+ Lisa oma töö      

Kui palju maksab eterniitkatus koos paigaldusega?

13. oktoober 2023 Hange.ee
Tagasi
eterniitkatus, eterniitkatuse hind, eterniitkatuse maksumus, eterniitkatuse paigaldus, kui palju maksab, eterniit katus, eterniit
Keskmine hind 106 €/m2

Hange.ee ehituskeskkonda sisestatud tööde põhjal kujunes keskmiseks eterniitkatuse paigaldamise hinnaks koos materjalidega 106€/m2 (sisaldab käibemaksu). Eterniitkatuse hind sisaldab muuhulgas roovi paigaldust või kohandamist, aluskatte paigaldamist ja kulusid tööjõule. Keskmise hinna leidmise aluseks on 25 tööd ja mis lisatud Hange.ee keskkonda.

Madalaim 56€/m2
Keskmine 106€/m2
Kõrgeim 171€/m2

Madalaim ja kõrgeim hinnapakkumine koos materjalidega.

Eterniitkatus

Moodne eterniit ehk kiudtsement-laineplaat on kaasaegne ja loodussõbralik katusematerjal, mis on aastakümnete jooksul tõestanud oma vastupidavust ja usaldusväärsust. Tänapäeval ei sisalda materjal enam ka asbesti. Eterniidil on võrdlemisi pikk eluiga ja korralikult hooldatud ning paigaldatud katus võib kesta 30 - 50 aastat või isegi kauem. Seejuures ei pea eterniitkatuse parandamisel alati kõiki plaate välja vahetama, piisab vaid katkise plaadi asendamisest uuega.

Eterniitkatused taluvad hästi erinevaid ilmastikutingimusi, sealhulgas vihma, lund, päikest ja tuult. Samuti on eterniitkatustel suurepärane tulekindlus ja müra summutavad omadused. Kuigi eterniitkatuste on mitmeid eeliseid võrreldes teiste katusematerjalidega, tuleb märkida, et vana eterniitkatust eemaldades tuleb jälgida ohutusnõudeid. Vanad eterniitplaadid sisaldavad sageli asbesti, mis purunedes võib eralduda tervisele äärmiselt kahjulikke asbesti kiudusid. Seetõttu on oluline kaasata spetsialiste, kes teavad, kuidas eterniiti ohutult eemaldada, käidelda ja utiliseerida. Loe lisaks ka meie artiklit erinevatest katusekattematerjalidest siit.

Eterniitkatuse paigaldamise hind

Eterniitkatuse paigaldamise hinnad koos materjaliga jäävad vahemikku 56-171€/m2. Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud ja sarnastele tingimustele vastavatele töödele tehtud kõige madalamat ning kõrgemat hinnapakkumist.

Paigaldamisel sõltub eterniitkatuse ruutmeetrihind olulisel määral täiendavatest teguritest ja töödest. Katuse vahetamisel mõjutab hinda otseselt selle aluskonstruktsioonide seiskord. Näiteks, kas lisandub töö sarikate / fermide asendamiseks või paigaldamiseks. Samuti mängib olulist rolli katuse keerukus ehk kui palju on neele, vintskappe jms. Lisaks katuse paigaldamisele lisanduvad hilisemalt kulud ka viimistlusele - tuulekastide ehitamine, vihmaveesüsteemide paigaldamine, lumetõkked, käigu teed jms tööd.

Eterniitkatuse paigaldamise hind sisaldab tüüpiliselt järgnevaid kulusid:

  • Katuse vahetamisel vana katusematerjali eemaldamine
  • Vana katusematerjali transport ja utiliseerimine
  • Uue katusematerjali soetamine ja transport
  • Roovitus ja rihtimine
  • Katusekile paigaldus
  • Eterniidi paigaldus
  • Harja ja servaplekkide paigaldus

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Vaata ka lisatud katuse paigaldamise töid ja ehitusettevõtete hinnapakkumusi:

Töö lisatud:

Töö nimetus:

August 2023

Abihoone katuse vahetus

August 2023

Eterniitkatuse vahetus

August 2023

Katusekatte vahetus

August 2023

Katusekatte vahetus

August 2023

Viilkatuse vahetamine

Juuli 2023

Eterniitkatuse vahetus

Juuni 2023

Katusetööd

Mai 2023

Katusevahetus

Aprill 2023

Katuse vahetus Saaremaal

Aprill 2023

Eterniitkatuse vahetus

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge