+ Lisa oma töö      

Kapitaalremont ABC

03. mai 2022 Hange.ee
Tagasi
kapitaalremont, kapitaalremont korteris, kapremont

Kui sanitaarremont on pigem kosmeetiline kodu värskendamine, siis kapitaalremont on oluliselt põhjalikum ettevõtmine. Kapitaalremont tähendab lisaks siseviimistlusele ka seinte ja põrandate aluspindade uuendamist. Samuti võetakse ette tehnosüsteemid – torustik, ventilatsioon, kaablid, soojustus ja küttesüsteem.

Miks teha kapitaalremonti?

  • Kodu uuendamine on oluline ning tõstab selle väärtust. Ainuüksi värskendades jõuab ühel hetkel siiski kätte aeg ulatuslikumaks remondiks, mistõttu peab värske tapeedi, värvi või kipsi taas eemaldama.
  • Kapitaalremont on kulukas alates 350 €/m2, mis võetakse ette, et uuendada kodu välimust, vähendada kütte- ja elektrikulusid ning tõsta üldist kodu väärtust ja parandada sisekliimat.
  • Ehitusmaterjalide tehnoloogia uueneb ning vanad süsteemid jäävad lihtsalt ajale jalgu.
  • Vana elektrijuhtmestik asendatakse uuega, mis on turvalisem ning vastupidavam.
  • Tsingitud torud asendatakse plastiktorudega, mis ei ummistu nii kergesti.
  • Nagiseva põrandaga võib küll harjuda, kuid uus on alati parem ning vaiksem.
  • Seinte soojustus on tihtipeale ära vajunud, uued lahendused on vastupidavamad ning efektiivsemad.
  • Tänapäevased küttelahendused, näiteks pelletikatel või maaküte, on tunduvalt mugavamad ja efektiivsemad kui õlikatel või ahiküte.
  • Tänapäevane soojustagastusega sundventilatsioon on mugav viis meeldiva sisekliima hoidmiseks ning küttekuludelt säästmiseks.
Põhjuseid on veel palju. Ainus vastuargument on suured kulud ning ebamugav remondiperiood. Samas on kapitaalremont parim viis, kuidas elukvaliteeti tõsta ning mõne aasta perspektiivis kütte- ja elektrikulusid vähendada.
kapitaalremont, kapitaalremont korteris, kapremont
Kapitaalremondi käigus lammutatud vaheseinad ja ümber planeeritud ruum.

Mida teada?

Kui endal ehitusalaseid kogemusi napib tuleks alustada asjatundliku konsultandi leidmisega, kes oskab hästi hinnata kodu väärtust ning koostada projekti eelarve.

Võimalusel telli oma kodule energiaaudit. Spetsialistid esitavad kodu energiakulude kohta täpse raporti ning annavad soovitusi, kuidas kodu energiasäästlikkust tõsta.

Kapitaalremont tuleks ette võtta kogu korteri või maja ulatuses. Kui sanitaarremonti saab teha erinevates tubades erineval ajal, siis kapitaalremont tähendab seinte lõhkumist alustaladeni, torude ning juhtmete väljavahetamist, tihtipeale ka küttesüsteemi asendamist ning ventilatsiooni paigaldamist. Tolm ning müra levib pea igasse kodu nurka, mistõttu on remondi ajaks mõistlik leida teine elukoht.

Mõned tööd saab ise ära teha. Kui sulle meeldib ise nokitseda, saad töövõtjaga tööde jaotamise kokku leppida nii, et te üksteist ei segaks.

Hea on palgata töödele ka projektijuht, kes tagab, et kõik sujuks ning töid tehtaks õiges järjekorras ja kvaliteetselt. Soovitatav on võtta mitu pakkumist kas kogu projektile või kapitaalremondi erinevatele etappidele.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kuidas teostada kapitaalremonti?

Lühidalt öeldes kuuluvad kapitaalremondi alla peaaegu kõik ehitustegevused. Põhimõtteliselt võetakse maja või korter alustaladeni paljaks, et kõik uuesti üles ehitada. Öeldakse, et uue maja ehitamine on tihtipeale soodsam kui vana maja renoveerimine või kapitaalremont. Loe ka: Kas ehitada uus maja või vana renoveerida vana maja terviklikult?

  • Plaan ja eelarve. Kapitaalremondi puhul peab kindlasti olema teada, millised on võimalused ning kaasnevad kulud. Ilma põhjaliku planeerimiseta võib remont venida väga pikaks, mis omakorda võib lahtivõetud karkassi kahjustada.Eelarves peaks vähemalt 10-15% olema arvestatud lisakuludeks, mis paratamatult alati tekivad.
  • Projekt ja ehitusteatis. Kapitaalremont on väga põhjalik ehitustöö ja vajab kohalikus omavalitsuses kooskõlastamist.
  • Võimalusel planeeri kõik tegevused hoolikalt ja realistlike tähtaegadega. Jäta mõned päevad varuks, et kogu protsess oleks sujuv ega tekiks väga palju ootamatusi ja lisakulusid. Materjalid, tehnika, mööbel jm võiks ning peaks olema ette tellitud. Nii ei jää tööd seisma ega ehitus venima.
  • Vana materjali demonteerimine ehk lammutustööd. Neid tuleb teostada õigel viisil ning võimalikult säästlikult, et kogemata mitte midagi olulist (näiteks müüre või hästi säilinud puittalasid) lõhkuda, mida on hiljem kulukas taastada.
  • Vundamendi soojustamine, katus ja aknad. Katuse paigaldamise protsessi on võimalik kiirendada, kui tellida fermid ehk katusekarkassi valmislahendus, mis vähendab katuse uuendamist mitme nädala võrra. Ka aknad tuleb õigel ajal ette tellida. Eestis on keskmine akende vahetamise järjekord umbes 2-6 nädalat.
  • Tehnosüsteemide uuendamine. Uue küttesüsteemi, ventilatsiooni, elektrijuhtmestiku, kaablite, torustiku ja kanalisatsiooni paigaldamine.
  • Põranda betoneerimine, seinte soojustamine, lisaseinte ehitamine, korstna renoveerimine või uue ehitus.
  • Uue põrandakatte paigaldamine jäetakse üldjuhul ehitustööde lõppu. Nii ei saa uus parkett või vaipkate kahjustada ning tulemus jääb ilus.
  • Fassaaditööd tehakse peale katuse ning veerennide paigaldamist, et vähendada võimalikke kahjustusi.
  • Kõige viimased on alati siseviimistlustööd – aluskrohvimine, pahteldamine, värvimine, tapeetimine, seinte plaatimine jms. Neid saab ka ise teha, kui on ehitushuvi ning loomingulisust. Sauna ning vannituba võiksid ehitada siiski professionaalid.

Kui oled otsustanud kodus remonti teha, tasub alati kaaluda ka kapitaalremonti. See hoiab pikemas perspektiivis kokku nii energiakulusid kui muid võimalikke lisakulusid. Ühtlasi tõstab see ka kodu väärtust ning aitab luua meeldiva elukeskkonna.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge