+ Lisa oma töö      

Eritellimus või valmismööbel? 6 olulist tegurit, mille mõelda enne otsuse tegemist?

17. november 2023
Tagasi
eritellimusmööbel, eritellimusmööbli valmistamine, kas valmis- või eritellimusmööbel

Kodu sisustamisel pole õigeid ega valesid otsuseid. Küll aga seisavad paljud meist varem või hiljem küsimuse ees: kas kasutada poest ostetud mööblit ja võib olla teha kompromisse visiooni osas või lasta mööbel eritellimusel valmistada ning saada täiuslik, ent sageli ka kallim, tulemus?

Eritellimusel valmistatud mööbli ilmne eelis on see, et saad täielikult kontrollida kõiki aspekte: proportsioonid, materjal ja viimistlus, eelarve. Ent ka poest ostetud mööblil on oma plusse. Olenemata sellest, kas see on diivan, laud või voodi, on see üldiselt „madala riskiga“ – see, mida näed, on ka see, mida saad.

1. Vorm ja funktsioon

Kui otsid kindlat välimust, stiili või isegi funktsiooni, tuleb ilmselt valida eritellimusel valminud mööblitükk. Samuti saad nii suurema tõenäosusega unikaalse eseme - rändavad ideed ja trendid ju hetkega üle maailma ning masstoodanguga on keerulisem olla ja jääda ainulaadseks.

Eksklusiivsus on muutunud uueks luksuseks. Mis saab olla eksklusiivsem kui eritellimusel või käsitööna valmistatud ese? Saad valida värve ja materjale ning tagada ka optimaalse suuruse, kuju ja proportsiooni. Eritellimusel valmistatud mööbliese võimaldab luua just sulle sobiva eseme.

trepi alune mööbel, eritellimusmööbel, eritellimusmööbli valmistamine, kas valmis- või eritellimusmööbel
Eritellimusmööbel pakub mitmekülgset funktsionaalsust, unikaalset välimust ja suurt paindlikkust vastavalt individuaalsetele vajadustele.

2. Kiirus

Kas vajate mööblieset kohe või on sul aega oodata? Tavaliselt nõuab mööbel, mis ei ole poes kohe olemas, 8 kuni 12-nädalast tarnegraafikut. Eritellimusel võib see isegi kauem aega võtta, sest järjekorrad on sageli pikad. Seega, kui sul on mööblieset kohe vaja, pead ilmselt sobiva eseme siiski poest või teiselt ringilt leidma.

3. Kvaliteet

Kui valid eritellimusel valminud mööbli, otsi parimad meistrimehed ning tee materjalidele ja viimistlusele kvaliteedikontroll. Ei ole harvad olukorrad, kus küll pakutakse eritellimusel valmistatud tooteid, kuid siis tõlgendatakse disaini või stiili valesti ja tulemuseks on mööbliese, millega sa rahul ei ole.

Poest ostes saad garanteeritult täpselt selle, mille eest maksad. Küll aga võib poest ostetud ese olla odavalt valmistatud, nii et on oht, et see laguneb. Masstootmisel loodud mööblil ei ole kindlasti sama kvaliteet ja vastupidavust kui eritellimusel valminud esemel.

eritellimusmööbli valmistamine, eritellimusmööbel
Eritellimusmööbel pakub reeglina kvaliteeti, mis vastab klientide kõrgetele ootustele.

4. Hind

Enamasti on poest ostetud mööblit lihtne asendada ja see maksab tavaliselt ka vähem kui eritellimusel valmistatud mööbel. Küll aga võib pikemas perspektiivis selguda (kui näiteks mööblieset on sageli välja vahetada vaja), et eritellimusel disainitud mööbel oma suurema vastupidavuse ja kvaliteediga ei ole just palju kallim.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

5. Ruumi planeerimine

Ebakorrapärase kujuga ruumid, ebamugavad nurgad ja väikesed toad nõuavad sageli parimate lahenduste jaoks eritellimusel valminud mööblit. See vastab täpselt kõikidele ruuminõuetele ning maksimeerib ruumi võimalikku kasutust. Samas - kui turul on palju modulaarseid tooteid, on kerge leida ka enda tuppa sobiv lahendus.

eritellimusmööbel, eritellimusmööbli valmistamine, kas valmis- või eritellimusmööbel
Kas valida valmislahendus või eritellimus, sõltub individuaalsetest vajadustest, eelarvest ning soovitud personaalsest lähenemisest.

6. Jätkusuutlikkus

Need, kes eelistavad osta jätkusuutlikke ja keskkonnasõbralikke tooteid, peaksid kaaluma sertifitseeritud jaemüügibrände. Üha suurem hulk tegijaid rakendab jätkusuutlikke protsesse ja tehnikaid ning kasutab keskkonnasõbralikke materjale.

Samuti, kui ostad mõnelt tuntud kaubamärgilt, on tõenäoline, et tulevikus saad oma mööbli kerge vaevaga edasi müüa. Eritellimusel valminud mööbliga võib see keeruliseks osutuda.

Kui jätkusuutlikkus on sulle oluline, on hea lahendus osta kasutatud mööbliese ning see uuendada, et saada isikupärane ja kaasaegne ese.

Allikas: Moodne kodu

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge