+ Lisa oma töö      

Kui palju maksab septiku paigaldus?

19. märts 2021 Hange.ee
Tagasi
Septik, septiku paigaldamise hind, septiku paigaldamise maksumus, septiku hind, imbväljaku rajamine, septiku paigaldus imbväljaku hind
Keskmine hind 3189€

Hange.ee ehituskeskkonda sisestatud tööde põhjal kujunes keskmiseks septiku paigaldamise hinnaks 3189€ (sisaldab käibemaksu). Septiku paigaldamise hind sisaldab muuhulgas imbväljaku rajamist, kulusid materjalile ja tööjõule. Keskmise hinna leidmise aluseks on 25 tööd, mis lisatud Hange.ee keskkonda.

Hange.ee poolt läbi viidud hinnaarvutused aitavad reaalsete pakkumiste põhjal hinnata keskmist imbväljaku rajamise ja septiku paigaldamise hinda tüüpilise üksikelamu tarbeks.

Madalaim 2200€
Keskmine 3189€
Kõrgeim 4800€

Septiku paigaldamise hind

Mis on septik ja imbväljak?

Septik tuntud ka kui settekaev on enamasti plastmassist või klaasplastist valmistatud mahuti, mille abil toimub reovee mehaaniline puhastamine. Majast väljuvad reoveed suunatakse settemahutisse, kus kambrite süsteemi abil setitatakse veest raskemad osakesed. Pärast seda liigub puhastatud heitvesi imbväljakusse. Imbväljak on septikust väljuva ja juba puhastatud heitvee puhastamise süsteem, mis koosneb killustikust ja selle all olevast liiva- ning mullakihist. Selle poorses pinnases lagundavad mikroorganismid vees leiduvad orgaanilised ühendid. Oluline on märkida, et kuna puhastatud heitvesi juhitakse vahetult pinnasesse tuleb kohalikus omavalituses välja selgitada septiku ja imbväljaku paigaldamise võimalused.

Septikusse settinud tahket ainet tuleb korrapäraselt puhastada. Kui septik on valitud õigesti vastavalt majapidamise suurusele, peab paakauto seda enamasti tühjendama üks kord aastas. Septikut kasutatakse kohtades, kus puudub ühendus üldreoveesüsteemiga ja see on võrdlemisi soodne lahendus nii soetus- kui ka hoolduskulude poolest.

Septiku paigaldamise tehtavad kulutused jäävad vahemikku 2200€-4800€. Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud ja sarnastele tingimustele vastavatele töödele tehtud kõige madalamat ning kõrgemat hinnapakkumist.

Septiku paigaldamise hind sõltub väga olulisel määral teguritest nagu septiku suurus, kaevetööde maht, imbväljaku täitematerjalid, septiku kaugus hoonest ja veest, asukoht jms. Vastavalt sellele lisanduvad täiendavad kulud materjalile. Hinnaarvutusest jäeti välja pärast septiku paigaldamist tehtavad haljastustööd.

Septiku paigaldamisel ja imbväljaku rajamisel on väga oluline selgeks teha, kui suur hulk reovett tuleb septikusse juhtida. Ühepereelamu 3-5 elanikuga peaks üldjuhul hakkama saama septikuga mille suuruseks 3m3

Septiku paigaldamise hind koos imbväljaku rajamisega sisaldab tüüpiliselt järgnevaid kulusid:

  • Septik
  • Torustik
  • Abimaterjalid
  • Transport
  • Kaevetööd
  • Täitematerjalid

Hange.ee - lihtsaim viis kvaliteetse ehitaja leidmiseks aastast 2005!

+ Lisa oma töö

Vaata ka lisatud septiku paigaldamise töid ja ehitusettevõtete hinnapakkumusi:

Oktoober 2020 Septiku paigaldus Elva vald
September 2020 Septiku paigaldus ja imbväljaku rajamine
Mai 2020 Septik ja imbväljak
Aprill 2020 Imbväljaku ehitus ja septiku paigaldus
Aprill 2020 Septiku paigaldamine ja kanalisatsioonitrassi ehitus

Aprill 2020

Vee- ja kanalisatsioonisüsteemi rajamine

Märts 2020

Septik

Märts 2020

Puurkaevu ja kanalisatsiooni rajamine

Detsember 2019

Septiku paigaldus

Oktoober 2019

Septiku paigaldus

Oktoober 2019

Septiku paigaldus

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge