+ Lisa oma töö      

Kas tööriistad osta või rentida?

09. mai 2022 Hange.ee
Tagasi
tööriistade rent, kas osta või rentida, tööriistad, ehitustööriistade rent

Kas sulle meeldib ise kodus nokitseda, aga sul puuduvad selleks vajalikud vahendid? Kas seisad valiku ees - osta või rentida tööriistad? Järgnevas artiklist toome välja tööriistade rentimise või ostmise plussid ja miinused. 

Miks tasub tööriistu rentida?

Rentimine on kasulik juhul, kui töötad tööriistadega, mis vajavad regulaarselt värskemate vastu välja vahetamist. Rentimine aitab ära hoida tööriistade vananemist ja kulumist, sest rentides saad valida kõige uuema ja mugavama versiooni. 

Rentimine on ainuõige valik ka siis, kui kavatsed teha töid, mida väga tihti ette võtma ei pea, näiteks katuse parandamise korral. Rentimine on ka rahakoti jaoks sõbralikum variant, sest mitme tööriista rentimine on kordades odavam, kui kõigi nende väljaostmine. Viimaseks plussiks rentimise puhul on kokkuhoid tööriistade hooldamise pealt, sest sa ei pea sellega ise tegelema.

Milliseid tööriistu peaks rentima?

Soovituslik on rentida suuremaid elektrilisi seadmeid ja tööriistu, mille hinnad on muidu üsna krõbedad. Lisaks tasuks kaaluda rentimist harva vajaminevate tööriistade puhul, mida pole pikemas perspektiivis mõistlik soetada.

suured ehitustööriistad, seadmete rent, ehitustööriistade rent
Suure, professionaalse ja harva kasutust leidva tööriista rentimine on tõenäoliselt mõistlikum kui selle soetamine.

Mis juhul ei tasu tööriistu rentida?

Tööriistade rentimisel on ka omad varjuküljed. Esimeseks on kindlasti see, et kui vajad tööriistu regulaarselt, läheb kokkuvõttes rentimine maksma rohkem kui vajaliku töövahendi väljaostmine. 

Teine miinus on vähene paindlikkus ja otsustusvabadus. Miinuseks võib olla ka see, kui kaotad või lõhud renditud töövahendi ära. 

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kui palju maksab tööriistade rentimine?

Tööriistade rendihind oleneb konkreetsest tööriistast, rendifirmast ja rendiperioodi pikkusest. Toome võrdluseks paari tööriista ligikaudsed rendi- ning ostuhinnad. 

Esimesena võrdleme 18V akukruvikeerajaid, mille ühe ööpäeva rendihind jääb napilt 10 euro piiresse. Sama võimsa akukruvikeeraja ostmise puhul peab arvestama vähemalt 100 euroga. Kui aga tuua võrdluseks plasttorude keevitusmasin, siis nende rendihinnad jäävad juba 150 euro kanti. Samas ei tasu sellise masina ostmine reeglina ära, kui sa seda just oma igapäevase töö jaoks ei vaja. 

Käsiketassae rent ööpäevaks jääb umbes 15 euro piiridesse, odavamad käsiketassaed maksavad umbes 50 eurot, kuigi keskmine hind algab 100 eurost. Seega peaks tegema kiire arvutuse, mitmeks korraks tasub seadet rentida ning millal oleks mõistlik see endale soetada.

Üldiselt on erinevatel pakkujatel tööriistade rendihinnad üsna sarnased, kuid rentimise puhul soovitame kindlasti võrrelda erinevaid pakkumisi. 

Miks tasub tööriistu osta?

Tööriistade ostmine tuleb kasuks, kui võtad seda kui investeeringut. Tööriistade ostmine on mõistlik, kui plaanid pikemat projekti või vajad tööriista regulaarselt. Nii saad kokkuvõttes rentimise arvelt raha kokku hoida. Lisaks rahale hoiad kokku ka aega, sest ei pea pidevalt tööriistade järele sõitma ega kellegi järel ootama. 

Üheks suureks plussiks tööriistade ostmise puhul on ka see, et sa ise vastutad nende eest ja tead täpselt, millises seisus need on. Lisaks on need igal ajal kasutamiseks saadaval. Peale kasutamist on võimalik oma tööriistad maha müüa ja natuke raha tagasi teenida. 

Tööriistade ostmise puhul ei piira sind lepingud ega ooteajad. Alati on võimalus ka vajalik seade näiteks järelmaksuga soetada, nii saad oma väljaminekuid paremini planeerida.

Millised tööriistad tuleks osta?

Soovituslik on soetada endale tüüpilised tööriistad nagu näiteks haamer, akutrell jne. Neid võib igapäevaste toimetuste puhul ootamatult vaja minna ning nende hinnad ei ole väga kõrged. 

tööriistade soetamine, akutrell, tööriistad
Osta endale tööriistu oma vajadusi silmas pidades.

Miks ei tasu tööriistu osta?

Tööriistade ostmise puhul on ka miinuseid, millest esimene on hoolduseks kuluv aeg ja raha. Seadet või töövahendit rentides ei pea sa selle hoolduskulude pärast muretsema. Selleks, et tööriistad sind kaua teeniks, tuleb nende eest ka hoolt kanda. 

Tänapäeval on inimestel enamasti liiga palju asju, seega pead tööriistade ostmisel läbi mõtlema, et kus neid hoiustama hakkad ning arvestama võimalike lisakulutustega. 

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Seega, rentida või osta?

Kas tööriistad peaks pigem ostma või rentima? Tööriistade rentimise ja ostmise puhul on palju erinevaid plusse ning miinuseid. Selleks, et parim lahendus leida, tasuks küsida endalt järgnevaid küsimusi:

  • Kas otsid tööriistu regulaarseks kasutamiseks või eriprojekti jaoks?
  • Kas Sul on koht, kus tööriistu hoiustada?
  • Kas oled valmis oma tööriistu ka hooldama?

Universaalset lahendust ei ole ja iga tööriista ostmise või rentimise puhul peaks arvestama enda vajaduste ning tulevikuplaanidega. Kui sa ei soovi vajalikku tööriista osta ja ka rentimine ei tundu ülemäära ahvatlev, siis telli endale koos tööriistaga ka töömees!

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge