+ Lisa oma töö      

Kuidas teha keldrist kena ja hubane magamistuba? II osa

14. oktoober 2022 Hange.ee
Tagasi
magamistuba keldris, toa rajamine keldrisse, ruumide ehitamine keldrisse, kelder, külalistetuba keldris, magamistuba, keldrituba

Kelder on paljudes majapidamistes ruum, mis on kasutusel peamiselt . Ainult laoruumina kasutatud keldrist saab teha stiilse ja tänapäevase magamistoa, kus on mõnus olla.

Trepp

Magamistuba planeerides ja kujundades ei ole trepid just esimene asi, mille ümberkujundamisele mõeldakse, kuid ka neid ei maksa unustada. Treppe kasutatakse iga päev magamistuppa minemiseks või sealt lahkumiseks ning kui tegu on liiga kohmakate treppidega, siis on nendel liikumine tüütu ja ebameeldiv. Kui trepijalam või astmed on liialt laiad, siis see võib niigi väikeses ruumis vajaminevat ruumi veelgi ära võtta.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Spiraaltrepid aitavad ruumi kokku hoida ja lisavad keldris asuvasse magamistuppa elegantsi. Kui magamistuba on lastele, siis võib paigaldada toru, mida mööda lapsed saavad liugu lastes magamistuppa siseneda. Trepid saab valmistada erinevatest materjalidest, nagu puit, betoon, metall, kivi jne. Nii saab trepiastmed kujundada vastavalt ülejäänud ruumi disainile.

trepp, kelder, keldritrepp, magamistuba, magamistoa ehitamine, magamistuba keldris, toa rajamine keldrisse, ruumide ehitamine keldrisse, kelder, külalistetuba keldris, magamistuba, keldrituba
Keldritoa trepp.

Hülga pimedus

Valgustus on igas ruumis tähtsal kohal. Mõnes kohas on vaja seda rohkem (nt köögis või vannitoas), mõnes kohas aga vähem. Kuna enamikes keldrites naturaalne valgusallikas puudub, siis peab seda kompenseerima valgustitega. Keldris olevat tuba võiks valgustada erinevate lampidega.

Voodi juurde sobivad pehmema valgusega laualambid ja kontorinurka eredamad valgustid. Lisa ka üks või mitu lühtrit lae keskele üldiseks valguseks ja seinavalgustid, mis aitavad varjudega õhustikku luua. Kui keldris olev magamistuba on vaid magamiseks ja muud toimingud tehakse teises kohas, siis piisab vaid voodi läheduses olevatest laualampidest.

magamistuba keldris, toa rajamine keldrisse, ruumide ehitamine keldrisse, kelder, külalistetuba keldris, magamistuba, keldrituba
Keldrisse ei pruugi jõuda piisavalt naturaalset valgust, mistõttu tuleb selle puudumist kompenseerida valgustitega.

Varuväljapääs

Koos keldrisse rajatava magamistoaga võiks mõelda ka varuväljapääsu peale, mis hädaolukorra puhul aitab majast kiiresti välja saada. Eramajade puhul saab iga pere otsustada, kuhu endale selline väljapääs luua, kuid kelder oleks selleks hea variant.

Sellised väljapääsud on osutunud tulekahjude ja loodusõnnetuste puhul heaks pääseteeks. Lisaks saab keldris elav täiskasvanud pereliige või miks mitte ka üürnik kasutada seda väljapääsu enda peamise liikumisteena sisse ja välja käimiseks. See on privaatne lahendus neile, kes tahavad rohkem üksi olla.

Ventilatsioon

Kui maja ehitamisel luuakse ka kelder, siis ventilatsioonile üldjuhul ei mõelda, sest kelder ei ole eluruum. Küll aga peab keldri eluruumiks muutmisel sinna looma ka korraliku ventilatsiooni, et õhk käiks ringi, ei muutuks n-ö paksuks ega ebameeldivaks ja ruum oleks värske. Ventilatsiooni peaks paigaldama ka siis, kui keldrisse luuakse aknad, sest aknaid ei saa kogu aeg lahti hoida. Lisaks suureneb akendega ka sissemurdmise oht.

Närilised ja muud kahjurid

Sügiseste jahedamate ilmadega hakkavad närilised ja teised kahjurid otsima endale sooja kohta, kus olla, kuhu pesa luua ja kust toitu saada. Seega peaks juba enne ehitustöid kindlaks tegema, kas ja mis elukad keldris elavad, nendest lahti saama ja takistama neil edaspidi majja sisse murdmast. Lisaks sellele tuleb parandada nende tehtud kahju.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Juhtmestik

Magamistoa loomisel tuleb keldrisse vedada ka juhtmestik, mis võimaldab paigaldada rohkem stepsleid. Keldrites on heal juhul üks või kaks stepslit, kuid neid on kindlasti juurde vaja, et kogu vajalik tehnika ja elektroonika elektrit saaks.

Ruumisääst

Magamistoas võtab kõige enam ruumi voodi, aga kui tuba on väike, siis võiks mõelda, kuidas põrandaruumi juurde saada. Kui toas elab mitu inimest, siis on narivoodi hea lahendus, sest samal põrandapinnal on kaks voodit. Teine lahendus on soetada kappvoodi, mis ainult selle kasutamise ajaks välja tõmmatakse. Ruumi säästmiseks tuleb läbi mõelda, millist mööblit magamistuppa on vaja. Kõige olulisem on, et seal oleks voodi magamiseks, kapid riiete jaoks ja võib-olla töönurk, kus õppida või mida kasutada kodukontorina.

Loe ka: Kuidas teha keldrist kena ja hubane magamistuba? I osa

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge