+ Lisa oma töö      

Kui palju maksab terrassi ehitus?

24. mai 2021 Hange.ee
Tagasi
puidust terrass, terrassi hind, terrassi maksumus, puidust terrassi hind, puidust terrassi maksumus
Keskmine hind 69 € /m2

Hange.ee ehituskeskkonda sisestatud tööde põhjal kujunes keskmiseks terrassi ehitamise hinnaks 69€/m2 (sisaldab käibemaksu). Terrassi ehitamise hind sisaldab endas pinnasetöid, vundamendi rajamist, paigaldustöid, kulusid terrassilaudadele (immutatud), abimaterjalidele ning tööjõule. Keskmise hinna leidmise aluseks on 25 tööd, mis lisatud Hange.ee keskkonda.

Hange.ee poolt läbi viidud hinnaarvutused aitavad reaalsete pakkumiste põhjal hinnata keskmist terrassi ehitamise hinda tüüpilise üksikelamu tarbeks.

Madalaim 52€
Keskmine 69€
Kõrgeim 116€

Terrassi ehitamise ruutmeetrihind koos materjaliga.

Puidust terrass

Puit on hea terrassimaterjal, mis talub hästi nii suvist sooja kui ka talvist külma.  Õigesti ehitatud ja hooldatud terrass kestab aastakümneid. Kahtlemata on terrass õdus ja pilkupüüdev siseruumide ning aia ühenduslüli, mis aitab luua ühtse terviku. Terrassi rajamist tuleb alustada planeerimisega ehk panna paika eelarve ning selle mõõtmed ja kuju. Kui planeerimise protsess on läbitud, tuleks järgnevalt valida vastavalt pinnasele ja eelarvele vundament. Üsna tihti kasutatakse terrassi rajamisel postvundamenti, kuid stabiilse pinnase korra täidab oma eesmärgi ka soodsaim valik ehk Fibo plokkidest vundament. Selle kohta loe lähemalt blogipostitusest „Millist vundamenti valida terrassile?“  

Terrassi ehitamise hinnad jäävad vahemikku 52-116€/m2. Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud ja sarnastele tingimustele vastavaid töid ning ehitusettevõtete poolt tehtud kõige madalamat ning kõrgemat hinnapakkumist. Terrassi ehitamise tööde mahud jäid hinnaarvutuse juures vahemikku 15-80m2, et tagada võimalikult objektiivne võrdluspunkt. Hinnaarvutuse aluseks olnud tööd sisaldasid nii postvundamendi rajamist kui ka terrassi materjalina männipuidust immutatud terrassilaudu. (120mm)

Terrassi ehitamisel sõltub selle ruutmeetri hind oluliselt täiendavatest teguritest ja töödest. Väga otseselt mõjutab terrassi lõpliku hinda terrassilaua materjal ja ka pinnas ning vastavalt sellele vundamendi valik. Töö hinda võib tellija jaoks positiivselt mõjutada ka rajatava terrassi suurus, kuna üldjuhul tekitab suurem objekt mastaabiefekti, mistõttu võib terrassi ruutmeetri hind väheneda. 

Loe lisaks, mida terrassi ehitamisel jälgida siit.

Terrassi ehitamise hind sisaldab tüüpiliselt järgnevaid töid ja kulusid:

  • Pinnase ettevalmistamine
  • Killustik
  • Geotekstiil paigaldamine
  • Terrassi vundamendi rajamine
  • Terrassi aluskarkassi ehitus
  • Kinnitustarvikud ja lisamaterjalid
  • Terrassilauad ja nende paigaldus
  • Viimistlus

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Vaata ka Hange.ee keskkonda lisatud terrassi ehitamise töid ja ehitusettevõtete hinnapakkumusi:

Aprill 2021

Terrassi ehitamine

Märts 2021

Terrassi ehitus (Saaremaa)

September 2020

Terrassi ehitus

September 2020

Terrassi rajamine 66m2

Juuni 2020

Terrass Võrumaal

Juuni 2020

Terrassi ehitus

Mai 2020

Terassi ehitus ( Rakvere vald, Lääne-Virumaa )

Aprill 2020

Terrassi ehitus

Jaanuar 2020

Terrassi ehitus

Juuli 2019

Terassi ehitus 28,0 m2

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge