+ Lisa oma töö      

Tee perele jõuluks kingitus, lõpeta poolikud ehitus- ja remonditööd

30. november 2021 Hange.ee
Tagasi
poolikud ehitustööd, remonditööd, jõuluks kodu korda, lõpetamata tööd

Kas ka Sinu kodus on ootamas mitmed lõpetamata tööd? Juhtmed looklevad mööda seinaääri ja põrandaid? Aknalaud on jäänud paigaldamata? Ka lahtised põranda- või ukseliistud on oodanud oma järjekorda juba pikka aega.

Väiksemad tegemata tööd ja lõpetamata viimistlused on küll pisivead, kuid võivad tekitada siiski meelehärmi ja rikkuda kodurahu.

Enne aasta lõppu on igati õige aeg panna punkt pikaleveninud töödele ja minna uuele aastale vastu rahuliku südamega. Tee endale ja oma perele vahva aastalõpu või jõulukink ning lõpeta edasilükatud pisitööd oma kodus.

Lihtsamad tööd, mis kipuvad sageli tahaplaanile jääma:

  • Seintes olevate aukude või täkete paikamine,
  • Värvikahjustuste parandamine,
  • Tilkuvad segistid,
  • Juhtmete peitmine liistude taha,
  • Lahtitulnud tapeedi parandustööd,
  • Lampide väljavahetamine,
  • Kardinapuude ülespanek,
  • Aknalaua paigaldus,
  • Põrandaliistude kinnitamine.

Üsna tihti ongi just lihtsamad ehitus- või remonditööd need, mida kipume edasi lükkama, kuid mis ikka ja jälle meelel mõlguvad. Miks mitte leida omale vilunud ja osav abiline, kes vaid loetud tundidega pikalt edasilükatud tööd ära teeb?

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Lisaks eelnevale on hulgaliselt võimalusi kuidas oma kodu hõlpsasti värskendada:

Maalritööd

Maalritööde alla kuuluvad nii pahteldus kui ka aukude ja erinevate vigade parandused. Lisaks seinte ettevalmistus tapeetimiseks ning värvimine. Ühe toa kordategemiseks läheb reeglina kuni paar päeva, kuid see sõltub muidugi toa üldisest seisukorrast. Keskmise suurusega korteri või väiksema maja maalritööd on võimalik teostada ka nädalaga. Nii saad jõulud ja uue aasta veeta värskendatud kodus.

Maalritööde hind sõltub suuresti olemasolevast olukorrast, kuid oluline on see, et Hange.ee keskkonnas saavad sellised tööd kümneid pakkumisi ning leiad kindlasti sobiva töö teostaja. Siiski tasub kiirustada, sest enne jõule ning paar nädalat pärast aastavahetust on ka ehitusvaldkonnas reeglina vaiksem aeg.

Mööbel

Vana ning kulunud mööbli restaureerimine ei pruugi olla nii kulukas, kui arvatakse. Võib-olla piisab, kui palkad mõneks tunniks asjatundja, kes oskab soovitada nippe ja pakkuda ideid. Mööbli lihvimine ja värvimine võib-olla ka mõnus jõulueelne kogupere tegevus. Tihti on just lastel kõige lennukam fantaasia ja ideed.

Vannituba

Vanema vannitoa ja tualeti puhul saab ilmet värskendada üsna kiiresti, näiteks vahetades välja segisti või riiulid. Tihtipeale on vanad metallriiulid või isegi plastik korrodeerunud ning värvi muutnud.

Värskema ilme saavutamiseks ei pea tingimata plaate välja vahetama. Piisab kui ümbritsevaid detaile uuendada või värvida üle näiteks kapid. Kui tegemist on väga vanade plaatidega kuid nende väljavahetamine on liiga kulukas on võimalik teha ka plaatide värvimist. See vajab kahtlemata lisateadmisi ja õigeid värve, kindlasti on soovitav leida sobiv koostööpartner.

Köök

Väsinud ilmega köögimööblit, mis siiski täielikult toimib, saab üsna tihti hõlpsasti renoveerida. Puitmööbli puhul piisab enamasti lihvimisest ja uuesti õlitamisest või lakkimisest. Puitplaadist valmistatud mööblit võib ka üle värvida, mis annab köögile täiesti uue ilme.

Küttekeha ning korsten

Küttesüsteemi väljavahetamine on võrdlemisi kulukas ja nõuab korras paberimajandust kohaliku omavalitsusega. Puuhalu ahju puhul peaks üle vaatama, ega kuskil pole tekkinud mõrasid või pragusid. Ahju ja kivikorstna vuugivahed tuleks lasta korda teha juba enne jõule. See hoiab kokku tulevikus võimalikke kõrgemaid kulutusi ning aega.

Planeerid suuremaid ehitus- või remonditöid uueks aastaks?

2021 on olnud ülimalt aktiivne ehitusaasta, mis ei näita isegi aasta lõpus vaibumise märke. Aasta 2022 tõotab aga tulla ehitusvaldkonnale veelgi töömahukam, mistõttu on kõige õigem aeg alustada tööde planeerimist juba järgmiseks aastaks. Aastalõpp on kohe ukse ees ja tuleb arvestada, et kiireim ehitushooaeg saabub märkamatult kiiresti. Selleks, et mitte jääda ehitamiseks sobilikul ajahetkel heast ehitajast ilma või sattuda pikka ootejärjekorda, on igati mõistlik alustada ehitaja otsinguid juba nüüd!

Hange.ee keskkonnast leiad ehitaja kiiresti ja mugavalt. Sisesta vaid töö, mis vajab tegemist, vali välja endale sobilik teostaja ja üsna pea võib Sinu soovitud töö olla tehtud kiiremini ning soodsamalt kui arvatagi oskasid! 

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge