+ Lisa oma töö      

6 levinud koduremondi müüti

21. september 2023 Hange.ee
Tagasi
kodu remont, renoveerimine, müüdid, mida remontida, sisekujundus, mida remontimisel vältida

Kodus remonditöid planeerides üritab enamus meist täiusliku tulemuse saavutamiseks, enne töödega alustamist, koguda internetiavarusest või usaldusväärselt naabrimehelt võimalikult palju asjalikke soovitusi. Küllaldase informatsiooni hankimine on tegelikult väga mõistlik, kuid nagu igal muul elualal, tuleb ka siin arvestada, et iga infokildu ei tasu võtta absoluuse tõena, ning liikvel on rohkelt remondiga seotud müüte. Järgnevalt toomegi välja 6 levinud müüti, mida uskuma jäädes võib tehtud remondiplaan suures plaanis ebaõnnestuda.

1. müüt: Ise tehes säästab alati raha

Tore on uskuda, et oleme võimelised kõiki remonditöid ise tegema. Eriti soodustab sellist suhtumist ehitustöödesse internetist leitav pildi- ja videomaterjalide küllus, mida igaüks kerge vaevaga on võimeline kasutama ja kus pealtnäha täiesti tavalised inimesed ju ise kõike teevad.

Reaalsus ei pruugi aga olla see mis paistab. Enne kui alustada iseseisvalt remonditöid tuleb oma võimeid ja töö ajamahukust väga hoolikalt hinnata. Liiga keerulise tööülesande ette võtmisel võib kergelt juhtuda, et lõpptulemus ei ole päris see, mida sooviti. Arvestada tuleb ka sellega, et ümber tegemine on alati kallim.

tapeedi panemine, halvasti pandud tapeet, tapeedi panemisel tehtud vead
Kui pole piisavalt kannatust ja oskuseid, võib isegi tapeedi lihtne paigaldamine muutuda üle jõu käivaks ülesandeks.

Tulemus ei pruugi ise remonditöid tehes olla alati kvaliteetne, kuna võib puududa kvaliteetsete tööriistade kasutamise võimalus, ning nende soetamine tööde ulatust arvestades on ebamõistlik. Eriti ettevaatlik tuleks aga olla selliste remondiprojektide osas, kus materjalide enda maksumus on juba väga suur ja ebakvaliteetsete töövõtete korral eksisteerib oht neid kahjustada.

2. müüt: Renoveerimisprojekt on alati hea investeering

Kuigi levib arvamus, et iga põhjalikum renoveerimis- ja remondiprojekt on hea investeering, mis kodu müües kindlasti müügihinnas kajastub,  ei pruugi see tegelikult nii olla. Valmis tuleb olla selleks , et kinnisvara värskendamiseks kulutatud summast saab tagasi vaid 60-80%.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Seega ei ole mõistlik remondiprojekte ette võttes keskenduda ainult kinnisvara investeerimise potentsiaalile. Tulevane ostja ehk koduomanik ei pruugi hinnata sinu valitud luksuslikku vannitoa viimistlust või eksklusiivset jõusaali. Selle asemel keskendu oma elamu lihtsalt heas korras hoidmisele ja kui plaanid remonditöid, siis tee neid nii, et tunneksid ennast selles kodus võimalikult mugavalt.

3. müüt: Värviga saab kõik vead lihtsasti ära peita

Väsinud interjööri parendamiseks tundub tihti lihtsaim ja soodsaim variant silma riivavad sisustuselemendid või pinnad lihtsalt üle värvida. Seejuures unustatakse ära, et täiusliku tulemuse saavutamiseks ei piisa enamasti vaid uuest värvikihist, vaid ette tuleks võtta põhjalikum aluspinna puhastamine ja parandamine.

halvasti värvitud sein, töötlemata aluspind, vead värvimistöödel
Aluspinna töötlemata jätmise tagajärjel on värv koorumas ja nähtavad on ebatasasused.

Korralikult värvimistöödeks ette valmistamata pindadelt koorub värv suure tõenäosusega kiiresti maha, seega on lõpptulemus on reeglina hullem kui enne. Enne kui otsustad oma elamises värviga selle iluvigu parandama hakata, siis tee enne põhjalik eeltöö, milliseid ettevalmistusetappe pead selleks läbima. Tihti võib siinkohal olla vaja ka spetsialistide abi, kuna näiteks seinte parandustööd või mööblidetailide lahti võtmine ei pruugi olla kõigile jõukohane ülesanne.

4. müüt: Parandamine on alati soodsam kui uue ostmine

Kuigi alati tasub esmalt kaaluda, kas katkise seadme või ehitusdetaili parandamine on mõistlikum kui selle asendamine uuega, ei pruugi see alati olla majanduslikult soodsam valik. Näiteks võib aeg-ajalt vana ja kulunud tellistest ahju küll parandada, kuid lõpuks jõuab see punkti, kus selle asendamine uuega on vältimatu. Kui me otsustame kohe uue ahju kasuks, võime säästa oluliselt raha, mis muidu kulub pidevatele parandustöödele.

Seepärast tasubki millegi purunemisel või katki minekul hoolikalt arvutada, millised on väljavaated mõlema variandi puhul. Parandamine on loomulikult märksa keskkonnasõbralikum valik nende kahe võimaluse seas. Siiski, kui parandustööd ei taga lõppkokkuvõttes eseme toimimist, vaid nõuavad jätkuvat suurt hooldust ja tähelepanu, võib olla mõistlikum kaaluda uue asja soetamist.

5. müüt: Remonti tehes tuleb järgida uusimaid trende

Esmapilgul tundub ääretult loogiline remonti tehes järgida kõiki kõige uuemaid sisustustrende, kuid tegelikult on mõistlikum neist mitte lähtuda. See mis täna moes on ei ole seda enam homme, ning sellises tempos, nagu moetrendid muutuvad ei ole ilmselt kellelgi jaksu remonti teha.

Remondiga alustades tundub esmapilgul ääretult loogiline järgida kõiki kõige uuemaid sisustustrende. Ent tegelikult on mõistlikum mitte nende järgi orienteeruda. See, mis täna on moes, võib homme olla juba minevik, ning sellises kiirelt muutuvas moemaailmas ei pruugi kellelgi olla jaksu pidevalt kohandada.

sisekujundus, sisekujunduse trendid
Mood ja trendid muutuvad kiiresti ja see, mis täna moes, võib homme olla minevik.

Lisaks sellele tuleb meeles pidada, et kõik mis moes, ei pruugi sobida igasse ruumi. Kui see, mida poelettidelt pakutakse ei vasta sinu maitsele, on suur tõenäosus, et väsid sellises sisustuses elamisest väga kiiresti. Seetõttu on remonti tehes oluline kaaluda enda isiklikke eelistusi, eriti püsivate struktuuride valimisel. Kui soovid olla kursis trendidega, võid kasutada sisustuselemente, mida on lihtne soovi korral välja vahetada.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

6. müüt: Hoolikal planeerimisel väldime üllatusi

Kuigi tundub loogiline, et hoolikalt läbimõeldud plaan enne remondiga alustamist võib meid säästa suurematest ebameeldivatest üllatustest, peame mõistma, et iga ehitusprojekti ette võttes avaneb reaalsus alles tööde käigus. Ootamatult avastatud lekked põranda all, või seina taga peituv olematu ehituskvaliteet on miski, mis renoveerimisprojektidega sageli kaasas käib. Seega kui tahad teha head plaani, siis kirjuta juba eos sinna sisse 10% lõppsummast ootamatuteks kulutusteks.

Loe ka: Milliseid remonditöid võib enne kodu müümist vältida?

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge