+ Lisa oma töö      

6 kevadist hooldustööd, mida ei saa jätta tähelepanuta

19. aprill 2023 Hange.ee
Tagasi
kevadised hooldustööd, remonditööd kevadel, rennide puhastamine, terrassi hooldamine, värviparandused, akende puhastamine, kütteseadmete kontroll, kütteseadmete puhastamine

Nüüd, kui pikk talv on selja taga ja temperatuurinäidud on tõusnud taas plusspoolele, on parim aeg enne kuuma suve majaümbruses ette võtta mõned kevadised hooldustööd. Korralikult hooldatud elukeskkond tagab kinnisvara hea väljanägemise, majaelanike turvalisuse ja aitab asjadel kauem kesta. See hoiab ära ebamugavad olukorrad, kus peame tegelema algselt lihtsasti lahendatava probleemi ebameeldivate tagajärgedega. Järgnevalt toome välja kuus kevadist hooldustööd, mida ükski majaomanik ei tohiks unarusse jätta.

1. Õhksoojuspumba ja konditsioneeri välisseadme hooldus

Kui plaanid kasutada õhksoojuspumpa või konditsioneeri suvel eluruumide jahutamiseks, siis praegu on parim aeg seadmed puhastada ja töökorda seada. Kui sellega tegeleda alles esimese kuumalaine ajal, võid ebameeldivalt üllatuda, et jahutusfunktsioon ei tööta. Lisaks on korrapärane seadmete hooldamine oluline, et tagada nende ohutus ja töökindlus.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Esimene asjana tuleks puhastada seadme välisosa korpus. On oluline eemaldada kogu lahtine mustus nagu puulehed, oksad, ämblikuvõrgud jms, mis on aja jooksul kogunenud. Kui õhksoojuspumba või konditsioneeri ümber on hakanud kasvama kõrged taimed või ulatub lähedalasuv põõsas seadmele ohtlikult lähedale, tuleb maapind korralikult umbrohust puhastada ja põõsad ohutusse kaugusesse tagasi lõigata.

Seejärel tasub enne kuumade ilmade saabumist kontrollida, kas jahutusfunktsioon töötab korralikult, kuna kevadel on veel küllalt aega, et vajadusel seadet parandada. Isegi kui tundub, et kõik toimib hästi, peaks paari aasta järel kutsuma hooldustehniku, kes kõik seadme siseosad üle kontrollib. Nii on tagatud seadme pikk eluiga ja turvaline kasutamine.

kütteseadmete kontroll, kütteseadmete puhastamine, kevadised hooldustööd, remonditööd kevadel
Õhksoojuspumba välisseadme puhastus on oluline, et tagada selle tõrgeteta toimimine ja pikem eluiga.

2. Katuse ja vihmaveesüsteemide kontroll

Talviste miinuskraadide tagajärjel võib katustele kogunenud jää ja lumi tekitada pragusid või isegi kahjustada katusekatet. Seetõttu on kevaditi oluline kontrollida katuse seisukorda, et kaitsta maja sisestruktuure. Kõik talve jooksul tekkinud kahjustused tuleb kiiresti parandada. Bituumeninurga uuesti kinnitamine või katusekivi asendamine on alati lihtsam ja odavam kui hilisemalt suuremate probleemidega tegeleda. Kui katuse inspekteerimisel on märgata mustust, on soovitatav võtta ette ka katuse pesu, et pikendada selle eluiga.

Samuti tuleks kevadel kontrollida vihmaveesüsteemi. Lumehanged ja jää võivad painutada ning kahjustada vihmaveerenni ja isegi renni kandurit. Seetõttu on oluline probleem koheselt lahendada, et vältida edasisi veekahjustusi majale. Kuigi vihmaveesüsteemi põhjalik puhastus tuleks teha juba sügisel, on kevadel oluline kontrollida, kas rennides pole kogunenud mustust ning vajadusel see eemaldada. 

Kevad on periood, kus toimub suurim taimede kasvamine ja õitsemine, mis tähendab, et puud ja põõsad võivad rennid taas ummistada. Kui rennid jäävad ummistatuks, võivad need põhjustada vee lekkimist katuselt, seintele ja vundamendile, mis võib viia tõsiste kahjustuste tekkeni. Seega on soovitatav rennide puhastamist mitte kahe silma vahele jätta.

rennide puhastamine, katuste hooldustööd, katuse parandamine, rennipesu, kevadised hooldustööd, remonditööd kevadel
Vihmaveerennide kevadine puhastamine on oluline, et tagada hoone kaitse ja pikendada nende kasutusiga.

3. Värskendust vajavate akende ja uste värvimine

Kuigi seda tööd ei ole vaja teha päris igal kevadel, siis tasuks need igal aastal vähemalt üle vaadata ja vajadusel töö ette võtta. Värvikihi värskendamise vajadusest annavad siinkohal märku ketendavad värvilaigud aknaraamidel, värvi tuhmumine või nende kohati laiguline ilme. Kevadine aeg on seejuures tööde teostamiseks ideaalne, kuna väljas valitsev temperatuur on sel ajal parajalt soe, kuid seejuures ei küündi temperatuuripügalad veel liiga kõrgele.

Kuigi värvimismeetodid erinevad siinkohal suuresti akna või ukse materjalist, ning mõne keerukama töö jaoks on vahest vaja ka professionaalse maalri abi, siis enne värvimisega alustamist on oluline pinnad korralikult puhastada. Sellega saavad ilmselt kõik edukalt hakkama. Lisaks korralikule pesule tuleb vajadusel kasutada lahtise värvipuru või rooste eemaldamiseks ka tugevat harja.

värviparandused, akende puhastamine, kevadised hooldustööd, remonditööd kevadel, aknaraami värvimine
Kevadine akende ja uste värviparandus on ennetav hooldusprotseduur, mis aitab pikendada nende kasutusiga ja tagada esteetilise väljanägemise.

4. Puidukahjustuste parandamine

Veekahjustuste tõttu võib juhtuda, et aias vajab parandamist mõni puitdetail, kuna see on kahjustunud mädaniku poolt. Seetõttu on igal kevadel oluline kõik puitdetailid hoolikalt üle vaadata ja koheselt parandada, kuna sel moel on enamasti võimalik probleem lahendada kerge vaevaga ilma detailide väljavahetamiseta. Veekahjustuse põhjuse kindlakstegemine on sama oluline kui puitdetaili parandamine, kuna see aitab ennetada edasisi kahjustusi.

Kui leiad puitelemendis mädaniku, siis tuleks esimese asjana mädanenud koht näiteks terava noa abil eemaldada. Seejärel töödeldakse kahjustatud kohta spetsiaalse puidutugevdajaga ja täidetakse puidutäite vahendiga, mille saab kuivamisel sobivasse vormi lihvida.

katkine fassaad, fassaadi parandamine, puitfassaad, kevadised hooldustööd, remonditööd kevadel
Puidukahjustuste õigeaegne parandamine aitab pikendada nende kasutusiga, säilitada välimust ja vältida hilisemaid kulutusi ning ebameeldivusi.

5. Terrasside ja rõdude tugistruktuuride kontroll

Igal kevadel on oluline kontrollida terrassijalgade ja rõdu tugipostide seisukorda, et vältida nende mädanemist. Üksiku tugitala väljavahetamine on palju lihtsam kui kogu terrassi väljavahetamine hiljem. Rõdude puhul tuleb arvesse võtta, et see on ka turvalisuse küsimus. Kui terrassi või rõdu tugipostid toetuvad betoonvundamendile, siis tuleb kontrollida ka vundamendi seisukorda ning tuvastada võimalikud probleemid, mis võivad põhjustada vajumist. Sellised probleemid võivad kevadise lumesulamise ajal kergesti esile kerkida, eriti kui ümbritsev maapind on üle ujutatud.

terrassi hooldus, terrassi parandamine, kevadised hooldustööd, remonditööd kevadel
Terrassi parandamine kevadel tagab, et suveks on see kasutusvalmis ja ohutu.

6. Pragude täitmine vundamendis ja krohvitud  fassaadis

Kui talvel on aset leidnud vundamendi vajumine ja märkad maja vundamendis pragusid on need targem koheselt täita, enne kui niiskus majja jõuab. Pärast probleemi tuvastamist tuleb välja uurida vajumise põhjus!

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Ka krohvitud fassaadis võib kevadel esineda pragusid ja mõnel juhul isegi suuremaid auke. Kui avastad seinas sellised kohad, siis tuleb need koheselt parandada, et vältida edasisi probleeme. Enne uue krohvikihiga paranduste tegemist tuleb aga kindlasti eemaldada kogu lahtine materjal seinapinnalt. Pea meeles, et kui sa täpselt ei tea, mida teed, on mõistlik jätta see töö spetsialistile. Loe ka: Kahjustunud fassaad – vahetada või renoveerida?

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge