+ Lisa oma töö      

Katuseakna paigaldamise ABC

02. august 2022 Hange.ee
Tagasi
katuseaken, katuseakna paigaldamine,, katuseakende paigaldamine, kuidas paigaldada katuseakent, katuseakna soojustamine

Katuseaknad muudavad interjööri valgusrikkamaks, ruumikamaks ja tervislikumaks. Pärast kvaliteetse toote väljaselgitamist on oluline ka paigaldusel teatud põhimõtteid järgida. Et teada saada, mis need alustõed on, jätka lugemist!

Milles enne paigaldust veenduda?

Iga akna ülesanne on peale loodusliku valguse ka piisava ventilatsiooni ja hea vaate tagamine. Seepärast on olulised akende arv, suurus, kõrgus ja asukoht. Mitu väiksemat akent pakuvad rohkem valgust kui üksik sama pindalaga aken. Lisaks aitab kaasa ka see, kui paigutada aknad kummalegi katuseviilu küljele.

Klaasi suurus ja tüüp sõltuvad ruumi otstarbest. Näiteks elu- ja magamistoad vajavad suuremat klaaspinda ja kvaliteetsemat tuulutussüsteemi. Niiskusrohkete tubade puhul tasub meeles pidada, et aknad oleks niiskuskindlad. Lao-, abi- ja vaheruumid ei ole aga nii prestiižsed ning võivad olla lihtsamad.

Olulised eeldused selleks, et ruumi saaks üldse katuseakent ehitada, on vähemalt 15-kraadise katusekalde ja piisava katusepinna olemasolu. Madalam kalle nõuab piklikumat akna kuju. Eelnimetatu ei kehti lamekatuseakende kohta. Katuseakna valimise kohta, loe juurde siit: Kuidas valida katuseakent?

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Tasub teada, et katuseakna paigaldamine on kõige soodsam ja lihtsam siis, kui katus on alles ehitusjärgus. Vastasel juhul peab katusekonstruktsioone ja interjööri lammutama. Seetõttu tasub protsess läbi mõelda enne ehitustöö algust. Jälgi ka seda, et aken ei jääks katuseneelule ega korstnale väga ligidale.

katuseakna paigaldamine,
Kuigi katuseakent saab paigaldada ka valmis katusel on selle paigaldamine kõige lihtsam katusetööde käigus.

Põhilised vead, mida katuseakna paigaldamisel tehakse

Nigel projekteerimistöö ja paigaldus viivad ebameeldivate tagajärgedeni, millest suurimad on seotud niiskusega. Peale kondensatsioonivee kogunemise klaaspinnale võib see tungida ka konstruktsioonidesse ja siseruumidesse, kus ka viimistlus saab kahju. Vähemalt on sellisel juhul probleemi ilmnemine silmaga tuvastatav. Kui niiskus tungib konstruktsioonidesse, on olukord hullem ning katus tuleb lahti võtta. Seega, ka kvaliteetse klaasiga peab tähelepanu pöörama puitraamidele, mis on niiskuse suhtes tundlikumad.

valesti paigaldatud katuseaken, vead katuseakna paigaldamisel, katuseakna paigaldamine,
Valesti paigaldatud katuseaken võib tekitada olukorra kus niiskus rikub viimistluse ja võib tungida ka konstruktsioonidesse.

Esimene samm on soojustamine

Selleks, et asju lihtsustada ja vältida suuremaid möödaminekuid, on õnneks paljud katuseakende müüjad varustanud standardkomplektid tehases eelkinnitatud soojustusplokiga. See on oluline seetõttu, et hoiduda külmasilla esinemisest katusekonstruktsiooni ja -akna vahel. Soojaplokk turvab välise lengi osa ja tagab seeläbi soojapidavuse.

Igal juhul peaks teadma, et aknapalede küljeosad peaks olema tihedalt soojustatud. Kui katuseaken tellitakse eelfikseeritud soojustuseta, siis sageli ei jäeta sarikate vahe mõõtes katuseakna külgedele 30 mm lisaruumi. See varu on vajalik soojustuse fikseerimiseks ja akna korrigeerimiseks juhul, kui sarikate dimensioonides on ebatasasusi.

Katuseakna paigalduskomplekt

Katuseakent soetades tuleks juurde osta paigalduskomplekt, mis lihtsustab paigaldusprotsessi. See maksab paarsada eurot. Komplekti valik sõltub katusekattematerjalist.

Ilma selle komplektita on eksimisvõimalusi rohkem: näiteks kui jätta akna ja katuse vahele lisaruumi, võib teha lihtsasti vigu seda kile ja lisatükkidega täites. Praktiliselt näeb kogu paigaldustöö välja järgmine: esmalt fikseeritakse kinnitusnurkade abil katuseroovidele sisemine soojustusraam ja sellele omakorda klaas. Seejärel asetatakse katuse aluskattele akna välimine paigalduskrae. Alles siis lisatakse drenaažirenn ja hüdroisolatsioon.

Apsakad siseviimistluses

Vahel esinevad eksimused ka interjööris. See võib juhtuda näiteks siis, kui aknapõsed projekteeritakse nõnda, et need blokeerivad valguse ruumi pääsemist. Et seda vältida, paigutage vertikaalsed aknapõsed akna alla ja horisontaalsed akna kohale. Uskuge või mitte, aga vigaste aknapõskede tagajärjeks võib olla klaasile liigse niiskuse kogunemine. Ka akna eluiga ja kasutusviis võivad selle õhukindlust vähendada. Seega soovitame valida komplekti, mida on vajadusel kerge reguleerida ja hooldada. Loe ka: Katuseakna hooldamine ABC

Niiskuskahjustusega aknaraam.

Valige pädev paigaldaja

Väga oluline on leida ka oskustega paigaldaja. Kindlasti pole katuseakna paigaldamine tegevus, millega võiks ise hakata rinda pistma. Leia sertifitseeritud paigaldaja, kes on läbinud spetsiaalse väljaõppe ja omab näiteks kaldkatuseehitaja kutsetunnistust. Vastasel juhul võib tootel küll olla mitmeaastane garantii, ent kui paigaldaja pole pädev ja teeb töö raames vigu, pole toote kvaliteedist kasu.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kokkuvõtteks

Selleks, et vältida liigseid kulutusi, veendu enne katuseakna soetamist selle sobilikkuses. Vähem tähtis pole ka paigaldustöö, millest sõltub aknaraamide, katuse ja siseruumi vastupidavus. Kõige nõrgemateks kohtadeks paigaldusel võib pidada katusekatte ja akna vahelise ühenduse ja aknapõskede projekteerimist, soojustamist ning aluskattekile fikseerimist. Selleks, et eksimustest hoiduda, soovitame paigaldamise jätta kogemustega spetsialisti hooleks.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge