ebakvaliteetne pintsel võib lisaks värvile seinale jätta ka mõne oma karvadest.

Lisaks sellele on tähtis hoolt kanda selle eest, et vastavalt värvitava pinna eripäradele oleks sul töö käigus kasutada piisavalt palju erinevas suuruses ja laiuses rulle ning pintsleid, kuna nii saad pinda värvides kiiresti oma töövahendeid kohandada. Ära ei tohiks unustada ka ühe mugava teleskoopvarre olemasolu, kuna pidevalt redelil üles-alla ronides ei edene töö piisavalt kiiresti.

Värvitakse õiges järjekorras

Värvimistöid ei tohiks kunagi teha suvalises järjekorras. Esimese asjana on alati toa värvimisel mõistlik ette võtta kõik laealused liistud, ning akna ja ukseraamid, kuna neid on pärast seinu ja lage värvides reeglina lihtsam teipida. Seejärel võetakse ette laed, ning alles siis jõutakse seinteni, sest nii on kõige väiksem tõenäosus, et värvipritsmed jõuavad töö käigus juba värvitud pinnale. Viimasena värvitakse vajadusel kõik põrandaliistud. 

Kui kasutasid värvimisel teipi, siis pea meeles, et võid selle eemaldada siis kui värv on veel täiesti märg, või vastupidi täiesti kuiv. Ära kunagi eemalda maalriteipi poolkuiva värvi kõrvalt, kuna nii tulevad värvitükid teibiga koos seinalt lahti.

Värvitakse ainult märja pintsli või rulliga

Kui sa tahad, et värvimistöö tulemus oleks ilus ja ühtlane, siis jälgi, et pintslil või rullil, millega töötad oleks alati värvi. Nii, kui see kuivaks jääb, tee see värvianumas uuesti võimalikult märjaks, kuid nii, et see päris tilkuma ei hakka. Kuiva töövahendiga seina värvides jääb tulemus äärmiselt ebaühtlane.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Töös ei tehta pause

Värvimistöid ette võttes on väga oluline arvestada, et pead ühe värvikihi suutma ilma puhkepausideta seinale kanda, ning ka tempo millega tööd teed peab olema piisav, et värv ei jõuaks vahepeal kuivada. Kui lased värvil ära kuivada, siis sellele kohale jääb silmnähtavalt inetu laik. Seega, kui tuba on väga suur või kõrge, siis võid vajada maalritöödeks abikätt.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge