+ Lisa oma töö      

Hange.ee kasutaja Margus: ehituskeskkond aitab kokku hoida nii aega kui raha

09. august 2022 Hange.ee
Tagasi
põrandatööd, põrandakütte paigaldus, põranda valamine, põrandatööd, betoonpõrand, betoonpõranda valamine

Jõgevamaal elav Margus võib ennast julgelt nimetada Hange.ee sarikasutajaks, kuna on keskkonnas korraldanud juba neli edukalt lõppenud hanget ja viies on praegu käsil. Vana maja taastav mees on kindel, et oma ala professionaalidelt teenuse sisseostmine säästab nii aega kui raha ning kui näiteks suurem ehitusprojekt jagada etappideks, siis toob see tellijale lõpuks juba arvestava rahalise kokkuhoiu.

Margus on Hange.ee ehituskeskkonnas otsinud teostajaid seni neljale tööle: põrandakütte torustiku paigaldamiseks ja betoonpõranda valamiseks, vihmaveerennide paigaldamiseks ning haljastustöödeks. Kõikidele töödel tuli piisavalt pakkumisi, mis võimaldas Margusel välja valida parima hinna ja kvaliteedi suhtega teostaja ning etteruttavalt olgu öeldud, et ta jäi lõpuks oma otsustega ka rahule.

„Tõsi küll, ühe töö juures jäin ma teostajaga töö kvaliteedi suhtes eriarvamusele, kuid lõpuks leidsime siiski kompromissi,“ meenutas ta.  Margus on aldis panema töö teostajatele hinnanguid, kuna peab seda keskkonna teiste kasutajate jaoks oluliseks. Ta ei teinud saladust, et eelmiste kasutajate antud hinnangud mõjutasid oluliselt ka tema valikuid, kuid ühe klausliga.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Otsesuhtlus määrab palju

„Ma olen alati avanud ka pakkujate kontaktid ja nendega enne lõpliku otsuse tegemist otse telefonis rääkinud,“ selgitas ta. „Otsesuhtlus inimesega on minu jaoks oluline ja mis salata, see on muutnud ühel korral minu jaoks ka lõppvalikut.“ Margus tõi siinkohal näitena hanke, kus ta oli otsuse juba sisuliselt langetanud, kuid võttis siiski kõne võimalikule võitjale.

See muutis paraku tema otsust, sest potentsiaalse hankevõitja pisut üleolev suhtlusmaneer ei viidanud millegagi tulevasele heale koostööle. Valik sai tehtud paremuselt teise pakkuja kasuks ning Margus ei pidanud seda põrmugi kahetsema. Töö teostati kiirel ja kvaliteetselt.

Margus soovitas ka teistel tellijatel enne lõpliku otsuse tegemist kandidaatidega ühendust võtta, sest telefonis suheldes saab üsna kiiresti aimu ka teostaja tegelikust pädevusest. „Nagu igal elualal, on ka ehituses ettevõtjate kvaliteet kõikuv ja inimesega rääkides saab üsna kiiresti juba jutust aru, kas ta on teemaga kursis või mitte,“ rääkis ta.

vihmaveerennide paigaldus, vihmaveerennide paigaldamine,
Vihmaveerennide paigaldamise hankele laekus 10 pakkumist, mille seast Margus valis välja enda jaoks sobivaima.

Marguse sõnul ongi Hange.ee suureks plussiks läbipaistvus, sest nähes ettevõtetele antud hinnanguid, tema profiili ja võidetud hangete hulka, annab see juba päris hea pildi tema töö kvaliteedist. Otse n-ö turul teenust ostes seda võimalust pole, kuna üldjuhul otsitakse tööde teostajaid läbi tuttavate tuttavate, millega teadupärast mingit kvaliteedi garantiid ei kaasne. 

Suurt osa määrab teostaja valikul Marguse sõnul ka hind, kuid kaugeltki mitte kõike. „Teostajate puhul on hinnaerinevus kohati üsna suur ja mina olen enda jaoks selle lahti mõelnud nii, et ma soovin saada selle konkreetse hinna eest parimat tulemust,“ mõtiskles ta. „Samas ei taga kallim hind mitte kunagi parimat töötulemust.“

põrandakütte torude paigaldamine, põrandakütte paigaldus, põrandakütte torude paigaldamine
Ka hange põrandakütte torude paigaldaja leidmiseks osutus vägagi edukaks.

Etapiti tööd sisseostes säästab aega ja raha

Margus on mees, kelle käest tööriistad maha ei kuku, kuid sellegipoolest eelistab ta mitmed tööd sisse osta. „Kui näed, kuidas professionaal teeb mõne töö ära loetletud tundidega ja hakkad mõtlema, kui palju oleks sinul kulunud aega ja raha selleks, siis loomulikult tellid professionaali, kes teeb seda tööd igapäevaselt,“ rääkis ta.

põranda valamine, põranda valamise tööd, põranda valamistöö
Margus jäi valminud põrandatöödega väga rahule.

Seetõttu eelistab Margus tellida tööde teostajaks spetsialiste, kes töö professionaalsel tasemel ära teeksid ja seni pole ta oma valikuid kahetsenud. Tõsi küll, üks võimalus maja renoveerimisel oleks veel – tellida kogu renoveerimistöö ehitusfirmalt, kuid seda ei pidanud Margus mõistlikuks.

Kui näed, kuidas professionaal teeb mõne töö ära loetletud tundidega ja hakkad mõtlema, kui palju oleks sinul kulunud aega ja raha selleks, siis loomulikult tellid professionaali, kes teeb seda tööd igapäevaselt

„Loomulikult võib see tunduda tellijale mugav, kuid suuremate projektide puhul kirjutavad ehitusfirmad eelarvesse igasuguste ootamatuste vältimiseks omajagu n-ö õhku sisse, mistõttu võib kindlalt öelda, et mida suurem projekt, seda rohkem õhku.“ 

Seetõttu soovitas Margus kõikidel majaehitajatel- ja renoveerijatel, kes on ka ehitusvaldkonnaga pisut kokku puutunud, võtta ise n-ö projektijuhi roll ja jagada erinevad tööetapid tööampsudeks ja panna need Hange.ee keskkonda üles. „Taoliste väikehangete teostamine tegemine juba väga täpselt kalkuleeritud, mistõttu võib taoliselt käitudes kokku hoida juba arvestava summa raha,“ võttis Margus oma jutu kokku.

Küsimusele, kas ta plaanib ka tulevikus Hange.ee teenuseid kasutada, vastas mees, et tal on praegugi keskkonnas üks hange üleval.

Vaata ka lõppenud tööd: Eramu betoonpõranda valamine. Margus andis ettevõttele maksimum tärnidega hinnangu. 

Töö tellija hinnang teostajale.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge